Skocz do zawartości

Jaki system do netbooka?


Recommended Posts

Ja osobiście korzystam na moim netbooku z systemu XP i jestem bardzo zadowolony nic się nie zawiesza wszystko chodzi jak powinno chodzić :)

 

A tutaj znalazłem taki mały przegląd systemów dla netbooków poczytaj sobie.

 

Przegląd systemów dla netbooków - klik

 

A Ty jakiego masz netbooka, że tak zapytam z ciekawości? :D

Link to post
Share on other sites

a rozważałeś _nick_ może linuxa :D

nie jestem za bardzo w temacie, ale linux działa szybciej, mniej obciąża itp.

tylko może być problem ze zgodnością...

na razie się tym nie martwię, bo kupno netbooka mi nie grozi, ale jeśli miałby być windows to zależy jaki netbook

jak słabszy to XP a jak troszkę mocniejszy to pewnie 7

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie lubię XP (pod każdym względem :D) ale do netbooka jest najlepszy. Win7 faktycznie za bardzo obciąża pamięć operacyjną. Jeśli masz możliwość rozszerzenia (ew. już masz) pamięć RAM do 2 GB to wtedy Win7 by był lepszy, ale tylko od 2 GB wzwyż. Przy 1 GB będzie chodził, ale niekiedy może Ci pokazywać komunikat o braku pamięci operacyjnej, a pliku stronicowania chyba nie chcesz ustawić na 75% HDD.

 

edit: @up: @tarind, kolego, Win7 i Vista to nie to samo. Zobacz testy wydajności Visty (tuż po premierze) i Win7 RC, a będziesz mocno zdziwiony.

Link to post
Share on other sites

Rozważam system do Asusa EEE 1005HA(M). Tam jest XP, ale moge mieć każdy system za free z MSDNAA, więc nie wiem czy warto 7mkę. A linux raczej odpada, będę korzystał z niego też w szkole i część aplikacji jest tylko na win, no i nie lubiękonfiguracji w linuksie.

 

Ten wykres:

http://www.tomshardware.com/reviews/win ... 339-3.html

 

Przemówił do mnie :D lepiej zostawię XP.

Link to post
Share on other sites

Ten wykres:

http://www.tomshardware.com/reviews/win ... 339-3.html

 

 

Przemówił do mnie :D lepiej zostawię XP.

Masz rację zostaw sobie tego XP-ka nie ma co kombinować bo można pogorszyć wydajność przez zmianę na np. na se7ena którego wymieniłeś na początku w temacie zresztą ten wykres co podałeś mówi sam za siebie :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...