Skocz do zawartości

programy wieszają się na kilkadziesią sekund - problem chyba sprzętowy


Recommended Posts

mam taki problem:

od czasu do czasu (nawet do kilkunastu razy dziennie) program którego używam zawiesza się na kilkadziesią sekund po czym wszystko wraca do normy. ale żaby bylo ciekawiej to przez ten czas aplikacja potrafi się odwiesić na moment np. w przypadku filmu objawia się w ten sposób, że przez kilka sekund nic się nie dzieje, potem przeskakuje 2-3 klatki, potem znów nic, i znów 2-3 klatki i tak przez np. minutę. Zawiesza się tylko dana aplikacja, ale nie caly system. Mogę w tym czasie używać innych programów, ale... te też potrafią się analogicznie zawiesić.

 

Mam wrażenie, że to problem z dyskiem, bo np. w przypadku przeglądarki zwiecha występuje zwykle w czasie ladowania strony, a w total commanderze podczas zmiany katalogu.

 

Jakieś pomysly, rady? Na razie zostalo mi doradzone tylko, zeby zmienic kable sata, ale nie poprawilo to sytuacji.

 

Dodam jeszcze, ze zmiana WinXP na Win7 nic nie dala, stad zalozenie, ze problem musi byc po stronie sprzetu.

 

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 X2 4200+

DFI Infinity NFUltra II-M2

GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x1GB

Kingstone 1GB (parametry jak dla GEIL)

Gigabyte Radeon HD 4850 512MB

Fortron FSP400

Link to post
Share on other sites

hdtune - ściągnij i sprawdź czy nie masz bad sectorów, na dobry początek ; )

 

Ewentualnie jak wyjdzie zielono to możesz spróbować wyciągnąć np ten 1 gb kingstona i sprawdzić czy ram nie wariuje. Na tą chwile nic innego nie wymyśle

Edytowane przez Ozored
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...