Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

proszę was o pomoc w doborze części nowego komputera (tylko buda). Nie wiem czy damy rade w tej cenie (żeby nie ucierpiały pozostałe podzespoły), ale chciałbym żeby była karta gtx680 (od kogo wziąć?) , oraz procesor i7, nie mam pojęcia dokładniej jaki (2700?). Komputer będzie wykorzystywany głównie do gier, ale programy typu AAE będą również pracować, dlatego i7. Jeśli cena z tym procesorem mocno przekroczyła 5k, to jestem w stanie wziąć i5. Zasilacz oraz płyta - liczę na was, ale w przyszłości prawdopodobnie będę podkręcał procesor, oraz kartę. Nie wykluczam również SLI kart, dlatego chciałbym żeby zasilacz pociągnął wszystko. Dysk ssd również mile widziany. Tak jak napisałem, jeśli cena mocno przekroczy to będziemy myśleć. Aktualnie mam komputer kupiony w całości, co było błędem, myślałem czy dysk dam rade wykorzystać. Program mi napisał że jest to taki dysk: Maxtor STM3500418AS ATA Device (SATA), natomiast wolałbym kupić nowy dysk, ale jednak jak nie będzie kasy, a ten dysk będzie pasował to można go wsadzić.

 

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

JOKI, wolałbym jednak trochę większy SSD. Co do procesora, w grach nie będzie różnicy między i7, a i5? Bo jednak wziąłbym bardziej 680, a procesor zamienił na i5, myślę w programach nie będzie to jakiś masakryczny spadek mocy. Oraz od obudowy wymagałbym USB 3.0, ale to sobie już poszukam, najwyżej się spytam czy wszystko ładnie wejdzie.

Edytowane przez Dolbe
Link to post
Share on other sites

W Morele.net będzie taniej ^^

Do pracy i gier polecam zestaw na 2600K. Technologia HT przydaje się w pracy i warto w tym miejscu dopłacić do niej. Z ilością ramu podobnie - o ile 8GB jest wystarczające do gier, o tyle do pracy może już być zbyt mało. Zdecydowanie radzę dołożyć do 16GB.

GTX680 lepiej sobie darować i kupić znacznie tańszego,a tylko ciut słabszego gtx670, nie będziesz żałował - polecam po czytać co nie co na temat 670 vs 670 i może zmienisz zdanie.

Mobo - nie Asrock Pro3 SE, tylko Asrock pro3, bez żadnego SE ;)

Zasilacz - na 2600K i kartę pokroju gtx680 spokojnie wystarczy porządna 600W - polecam XFX 650W (bywa słyszalny, ale to dobry zasilacz w dobrej cenie), BeQuiet 600W E9 (certyfikat gold),

Chłodzenie CPU - Macho rev.2 z racji że nic lepszego nie mogę znaleźć na morele - polecał bym Noctue D14 / TH Silver Arrow, lub z tańszych Macho rev.2 / SP Fortis - spokojnie wystarczą na OC rzędu 4,5GHz

Buda : osobiście polecam Fractala R3

 

Wyszło mniej więcej coś takiego z 2600K + 16Gb ramu + GTX670 :

http://www.morele.net/inventory/info/VYk0Rp/

5155zł

 

Do Sli 600W-650W będzie już zbyt mało na zasilaczu - dobry 750W i w górę powinien dać radę :

- XFX Black Edition 750W Silver 480zł

- Enermax ENM750AWT 450zł

- SeaSonic SS-750HT 500zł

- XFX 850W (bronze) 450zł

- XFX 750W / OCZ ZT - to z takich tańszych poniżej 400zł

 

W przypadku SLi oczywiście Mobo do wymiana na Asrocka Z68 e3 g3 / MSI Z77A-GD65 / MSI Z68A-GD80 - PRO3 niestety posiada tylko jedno złącze pod GPU :]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, wy się staracie a ja mam niedociągnięcia w postach. Komputer będzie używany do pracy, aczkolwiek wiele więcej będę go poświęcał do gier. Dlatego wydaje mi się, że rozsądniej będzie dołożyć do karty graficznej, kosztem ramu. Co do kart, to jednak 680 ma te (prawie) 10 fps więcej w Battlefieldzie. Morele - zamierzam tam kupić, btw. jak wygląda tam składanie komputera z kodem z benchmark?.

niestety posiada tylko jedno złącze pod GPU

która ? Chciałbym od razu mieć możliwość sli, a nie potem znowu zmieniać ją. Do i7 nic nie mam, lecz nie wiem czy się z nim zmieszczę w cenie (z 680, poczytam o jej walce z 670, ale od początku byłem jednak nastawiony na 680.

 

Dzięki stelek za wyczerpującą wypowiedz.

 

Edit. Co do 670 - porównywalne są, ale 680 i 670 AMP. Natomiast ciężko porównywać podkręconą wersje i nie podkręconą

Edytowane przez Dolbe
Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej Intel 330 wg. mnie jest lepszy od Cruciala M4, a cena taka sama :)

Reszta w porządku.

Brak możliwości SLI ma płyta Asrock P67 PRO3 B3, ale SLI 680 to trochę przerost treści nad formą.

Budę bym brał Corsaira, ale wszystkie 3 są w porządku, tu już zależy od ciebie.

Chłodzenie Macho wystarczy.

Link to post
Share on other sites

GD55 powinna wystarczyć - SLI ma, podręca się nieźle a te 100zł można przeznaczyć na lepsze chłodzenie procka, np Macho.

 

Jeszcze może ASRock Z68 Extreme3 Gen3, jeżeli chipset Z68 nie przeszkacdza.

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

http://wt06.wrzuc.to/obrazek/8VoArc/Bez_tytu_u.png

Płyta poprawiona. Dysk który podałem w pierwszym poście będzie dobry? W przyszłości 2 karty się zmieszczą? Chłodzenie które wsadziłem nie daje rady? Karta od Gigabyte będzie dobra?

Edytowane przez Dolbe
Link to post
Share on other sites

Karta to chyba refernent, może poszukaj jakiejś autorskiej?

Np:

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n680oc-2gd-466451/

Będzie dużo mniej się grzała, większe możliwości podkręcania. Jak nie chcesz już dokładać więcej to bierz tą co masz :)

Dysk ujdzie ^^

2 karty się zmieszczą.

Chłodzenie słabe dołóż te 50zł do Macho.

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

Nie bierz tej pasty- miałem i odradzam! Wybierz Arctic Cooling MX-2, bardo dobra będzie. Chłodzenie: http://www.morele.net/silentiumpc-fortis-he1225-lga-775-1155-1156-1366-oraz-amd-754-939-940-am2-am2-am3-am3-fm1-309589/ Co do SSD weź jak wcześniej koledzy radzili Cruciala M4 albo Samsunga 830 :)

Link to post
Share on other sites

Coś jeszcze poprawić? Jakieś zastrzeżenia ? Eksperci benchmarka - wszystko jest w tym zestawie git ? :D (Rodzaj karty mogę zmienić, tylko nie wiem która najlepsza, ale znowu nie najdroższa).

http://wt06.wrzuc.to/obrazek/oz9uAZ09I1/Bez_tytu_u.png

Link to post
Share on other sites

Ta płyta chyba nie ma możliwości sli, a ja jednak chciałbym kupić raz a porządnie, żeby ta płyta została na kolejny zestaw za ok. 3 lata. Co do 670, nie umiem znaleźć w żadnym sklepie AMP, więc jednak 680 ją przegania i ją wolałbym. Dysk zmienię na Samsunga - jak radzisz. Co jeszcze zmienić w tym moim zestawie ? Kartę od innej firmy ? Procesor starczy ?

Link to post
Share on other sites

Pozostaw dysk Cruciala M4 - to bardzo dobre dyski, znacznie trwalsze niż Samsungi. Samsung nawet nie podlatuje do takiego Cruciala w kwestii bez awaryjnej pracy - piszę to z własnego doświadczenia.

W SSD Wybierał bym :

- Crucial m4 128GB - tani, brak spadków transferów po zapełnieniu dysku, jedyna wada to względnie słaby zapis w porównaniu do innych dysków

- Intel Seria 510 - drogi, bezawaryjny i szybszy co nie co od M4, na kontrolerze marvella

- Intel Seria 520 - również drogi, ale najszybszy z tych trzech dysków, na kontrolerze SF, ale po modyfikacjach wykonanych ptrzez inżynierów Intela

Osobiście pozostał bym na Crucialu ;)

 

Odnośnie GPU - żaden referent, szukaj czegoś na autorskim PCB i układem chłodzenia - tutaj polecił bym Gigabyte Windforce3 http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gv-n680oc-2gd-466451/

 

Procesor 2500K starczy do gier, ale jak już wspominałem do pracy zdecydowanie lepszy będzie 2600K.

 

Chcesz mobo na 3lata ? A jaki procek wsadzisz tam za te trzy lata ? Myślisz że intel pozostanie na podstawce LGA1155 ? Nie liczył bym na to patrząc na to jak Intel działał w przeszłości - co nowa seria procków to nowa podstawka.

Link to post
Share on other sites

GTX680 lepiej sobie darować i kupić znacznie tańszego,a tylko ciut słabszego gtx670, nie będziesz żałował - polecam po czytać co nie co na temat 680 vs 670 i może zmienisz zdanie.

Dokładnie tak

 

http://www.pureoverclock.com/review.php?id=1506&page=9

 

Overclocking and benchmarking: GTX 670 vs GTX 680

 

http://hardforum.com/showthread.php?p=1038740439#post1038740439

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...