Skocz do zawartości

Doradźcie czy warto modernizować?


Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam zestaw komputerowy składający się z:

  • Procesor: Intel Celeron D335 (2,8 GHz, FSB 533 MHz, Socket 478)
  • Płyta główna: ASRock P4S61 (AGPx8, ATA, DDR)
  • RAM: Kingston HyperX 1 GB DDR PC3200 CL2
W najbliższych miesiącach mam w planach zmianę komputera, na który co miesiąc dostaje 700 zł, a obecny zamierzam oddać mamie do biura. Moje pytanie polegam na tym czy warto cokolwiek modernizować w obecnym komputerze? Zwracam uwagę, że będę jeszcze z niego korzystał przez kilka miesięcy, a na ten czas pracuje on "masakrycznie". Zastanawiałem się na kilkoma wariantami:
  • zakupem karty na złącze AGPx8 (z tego co czytałem złączę to swoją przepustowością bardzo ogranicza karty graficzne)
  • zakupem płyty głównej z socketem 478, która miała by złącza SATA 2 i PCIe 2.0, np: Asrock P4i945GC
Przy wyborze drugiego wariantu musiał bym jeszcze zakupić pamięci DDR2, jednak wariant ten pozwolił by mi wykorzystywać te 700 zł, które dostaje co miesiąc na zakup podzespołów do nowego komputera, np. dysk twardy na złączu SATA 3, kartę graficzną z PCIe 3.0, zasilacz, napęd na SATA.

 

Kolejnym i już ostatnim moim pytaniem jest: Czy kupować procesor Ivy Brigde czy zbierać pieniądze i już poczekać na procesory Haswell (pamięć podręczna 4 poziomu, zapewne obsługa DDR4 oraz nowe gniazdo LGA 1150)?

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Edytowane przez lukas280
Link to post
Share on other sites

Lepiej zbieraj pieniądze na nową jednostkę, karty AGP do dzisiejszych gier są zbyt mało wydajne,zresztą procek Twój je będzie ograniczał.Za 2000/3000 możesz kupić już porządną maszynę,więc poczekaj jeszcze te pare miesięcy:)

 

PS: Również możesz za 1000 zł nabyć taki o to sprzęt:

CPU: Intel Celeron Dual-Core G530 LGA1155 BOX

RAM: Goodram DDR3 4GB 1333MHz CL9

MOBO:MSI H61MA-E35 (B3)

GPU: Zintegrowane z płytą główną,

HDD:Seagate 500GB SATA3

PSU: Fortron HEXA 400W

Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB

CASE: Abilite Mars G609BB

i po części go modernizować:najpierw lepszy zasilacz,potem i5/7,następnie nowe GPU a na kńcu dołożyć RAM.

Edytowane przez Utati
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie nie nie,nie warto nie ma sensu.Nie pakuj się w żadne płyty na socket 478,żadne dokupywanie ramu DDR1 czy kart na AGP.To od dawna martwe technologie i niech takimi pozostaną skoro stworzono lepsze.

Daj mamie ten komputer a sobie kup narazie Celerona G530 i tanią płytę do niego.Procesor ma wbudowana grafikę pokroju GF6600GT (na AGP nie ma wielu kart wydajniejszych od tego,a jeśli są to są niewarte ceny jakie trzeba zapłacić).Z czasem kupisz lepszy zasilacz,dysk,kartę grafiki,procesor,więcej ramu i co ci jeszcze będzie trzeba.Narazie zasilacz jaki by nie był może zostać,płyty poszukaj z IDE by podpiąć tego demona dzięki czemu sprzęt chodzi ci"masakrycznie",reszta też się nada tymczasowo.

Koszt modernizacji ok 400zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę. Postanowiłem złożyć komputer na tym Celeronie G530. Zależy mi by płyta obsługiwała SATA 3 i USB 3.0. Jaką niedrogą płytę byście polecili na Socket 1155?

 

Ja znalazłem MSI 67MA-E35 (B3) w cenie 281 zł. Znajdzie się coś lepszego w podobnej cenie albo na chipsecie Z68?

Edytowane przez lukas280
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...