Skocz do zawartości

Dobry monitor do PS3 (głównie) i komputera


Recommended Posts

Nie ma różnicy w wyświetlaniu obrazu w Skyrim przy rozdzielczości 1920x1080, czy to przy 60 Hz czy 120 Hz, sprawdzone.

nie widzisz różnicy, a to trochę co innego, zresztą przy skyrim mnie to nie dziwi to nie jest szczególnie dynamiczna gra

 

Do jakości z CRT nadal przepaść.

masz monitor na matrycy TN, czego się spodziewałeś?

 

twoja siła argumentu powala.

drwij ile chcesz, po prostu z waszych postów tyle wynika, że nie kumacie o co biega z tymi Hz w matrycy ani o tym czym różni się jedna od drugiej... może poniższa lektura pomoże

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

Link to post
Share on other sites

Nie interesuje mnie fakt, że samochód w warunkach próżniowych będzie spalał 0,1 L/100km.

Interesuje mnie to ile spali w miescie, latem, zimą, z pasażerami.

Istotne jest to co przy codziennej jego eksploatacji występuje.

Więc jeśli mam dwa prawie identyczne samochody, pierwszy za 50 tys. zł, który przeciętnie pali 7 l/100 km oraz drugi, który jeśli księżyc jest w pełni pali 3.5 l/100 km, a kosztuje 80 tys. zł, to przynajmniej w moim przypadku wolę ten za 50 tys. zł, a pozostałe 30 tys. zł wolę przeznaczyć na inny cel.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

bo nie jesteś klientem docelowym, nim są gracze, którzy używają swojego peceta, lub jak w przypadku autora tematu - konsoli, do grania i to by było na tyle

dla nich powstały takie matryce i tacy ludzie docenią ich zalety, ale jak tymi teraz wyskakujesz z tekstem, że kąty takie same, obraz taki sam, no a jaki ma być? zmieniłeś monitor TN na monitor TN czego się spodziewałeś wytłumacz mi to

Link to post
Share on other sites

Różnicy w wyświetlanym obrazie pomiędzy monitorem E2773HDS 60 Hz przy 1920x1080, a monitorem G2773HS 120 Hz przy 1920x1080.

 

Przecież wszystkie powyższe wątki o tym mówią, czy warto dopłacić 600 zł do serii G względem serii E.

Moje zdanie jest, że nie warto, na pewno nie dla normalnego PC (u mnie karta 5870), czy PS3.

 

Nie porównuję technologii TN do IPS czy podobnych, mówimy o dwóch monitorach, które różnią się tylko częstotliwością odswieżania obrazu, reszta parametrów identyczna.

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Więc jeśli mam dwa prawie identyczne samochody, pierwszy za 50 tys. zł, który przeciętnie pali 7 l/100 km oraz drugi, który jeśli księżyc jest w pełni pali 3.5 l/100 km, a kosztuje 80 tys. zł, to przynajmniej w moim przypadku wolę ten za 50 tys. zł, a pozostałe 30 tys. zł wolę przeznaczyć na inny cel.

No tak... na paliwo będzie żeby do niego lać przez następne lata. Na jedno wyjdzie :)

 

Relacje cenowe są złe... mój spala 3,7 l. PB95/100km w cyklu mieszanym (eco driving) i kosztowała 31 tys PLN (z salonu). Więc te co palą mniej sa w zdecydowanej większości tańsze. Te co palą więcej są droższe :) Więc jak zaoszczędzisz przy zakupię nowego (salonowego) auta to od razu oszczędzasz na paliwie. Przed zakupem sporo przeglądałem specyfikacji i odwiedzałem salony więc wiem co piszę :)

 

A co do warunków próżniowych i pełni księżyca, zapewniam Cię że to co piszą w katalogu jest do osiągnięcia... pod warunkiem, ze się umie jeździć samochodem a mały wysiłek nie jest nam straszny :) Moj podobno ma spalać na autostradzie 3,8 a w życiu nim na takowa nie wyjechałem. Mieszany to ponoć 4,4... nigdy tak dużego wyniki nie miałem. Miasto... nie wiem nawet... astrakacja jakaś dla mnie :)

 

Do jakości z CRT nadal przepaść.

O... mój ulubiony temat :) W grach i filmach ŻADEN LCD nie ma podskoku do CRT :)

 

Dobra, dobra... już mykam :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

No tak... na paliwo będzie żeby do niego lać przez następne lata. Na jedno wyjdzie :) Relacje cenowe są złe... mój spala 3,7 l. PB95/100km w cyklu mieszanym (eco driving) i kosztowała 31 tys PLN (z salonu). Więc te co palą mniej sa w zdecydowanej większości tańsze. Te co palą więcej są droższe :) Więc jak zaoszczędzisz przy zakupię nowego (salonowego) auta to od razu oszczędzasz na paliwie. Przed zakupem sporo przeglądałem specyfikacji i odwiedzałem salony więc wiem co piszę :) A co do warunków próżniowych i pełni księżyca, zapewniam Cię że to co piszą w katalogu jest do osiągnięcia... pod warunkiem, ze się umie jeździć samochodem a mały wysiłek nie jest nam straszny :) Moj podobno ma spalać na autostradzie 3,8 a w życiu nim na takowa nie wyjechałem. Mieszany to ponoć 4,4... nigdy tak dużego wyniki nie miałem. Miasto... nie wiem nawet... astrakacja jakaś dla mnie :) O... mój ulubiony temat :) W grach i filmach ŻADEN LCD nie ma podskoku do CRT :) Dobra, dobra... już mykam :)

To jak co brać? Może wziąć tego Della U2410 i będzie spokój? Czy na nim nic nie będzie smużyło ani nic? Minusem Della jest to, z tego co wyczytałem, że jest wolny (8 ms) i ma 24", a nie 27". Ale jeśli miałbym gwarancję, że szybkość będzie taka sama na Dellu jak na tych Iiyamach i niczym nie będą się one różniły oprócz lepszej jakości obrazu (Dell) to biorę Della bez zastanowienia. Może mógłby mi ktoś porównać tego Della z Iiyamą E i G?

Pozdrawiam i proszę o konkretną pomoc w wyborze, bo jeśli zdecydowałbym się na G to muszę zakupić do końca czerwca - gratis słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Przy normalnym sprzęcie różnicy pomiędzy 60 a 120 Hz nie ma i możecie pisać różne bzdury, ja to sprawdziłem, a nie czytałem o tym.

specjalnie tu wszedłem, choć to nie moja działka, by napisać, że różnica mała ale jest. I widocznie bozia, o ile coś takiego w ogóle istnieje, nie każdemu dała dobre receptory Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

specjalnie tu wszedłem, choć to nie moja działka, by napisać, że różnica mała ale jest. I widocznie bozia, o ile coś takiego w ogóle istnieje, nie każdemu dała dobre receptory

Ehh, a ja dalej nie wiem co wybrać :)

Zależałoby mi na tych kątach ale równocześnie chciałbym szybki żeby nic nie smużyło no i 27" ale z tymi wymaganiami to kosztuje ze 2000 zł. Najwyżej mogę wziąć 24" z lepszymi kątami i ważne żeby był szybki bo to do gier i filmów.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Różnicy w wyświetlanym obrazie pomiędzy monitorem E2773HDS 60 Hz przy 1920x1080, a monitorem G2773HS 120 Hz przy 1920x1080.

różnica jest, taka że monitor 60Hz, któremu dasz źródło powiedzmy stałe 40fps wyświetli stałe 40fps, podczas, gdy ten 120Hz wyświetli ci stałe 80fps, a że jak masz grę która normalnie śmiga z 80fps i ci monitor z tego zrobi 160 i tego nie widzisz to cóż, mało kto widzi

Link to post
Share on other sites

różnica jest, taka że monitor 60Hz, któremu dasz źródło powiedzmy stałe 40fps wyświetli stałe 40fps, podczas, gdy ten 120Hz wyświetli ci stałe 80fps, a że jak masz grę która normalnie śmiga z 80fps i ci monitor z tego zrobi 160 i tego nie widzisz to cóż, mało kto widzi

Potrzeba chyba dobrej grafiki do wyświetlenia 120Hz 1920x1080? Nie znam się zbytnio na kompach bo monitor na razie potrzebny do grania na konsoli i pracy na kompie, a niedługo będę zmieniał kompa na lepszego, bo mój to grat i chciałbym żeby monitor już był dobry.

Zależy mi na dłuższej wypowiedzi, konkretnie jaki model polecacie i dlaczego? Czy wziąć może IPS jakiś Della i będzie lepiej? Ale martwi mnie czas reakcji 8 ms.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

męczysz już ten temat okrutnie, dostałeś linki do recenzji dostałeś opinie, podejmij decyzję

a czas reakcji możesz spokojnie olać, te dane nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistą responsywność, pomiary tejże znajdziesz w dobrych recenzjach

Link to post
Share on other sites

różnica jest, taka że monitor 60Hz, któremu dasz źródło powiedzmy stałe 40fps wyświetli stałe 40fps, podczas, gdy ten 120Hz wyświetli ci stałe 80fps, a że jak masz grę która normalnie śmiga z 80fps i ci monitor z tego zrobi 160 i tego nie widzisz to cóż, mało kto widzi

Róznica będzie, jeśli w ogóle powyzej 60 fps, przy 40 fps monitor 120 Hz pokaże każdą klatkę dwa razy, więc jaka jest różnica w wyświetleniu jednego obrazu w czasie 1s, a wyswietleniem dwoch identycznych obrazów w czasie 1s?

Różnice mogą pojawiać się przy fps >60 których tańszy monitor nie będzie już wyswietlał i znow wracamy do tego kto jak co widzi.

W Pixel PA róznicy w przesuwających się kwadracikach czy to przy 60 Hz czy 120 Hz nie stwierdziłem, a nawet powiem że i tu i tu były rozmazane stąd tekst o przepaści do dobrego CRT.

Tyle w temacie, monitor kupiony, co do kolegi Ekoiks'a to najlepiej jedź do jakiegoś większego sklepu, zobacz jak np. wspomniany powyżej Dell pracuje, jedno jest pewne z technologii TN widać, że się już więcej nie da wycisnąć, do gier jednak jest to najlepsza z dotychczasowych technologia.

Jak masz pienidze kup ten z serii G, może na silnym komputerze pokaże swoją przewagę, dostaniesz słuchawki za 200 zł jak sprzedasz będziesz bliżej ceny modelu E i samopoczycie może się poprawi.

Poczytaj opinie ludzi np. na komputroniku, ja to zrobiłem, wynika z tego, że matryce VA i IPS jednak smużą, są też zdania, że nie ale to raczej kwestia przyzwyczajenia się do nowych warunków.

Możesz zaryzykować i kupić Dell U2711 6ms (chyba najmniejsze odświeżanie przy IPS) tylko, że kosztuje 2500 zł.

Trudno doradzić, trudno ocenić jakie masz wymagania.

Na youtube są filmiki benchmarka z kątami widzenia dla serii G i E.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Róznica będzie, jeśli w ogóle powyzej 60 fps, przy 40 fps monitor 120 Hz pokaże każdą klatkę dwa razy, więc jaka jest różnica w wyświetleniu jednego obrazu w czasie 1s, a wyswietleniem dwoch identycznych obrazów w czasie 1s? Różnice mogą pojawiać się przy fps >60 których tańszy monitor nie będzie już wyswietlał i znow wracamy do tego kto jak co widzi. W Pixel PA róznicy w przesuwających się kwadracikach czy to przy 60 Hz czy 120 Hz nie stwierdziłem, a nawet powiem że i tu i tu były rozmazane stąd tekst o przepaści do dobrego CRT. Tyle w temacie, monitor kupiony, co do kolegi Ekoiks'a to najlepiej jedź do jakiegoś większego sklepu, zobacz jak np. wspomniany powyżej Dell pracuje, jedno jest pewne z technologii TN widać, że się już więcej nie da wycisnąć, do gier jednak jest to najlepsza z dotychczasowych technologia. Jak masz pienidze kup ten z serii G, może na silnym komputerze pokaże swoją przewagę, dostaniesz słuchawki za 200 zł jak sprzedasz będziesz bliżej ceny modelu E i samopoczycie może się poprawi. Poczytaj opinie ludzi np. na komputroniku, ja to zrobiłem, wynika z tego, że matryce VA i IPS jednak smużą, są też zdania, że nie ale to raczej kwestia przyzwyczajenia się do nowych warunków. Możesz zaryzykować i kupić Dell U2711 6ms (chyba najmniejsze odświeżanie przy IPS) tylko, że kosztuje 2500 zł. Trudno doradzić, trudno ocenić jakie masz wymagania. Na youtube są filmiki benchmarka z kątami widzenia dla serii G i E. Pozdrawiam

 

Pomyślałem teraz nad Iiyamą X2377HDS. Tani, tyle że 23 cale ale może jakoś bym przeżył. Jeśli by nie było smużenia mógłbym wziąć ale jest 5 ms więc znów pewnie kwestia kto co widzi...W okolicy nie ma żadnego większego sklepu z monitorami, dlatego szukam na necie. Ogólnie bardziej teraz jestem za IPS niż za TN, bo jednak wolę dobrze odwzorowane kolory i wygodną pracę, rozwalić się na łózku i grać i nie martwić się o ciemny ekran. Jednak teraz pojawia się problem w smużeniu.

 

męczysz już ten temat okrutnie, dostałeś linki do recenzji dostałeś opinie, podejmij decyzję a czas reakcji możesz spokojnie olać, te dane nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistą responsywność, pomiary tejże znajdziesz w dobrych recenzjach

Tak, wiem męczę. Jednak dobrze, że zasugerowałeś matrycę IPS, bo na chwilę obecną to nią jestem zainteresowany najbardziej. Zależy mi na kolorach i kątach - ma być komfortowo. Tylko ma nie być smużenia.

Czy na monitorach 5-8 ms odczuję smużenie? Już raczej odrzucę TN, wybiorę IPS.

Najwyżej kupię ze 23" żeby nie przepłacać.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Z moich wrażeń.

Przed G2773HS miałem i nadal mam Samsunga 205BW z 6ms.

Osobiście w grach nie widzę różnicy w zakresie tzw. smużenia (dla jednego będzie, dla innego nie).

Pamiętam tylko tyle, że jak przechodziłem z CRT na wspomnianego Samsunga to przez kilka tygodni byłem skrajnie niezadowolony z zakupu, nie mogłem się przyzwyczaić.

Przy obecnej zmianie większych emocji nie było.

Pisze to po to aby stwierdzić, że dla mnie odświeżanie 6ms czy 1ms (w rzeczywistości ta 1ms jest 3.5ms) nie wykazuje jakiś istotnych róznic w wyświetlanym obrazie.

Problemy ze smużeniem monitorów IPS prawdopodobnie pochodzą z czasów gdy normą było dla takiego monitora 20ms, mam takiego Della w pracy, tylko, że on ma prawie 5 lat.

Jakbym chciał na monitor wydać około 2500 zł kupiłbym Dell U2711, nie kocham aż tak bardzo komputera więc wydałem 1600 zł na wydaje mi się jeden z najlepszych w swojej klasie, rozmiarze matrycy i przedziale cenowym (seria E była by jeszcze bardziej opłacalna - stosunek cena/jakość).

6ms odswieżania bym się całkowicie nie przejmował.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Tak, wiem męczę. Jednak dobrze, że zasugerowałeś matrycę IPS, bo na chwilę obecną to nią jestem zainteresowany najbardziej. Zależy mi na kolorach i kątach - ma być komfortowo. Tylko ma nie być smużenia.

to weź della U2312HM

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

Link to post
Share on other sites

jak patrzysz na tylko na "parametry" to już mi nie zawracaj gitary, ile można mówić, że to czysty marketing? czytaj recenzje, tylko konkretne jak te z tftcentral czy prad

Nie mógłbyś mi w skrócie napisać? Jestem dobry z angielskiego ale 1 mega dużo tego tam, 2 nie wszystko rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem. Nie ma HDMI, ma pivot - ok, pivot ma też XB2374HDS, XB również ma matową matrycę i obudowę, regulację wysokości i lepszy czas reakcji bo 5 ms.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...