Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

tak jak w temacie, chciałbym przeznaczyć około 1000 zł na upgrade mojego zestawu komputerowego, opisane w podpisie. Myślę, że mógłbym dołożyć jeszcze trochę kasy jeśli by się to opłaciło, dlatego też chciałbym się was poradzić co w pierwszej kolejności powinienem tam wymienić, albo może ile jeszcze odłożyć tak, by upgrade był jak najbardziej optymalny w stosunku przyrostu wydajności do ceny. Z pewnością liczy się dla mnie wydajność w grach komputerowych, ale także moc obliczeniowa do różnych programów w tym i konwertowania filmów itp. Dodatkowo ważna była by w miarę cicha praca komputera, ale żeby mi się tam w środku nic przypadkiem nie ugotowało. Propozycje?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie firmowy, 400W, byle jaki, do wymiany zapewne. Obudowa to I-Box Lion 604b.

 

Prosiłbym jednak jeśli już coś modyfikować, to raczej byłbym pierw za wymianą pierw zasilacza, obudowy, płyty głównej, ramu i procesora, a kartę graficzną zostawiłbym sobię na potem. Oczywiście jeśli nie zmieścicie się w 1000 zł a dopłata będzie opłacalna to śmiało. : ) Mile widziane również produkty z nowszych serii, bardziej wydajne i przy tym energooszczędniejsze od poprzedników (głównie w stosunku wydajność/pobór mocy/cena).

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Warto wszystko już teraz, czy może jeszcze z czymś poczekać? Procesor Core i3 mnie nie bardzo przekonuje, choć nie znam się za bardzo... Warto było by poczekać jeszcze i wziąć i5-2500K? No i jak z podkręcaniem na takim kompie, da radę wyciągnąć z tego coś, czy raczej ciężko będzie? Chciałbym raczej zestaw, który by na prawdę coś zdziałał przez kilka lat jeszcze, żeby się z tym nie musieć męczyć. : ) Mogę ewentualnie zwiększyć budżet jeśli trzeba, dodam, że rozbudowę planowałbym na lipiec-sierpień.

 

Myślę, czy by nie dozbierać jeszcze trochę i kupić pierw zasilacz i obudowę, później płytę główną i procesor Intel Core i5-3570K i RAM pod płytę główną? Pewnie później przydało by się też jakieś lepsze chłodzenie jeśli chodzi o OC no i jaki to byłby wydatek? Czy całość zmieściła by się wtedy w 1500 złotych czy raczej ciężko by było tak, żeby jeszcze coś szło wycisnąć z tego procka pod OC?

Link to post
Share on other sites

w budzecie 1000 to tylko karte zmienic wiecej nic nie ruszac ... takiego radeona 7770 i tyle ... bo reszta to tylko sie wciagniesz w koszty... a zysku z tego nie bedzie bo to za malo kasy jest ... procek amdx2 3Ghz jeszcze do pary z 4GB RAM i radkiem 7770 bedzie w miare gry ciagał.Ale za jakis czas musisz myslec o kupnie nowego kompa.

Link to post
Share on other sites

Źle mówisz, bo procek nie daje rady już chociażby przy Frostbite 2.0, czyli o BF3 i NFS:TR można pomarzyć na tym Athlonie. Z tego co patrzyłem, to i5-2500K jest na obecną chwilę już chyba nieopłacalny, gdyż jego następca, i5-3570K jest wydajniejszy i tylko parę groszy droższy. Więc tak jak mówię, czy opłacało by się teraz wymienić zasilacz i obudowę, a potem dozbierać trochę kasy i za 1500 złotych kupić sobie tego i5-3570K, RAM i płytę główną? Czy to nie opłacalne? Napiszcie, proszę, to ważne. Głównie to, o czym tu teraz powiedziałem.

Link to post
Share on other sites

no to kup sobie konsole xboxa albo PS3 wydatek kolo 1000 a w BF3 pograsz i inne duperele ... w twoim kompie wszystko jest juz leciwe ale zeby to doprowadzic do ladu czyli - wymiana plyty procka karty graficznej i ram to trzeba sporo wiecej niz 1000 a nawet 1500 zł

Edytowane przez kolbik23
Link to post
Share on other sites

Mam PS3... jakieś inne mądre rady?

 

Mam jeszcze jedno pytanie.. otóż mając taką integre praktycznie nie opłaca się, by np. łażąc po sieci mój GTS 250 działał, więc czy da się go jakby "wyłączyć" w ten sposób, że wtedy całe obciążenie przeszło by na tą integre, a podczas gier włączałby się tylko ten GTS 250?

 

Dobra, napiszę to jeszcze raz i wyraźniej, bo na czacie widzę powstała przez to kłótnia.. no więc tak : proszę głównie o PORADY w sprawie, czy warto teraz upgradować ten komputer, czy może jeszcze troszkę poczekać na ewentualne obniżki cen czy coś nowszego, czy może dozbierać jeszcze trochę kasy i kupić coś porządniejszego by jeszcze dłużej to wszystko wytrzymało... Prosiłbym również o uwzględnienie wszystkiego co pisałem o procesorach i5, a także o tej integrze. : )

Link to post
Share on other sites

Jeżeli potrzebujesz zestawu na dłużej to poczekaj, chociaż w tej chwili budę i zasilacz możesz zmienić.

Zakup i5-3570k jest nieopłacalny bo procek ma problemy z temperaturami, dopóki nie poprawią tego( jeżeli wogóle ) to lepiej brać i5-2500k.

Link to post
Share on other sites

zrob jak mowilem. procka zawsze na i5 mozesz zmienic. fakt, ze bez mozliwosci podkrecania, ale raczej nie bedziesz tego potrzebowac. z czasem wymienisz tez karte, bo to ona ma najwiecej do gadania.

i3 na najblizsze 2 lata spokojnie Ci wystarczy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...