Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam do wyboru pomiędzy zasilaczem BE QUIET! STRAIGHT POWER E9 CM 580W za 390 zł a SEASONIC X-660W za 530 zł. Który z nich opłaca się kupić, chodzi mi o stabilne napięcia na wszystkich liniach i wysoką kulturę pracy? Który wygrywa jeśli chodzi o stosunek jakośc/cena?

Link to post
Share on other sites

Zależy ile możesz przeznaczyć na zasiłkę :)

 

Zdecydowanie lepiej wypada SEASONIC od tego BE QUIET! Mniejsze tętnienia napięć i do tego oferuje większą moc. No ale za jakość płaci się więcej :D

 

Jeśli cena stanowi problem, to oczywiście BQ wypada pod tym względem korzystniej :) Jeśli możesz bez problemu dopłacić te 140zł - to polecam Seasonic-a

Na zasilaczu nie powinno się oszczędzać - ja polecam SS mimo, że droższy to zdecydowanie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie! to raczej zdecydowaliście : D

 

Chociaż, jeszcze mam jedno pytanie, jak wypada kultura pracy tych zasilaczy? Który z nich jest głośniejszy? Staram się zbudowac budę, która będzie działała przy śpiącym dziecku, więc musi być niesłyszalna zarówno przy idle obciążeniu jak i ok. 60%. Moja obudowa to Define R3.

Link to post
Share on other sites

Chociaż, jeszcze mam jedno pytanie, jak wypada kultura pracy tych zasilaczy? Który z nich jest głośniejszy?

seria X jest półpasywna*, czyli wentyl się nie kręci dopóki nie musi

 

nie licząc X-400 oraz X-460 które są całkiem pasywne

 

Staram się zbudowac budę, która będzie działała przy śpiącym dziecku, więc musi być niesłyszalna zarówno przy idle obciążeniu jak i ok. 60%. Moja obudowa to Define R3.

dobry wybór, niemniej cudów nie ma, jak nie chcesz ugotować zestawu to wentyle będą musiały być i będą coś tam szumiały

jaki masz budżet na grafę, schładzacz CPU oraz wentyle?

Link to post
Share on other sites

jaki masz budżet na grafę, schładzacz CPU oraz wentyle?

Grafe zostawię ze starego kompa - gtx260 Asusa i do tego Quad 9550 schładzany Spartanem. Pewnie dokupię do R3 jeszcze jakieś wentyle żeby tam piekła nie zrobić. Co polecasz? Dorzucić po prostu z dwa ciche wiatraczki czy coś zmienić?
Link to post
Share on other sites

Co polecasz? Dorzucić po prostu z dwa ciche wiatraczki czy coś zmienić?

to zacznijmy od tego, że bierzesz zdecydowanie za mocny PSU, X-560 będzie i tak ze sporym zapasem, chyba że w pełni pasywny X-460, też spokojnie da radę, choć w tym przypadku grafa i spartan i tak wszystko zagłuszą, jak nie kupiłeś jeszcze spartana to weź przynajmniej fortisa, da się na niego enermax t.b PWM i będzie się porządnie zachowywał

 

co do wentylacji, wywaliłbym referenty i zamontował pięć sztuk enermax t.b. silence i zapomniał o problemie, ale ostatecznie referenty mogą iść na dach, a 3 enermaxy odpowiednio na front i plecy, jak sama nazwa wskazuje to cichy model i jak na swoje obroty całkiem wydajny

Link to post
Share on other sites

albo wymienic mu chlodzenie albo sprzedac i kupic cos cichszego

imo najlepiej wymienić na jakiegoś mid endowego niereferencyjnego radzia, bo wywalanie kasy na dobry i cichy schładzacz to bez sens przy tak gorącej z natury grafie

Link to post
Share on other sites

tez jestem zdania, ze nie warto wkladac kasy w stara karte.

jak nie potrzebujesz duzej wydajnosci, to kupic radka 6850 lub nawet pasywnego 7770.

przy takim sprzecie, to bralbym zasilacz nawet BQ L8 430W. sa bardzo ciche, nie uslyszysz go, a cena jest calkiem przyzwoita. oprocz troche krotkich kabli (ale to mozesz dac przedluzke na 8pin), nie ma minusow w tej cenie. elektrycznie tez wypada dobrze.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...