Skocz do zawartości

TV LCD 26"/32" z małym poborem prądu.


Gość Kotecek

Recommended Posts

Gość Kotecek

Witam :)

 

Rodzice coś brzęczą już jakiś czas, że chcą zmienić 20" CRT na LCD. Chyba im tego nie wyperswaduję...

 

ZAŁOŻENIA...

 

- 32" lub 26". TV będzie w segmencie i szerszy nie wejdzie. Jak wrócę do domu to sprawdzę czy 37" by weszło. 24" nie chcą. Pewnie te 32" będzie lepszą wizją.

- Cena. Im taniej tym lepiej :)Z 1.500 PLN. Tu muszę dopytać. Ale pewnie tata wolał by z 1.000-1.200 PLN. I to chyba nierealne jest...

- Pobór prądu. Jak płaszczak to ma być mniej niż je obecny CRT (60-70W). Czyli maksymalne maksismum TDP to 50W i ani dwóch watów więcej. TV będzie chodził dużo a rachunki za prąd zabójcze mamy... Żądne TV z 70W nie wchodzą w grę. Może coś z podświetleniem LED... (z uwagi na prąd)

- Co będzie oglądane? TV DVB-T, magnetowid na kasety :) Ogólnie materiał SD, żadnego HD, FHD przez ta dekadę na bank tu nie będzie:) Tak więc 1366x768 może być, tak samo 1920x1080.

 

Sam mam PDP i lepiej by si sprawdziło ale tam nie wejdzie. LCD zaoferuje im słabszy obraz od CRT ale uparli się i tyle. Tacie imponują płaskie wyświetlacze.

 

Byłem teraz w jakimś Euro markecie i był Sharp 32" z poborem max 40W i coś takiego było by ok. Tylko to kosztowało 1.900 PLN. Dziwne te ceny, bo ja w grudniu PDP (jak by nie patrzeć lepsze to jakościowo od LCD) dałem 1.600 PLN ale 42" miało.

 

Czy jest coś wartego uwagi o takich parametrach czy w takiej ceni i małym poborze prądu można wziąć cokolwiek, bo to low end i wszystko ma podobną jakość... ??? Na które firmy zwrócić uwagę. Sam mam Pansonica i jest OK. Ktoś gdzieś pisał że Sharp robi dobre. generalnie na tronach Panasonica i Sharpa dość oszczędne modele są. TDP 40-50W. Jak byście polecili kilka modeli, na które zwrócić uwagę to im przedstawię wizje i zdecydują czy chcą zmieniać czy nie.

 

Co do miejsca zakupu. Ja kupiłem plazmę w Agito i wszystko było w porządku. To moze coś z Agito.pl

 

Wymiary segmentu podam raczej wieczorem. Za długość postu... przepraszam :)

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...