Skocz do zawartości

Dobry monitor do PS3 (głównie) i komputera


Recommended Posts

Naczytałem się o tych iiyamach "1ms - idealne dla graczy", więc chyba jest różnica między 1 a 8 ms

tak, w metodologii pomiarowej

 

Kurde gdybym miał możliwość obejrzenia sobie tej iiyamy...sprawdziłbym te kąty, bo to jedyne co może mnie w nich wkurzyć a chętnie bym sobie kupił.

sprawdź sobie dowolną TN'kę wszystkie mają tak samo duże straty na kontraście pod nawet lekkim kątem

Link to post
Share on other sites

Na moim Dellu ips rozwalasz się na fotelu nieważne pod jakim kątem siedzisz wszystko idealnie widac :D

No tylko ciekawe czy mi przy 8ms nie będzie smużyć. To już może lepsza iiyama z serii X, 24" można dorwać za 800 zł?

Dziwne, że tak te TN polecają...ludziom na kolorach i wygodzie nie zależy? Dziwne. No i jak starcza Ci 23" czy wolałbyś większy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W sumie mój Hyundai B71A ma o 10* gorsze kąty w poziomie niż te TN od iiyamy i nie przeszkadza mi to bardzo, więc te iiyama też powinny być git prawda? Już może być tylko lepiej? W sumie często jest ciężko coś dojrzeć na Hyundaiu w jakiejś ciemnej, mrocznej grze ale to przez brak rolet i swiecące słońce w monitor zapewne.

Najlepsza opcja cenowa to E2773HDS = 1000 zł

lub

dołożyć i kupić G2773HS = 1600 zł

Czy warto dopłacić 600 zł żeby zyskać 45Hz więcej? Bo chyba tylko tym się różnią, jeśli nie to powiedzcie czym jeszcze.

Pozdro

 

Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz 27" iiyamę w grę wchodzą trzy modele: B2712HDS, B2776HDS oraz G2773HS, z czego ten ostatni to model gamingowy z 120Hz matrycą i nie chodzi tu o odświeżanie, bo LCD nie migocze, więc nie ma czego odświeżać, natomiast warto dopłacić jeśli chcesz na nim przede wszystkim grać/oglądać filmy

Link to post
Share on other sites

jeśli chcesz 27" iiyamę w grę wchodzą trzy modele: B2712HDS, B2776HDS oraz G2773HS, z czego ten ostatni to model gamingowy z 120Hz matrycą i nie chodzi tu o odświeżanie, bo LCD nie migocze, więc nie ma czego odświeżać, natomiast warto dopłacić jeśli chcesz na nim przede wszystkim grać/oglądać filmy

To jak nie ma co odświeżać to na cholerę 120Hz? Wiesz, 600 zł to dosyć dużo jak za 45Hz. Chodzi mi o to czy jest sens i dlaczego?

Bo jak mi to praktycznie nic nie da to wezmę pierwszy, drugiego nie biorę pod uwagę bo różni się tylko uchwytem.

Link to post
Share on other sites

trochę liczyłem na to, że nie będę musiał tego po raz kolejny tłumaczyć i wystarczy jak powiem ci, że warto mieć to 120Hz

ogólnie działa to tak, że taki monitor da ci więcej FPS, dokładnie dwa razy więcej niż normalny 60Hz, oczywiście będą to dorabiane FPS'y ale efekt płynności jest nie do podrobienia, a jak chcesz dokładniej skąd to się bierze to poszukaj czy to w googlach czy na tym forum, nie chce mi się rozpisywać

Link to post
Share on other sites

Gdzie Ci Delle odrazono w klepie nie dla idiotów czy sprawdzone osiedlowe sklepy osiedlowe? Dell ma lepszą matrycę od tych szajsungów, lg. Posiadam tego della 23" i jestem bardzo zadowolony. Super matryca, jakość wykonania, kąty widzenia, regulacja wysokości itp

Dell ma lepsze matryce od LG? A to ciekawe, bo wszystkie matryce w Dellach są właśnie od LG, który rozpoczął produkcję matryc IPS. A to, że same monitory są lepiej wykonane to inna sprawa.

Edytowane przez Mark97
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi już tyle o kąty co o odświeżanie. Czy warto dokładać 600 zł do G2773HS...Kąty powinny być ok, jak pisałem wcześniej mój obecny monitor LCD ma ciut gorsze kąty i jest dla mnie ok.

 

tak odczujesz różnicę

Niektórzy piszą, że różnicy nie zauważę...To wkońcu co brać? Totalnie nie mogę się zdecydować. Pomóż ktoś tak fachowo a nie...

Link to post
Share on other sites

niektórzy nie powinni się wypowiadać w niektórych tematach, a chcesz wiedzieć, to się wysil i poszukaj na tym forum było multum tematów o 120Hz matrycach, w części się rozpisywałem dokładnie jak to działa i już mi się zwyczajnie nie chce powtarzać, a jak nie tu to pogoogluj

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Odnośnie monitorów IIYAMA G2773HS oraz E2773HDS.

Czywarto dopłacić 500 zł do 120 Hz?

To zależy jakim komputerem dysponujesz, jeśli nie jest to technologia wojskowa i w grach nie uzyskasz powyżej 75 fps to tylko do gramia tańszy wystarczy, wszystko powyżej 75 fps na tańszym po prostu nie będzie wyświetlane.

Czy jest magik który widzi różnicę między 75, a 120 fps to inna kwestia.

Jakość TV HD to maksymalnie 60 fps i to jest podobno granica ludzkiego oka, później większa liczba klatek może objawiać się mniejszym zmęczeniem oczu.

Obecnie G można kupić za około 1500 zł i do 30 czerwca dostajemy gratis słuchawki Razer za ponad 200 zł.

Model E to wydatek około 1000 zł.

Czy warto dopłacić?

Przy obecnej promocji ze słuchawkami chyba tak, bez takiej opcji raczej nie bo nie odczujemy różnicy, magicy będą odczuwać, ich sprawa.

Problemem tych monitorów jest jednak sama matryca, kąty widzenia oraz jakość podświetlania, o ile siedzimy praktycznie w centrum to wszystko jest ok, pod kątem już nie tak różowo.

Poza tym proporcje 16:9 powodują, że na wysokość monitor jest niewiele większy od 20" w proporcji 16:10 (na oko 5-6 cm), w poziomie jest to jednak przepaść, więc jeśli monitor 16:9 to tylko 27" (optymalne maksimum).

Sam zastanawiam się nad wymianą 20" 16:10 na 27" 16:9.

Jak ktoś ma więcej pieniędzy to nie wiem czy nie warto sprawdzić przed zakupem Dell 27" LCD U2711.

 

Pozdrawiam

 

p.s. No i kupiłem E2773HDS.

Kilka uwag, gdy siedzi się na wprost monitora wszystko ok, ruch głową w górę wszystko ok, ruch w dół widać zmianę jasności obrazu.

Póki co monitor pracuje z częstotliwością pionową 60 Hz i nie bardzo wiem jak włączyć 75 HZ. Sterowniki zainstalowane, monitor podpięty przez DVI. Może 75 Hz jest na HDMI?

Jakośc wykonania ok, bez uwag, brak regulacji nóżki nie przeszkadza, menu biedne.

Co do 1ms, póki co nie widzę różnicy z 6ms Samsunga, są jakieś tryby overdrive ale na razie nie sprawdzałem czy to nie marketing.

Smużenia nie ma ale o jakości obrazu z dobrego CRT mozna zapomnieć.

Generalnie monitor jaki miałem tylko większy, bez cudów.

Rozmiar optymalny ale wiekszy już by raczej nie mógł być.

W razie pytań piszcie.

 

Pozdrawiam

 

No i wszystko wiadomo, częstotliwość pionowa 75 Hz występuje przy rozdzielczości max 1440x900, przy 1920x1080 max to 60 Hz.

W przypadku G2773HS przy rozdzielczości 1920x1080 mamy 120 Hz.

W związku z powyższym warto wziąć model droższy z serii G.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Witam Odnośnie monitorów IIYAMA G2773HS oraz E2773HDS. Czywarto dopłacić 500 zł do 120 Hz? To zależy jakim komputerem dysponujesz, jeśli nie jest to technologia wojskowa i w grach nie uzyskasz powyżej 75 fps to tylko do gramia tańszy wystarczy, wszystko powyżej 75 fps na tańszym po prostu nie będzie wyświetlane. Czy jest magik który widzi różnicę między 75, a 120 fps to inna kwestia. Jakość TV HD to maksymalnie 60 fps i to jest podobno granica ludzkiego oka, później większa liczba klatek może objawiać się mniejszym zmęczeniem oczu. Obecnie G można kupić za około 1500 zł i do 30 czerwca dostajemy gratis słuchawki Razer za ponad 200 zł. Model E to wydatek około 1000 zł. Czy warto dopłacić? Przy obecnej promocji ze słuchawkami chyba tak, bez takiej opcji raczej nie bo nie odczujemy różnicy, magicy będą odczuwać, ich sprawa. Problemem tych monitorów jest jednak sama matryca, kąty widzenia oraz jakość podświetlania, o ile siedzimy praktycznie w centrum to wszystko jest ok, pod kątem już nie tak różowo. Poza tym proporcje 16:9 powodują, że na wysokość monitor jest niewiele większy od 20" w proporcji 16:10 (na oko 5-6 cm), w poziomie jest to jednak przepaść, więc jeśli monitor 16:9 to tylko 27" (optymalne maksimum). Sam zastanawiam się nad wymianą 20" 16:10 na 27" 16:9. Jak ktoś ma więcej pieniędzy to nie wiem czy nie warto sprawdzić przed zakupem Dell 27" LCD U2711. Pozdrawiam p.s. No i kupiłem E2773HDS. Kilka uwag, gdy siedzi się na wprost monitora wszystko ok, ruch głową w górę wszystko ok, ruch w dół widać zmianę jasności obrazu. Póki co monitor pracuje z częstotliwością pionową 60 Hz i nie bardzo wiem jak włączyć 75 HZ. Sterowniki zainstalowane, monitor podpięty przez DVI. Może 75 Hz jest na HDMI? Jakośc wykonania ok, bez uwag, brak regulacji nóżki nie przeszkadza, menu biedne. Co do 1ms, póki co nie widzę różnicy z 6ms Samsunga, są jakieś tryby overdrive ale na razie nie sprawdzałem czy to nie marketing. Smużenia nie ma ale o jakości obrazu z dobrego CRT mozna zapomnieć. Generalnie monitor jaki miałem tylko większy, bez cudów. Rozmiar optymalny ale wiekszy już by raczej nie mógł być. W razie pytań piszcie. Pozdrawiam No i wszystko wiadomo, częstotliwość pionowa 75 Hz występuje przy rozdzielczości max 1440x900, przy 1920x1080 max to 60 Hz. W przypadku G2773HS przy rozdzielczości 1920x1080 mamy 120 Hz. W związku z powyższym warto wziąć model droższy z serii G. Pozdrawiam

 

Dzięki wielkie. Wreszcie ktoś się wysilił. O taki post mi chodziło. Skoro nie odczuję różnicy to po co mi G? Czy te kąty tak naprawdę przeszkadzają? Mój obecny monitor Hyundai B71A ma o 10* gorsze kąty w poziomie niż te TN od iiyamy i nie przeszkadza mi to bardzo, więc te iiyama też powinny być git prawda? Monitor stoi na biurku, ja położę się na łóżku i obraz ciemniejszy ale w sumie nie przeszkadza to tak bardzo przy oglądaniu filmu - wystarczy rozjaśnić a iiyama E podobno bardzo jasna? Chodzi mi głównie o to no i o odświeżanie, żeby nic nie smużyło. Trochę szkoda mi dopłacać 600 zł dla zyskania 40Hz, wydaje się bez sensu. Pomóż :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Jesli możesz to wstrzymaj się do piątku.

Monitor z serii E ma 60 Hz przy 1920x1080, nie ma 75Hz przy takiej rozdzielczości.

Monitor z serii G ma 120 Hz przy 1920x1080.

Przyznam, że fakt, że rozwijam się tylko w rozmiarze matrycy spowodował, że w piątek powiniemen wymienić E na G za dopłatą.

Wtedy będę już na 100% pewny czy warto czy nie.

Przyznam, że spodziewałem się czegoś więcej z tej niby 1ms, zobaczę jak to się będzie prezentowało przy 120.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam Jesli możesz to wstrzymaj się do piątku. Monitor z serii E ma 60 Hz przy 1920x1080, nie ma 75Hz przy takiej rozdzielczości. Monitor z serii G ma 120 Hz przy 1920x1080. Przyznam, że fakt, że rozwijam się tylko w rozmiarze matrycy spowodował, że w piątek powiniemen wymienić E na G za dopłatą. Wtedy będę już na 100% pewny czy warto czy nie. Przyznam, że spodziewałem się czegoś więcej z tej niby 1ms, zobaczę jak to się będzie prezentowało przy 120. Pozdrawiam

Wstrzymam się. Grasz na kompie czy PS3? Bo wiesz ja bym grał na konsoli, potem na kompie jak kupię nowego więc mógłbyś przetestować gierkami. Powiedz mi jak te kąty w E?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mam komputer. Skyrim w 1920x1080 bardzo ładnie, brak smużenia, zmiany barw, itp. ale też cudów w wyświetlaniu w stosunku do mojego starego Samsunga 205BW nie widziałem. Monitor praktycznie taki sam tylko matryca ogromna, o to w zasadzie mi chodziło.

Te 120 Hz sprawdzę z ciekawości. Swego czasu przejście na CRT Panasonic PL70i było dla mnie szokiem jakościowym.

Czy i tym razem tak będzie? Wątpię ale muszę to sprawdzić na własnej skórze.

Co do kątów jeśli siedzisz centralnie to przy ruszaniu głową w lewo czy prawo nie widać zmian, przy ruchu w górę też nie.

Najgorszy będzie jednak wariant gdy monitor będzie niżej niż twoja głowa, może tak się stać gdy będziesz leżał. Wtedy ekran jest ciemny.

W G2773HS kąty są identyczne, przynajmniej na papierze.

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Mam poważny problem, jaka karta graficzna przy rozdzielczości 1920x1080 daje 120 Hz odswieżania?

Moja przy 1920x1080 ma 75 Hz.

Czy w ogóle istnieje karta graficzna która przy rozdzielczości Full HD ma 120 Hz, oczywiście karta do gier, a nie profesjonalna do obróbki video.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam Mam komputer. Skyrim w 1920x1080 bardzo ładnie, brak smużenia, zmiany barw, itp. ale też cudów w wyświetlaniu w stosunku do mojego starego Samsunga 205BW nie widziałem. Monitor praktycznie taki sam tylko matryca ogromna, o to w zasadzie mi chodziło. Te 120 Hz sprawdzę z ciekawości. Swego czasu przejście na CRT Panasonic PL70i było dla mnie szokiem jakościowym. Czy i tym razem tak będzie? Wątpię ale muszę to sprawdzić na własnej skórze. Co do kątów jeśli siedzisz centralnie to przy ruszaniu głową w lewo czy prawo nie widać zmian, przy ruchu w górę też nie. Najgorszy będzie jednak wariant gdy monitor będzie niżej niż twoja głowa, może tak się stać gdy będziesz leżał. Wtedy ekran jest ciemny. W G2773HS kąty są identyczne, przynajmniej na papierze. Pozdrawiam Witam Mam poważny problem, jaka karta graficzna przy rozdzielczości 1920x1080 daje 120 Hz odswieżania? Moja przy 1920x1080 ma 75 Hz. Czy w ogóle istnieje karta graficzna która przy rozdzielczości Full HD ma 120 Hz, oczywiście karta do gier, a nie profesjonalna do obróbki video. Pozdrawiam

Lepiej napisz w innym temacie - tu wątpie, że ktoś pomoże.

Dzisiaj piątek więc czekam na relacje :)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

No i mam 600 zł wywalone, jakość obrazu nie zmieniła się, gry nie chodzą płynniej, może przy bardzo dużej liczbie klatek widoczna była by róznica, wspomniane 60 fps, granica ludzkiego oka i inne pierdoły.

Co do karty to obsługuje 120 Hz przy 1920x1080, instrukcja obsługi wprowadza w błąd.

Kąty widzenia identyczne.

Poza tym tu mam dwa martwe piksele połączone w jeden, w tańszym wszystko grało, oczywiście korzystam z prawa do wymiany do 30 dni, tylko znów pakować, jechać, czekać.

Przy normalnym sprzęcie różnicy pomiędzy 60 a 120 Hz nie ma i możecie pisać różne bzdury, ja to sprawdziłem, a nie czytałem o tym.

Konkludując, nie warto wywalać 600 zł na moddel G lepiej kupić E.

O jakości z monitora CRT można dalej pomarzyć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o bzdury to momentami nie wiem czy się za was śmiać czy płakać z powodu prezentowanej tu ignorancji

Wiem prawda boli, a twoja siła argumentu powala.

 

Nie ma różnicy w wyświetlaniu obrazu w Skyrim przy rozdzielczości 1920x1080, czy to przy 60 Hz czy 120 Hz, sprawdzone.

 

Innych gier nie posiadam bo nie uznaję piractwa, a w ostatnim czasie nic mnie nie zaciekawiło tak bardzo abym chciał to kupić.

 

Program Pixel Persistence Analyzer także nie pokazuje tutaj lepiej przesuwających się kwadracików, samochodzików i innych (liczba klatek to teoretycznie 160fps) w stosunku do E2773HDS.

 

Do jakości z CRT nadal przepaść.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...