Skocz do zawartości

Problem z komputerem dziewczyny.


Recommended Posts

Witam. Tak początek opiszę wam w skrócie na czym polega mój problem a więc tak od kilku dni moja dziewczyna ma problem z komputerem dokładnie chodzi o to, że komputer się nie chce włączyć tzn. czasami załapie a czasami pomaga tylko wyjęcie baterii z płyty głównej po czym komputer się uruchamia ale wywala błąd Disk boot failure, insert system disk press enter i tak jest za każdym razem kiedy uruchamia się komputer z początku myślałem, że chodzi o taśmę od dysku twardego lecz po jej wymianie na nową komputer nadal sypie tymi samymi błędami dyski też sprawdzałem na drugim komputerze i wszystko ładnie chodzi tylko co może być przyczyną, że komputer się nie chce włączyć czemu po wyjęciu baterii z płyty głównej komputer czasami wstaję a czasami w ogóle się nie włącza? ja obstawiam, że jest to wina zasilacza ale nie jestem pewien więc piszę do was przypomnę jeszcze, że zasilacz był ok. 1.5 roku temu wymieniany jeszcze wam podrzucę screeny z temperaturami jakie ostatnio były jak sprawdzałem.

 

• Screen z Everesta - klik

 

• Screen z CoreTemp - klik

 

Zasilacz: MUSHKIN SILENT EZ-400W

 

Co do temperatury procesora to wydaje mi się, że są za duże przypomnę też, że chłodzenie na procesorze jest boxowe nie miałem jak sprawdzić jakie temperatury są pod obciążeniem (Orthosa) niestety nie zdążyłem tego sprawdzić bo komputer już się nie chciał włączyć.

 

Z góry dzięki za wszystkie wasze sugestie oraz porady :wariat:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobny problem i były uszkodzone pliki potrzebne do bootowania systemu, a że miałem blisko drugiego kompa to wsadziłem go do niego, oraz sprawdziłem dysk w poszukiwaniu błędów.

 

Windows zrobił swoje: sprawdził i naprawił. Po podłączeniu dysku do kompa system się normalnie odpalał.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem podobny problem i były uszkodzone pliki potrzebne do bootowania systemu, a że miałem blisko drugiego kompa to wsadziłem go do niego, oraz sprawdziłem dysk w poszukiwaniu błędów.

 

Windows zrobił swoje: sprawdził i naprawił. Po podłączeniu dysku do kompa system się normalnie odpalał.

 

Dzięki za poradę Rafcio dzisiaj dziewczyna do mnie zajrzy to podłącze dysk go do swojego kompa i przeskanuje u siebie dam znać później czy to pomogło :hahaha:

 

a ja mialem taki sam problem i po wymianie zasilacza juz nie występuje :hahaha: Ale skan dysku, tak jak mowi Rafcio, na pewno nie zaszkodzi :hahaha:

 

Myślisz, że to wina zasilacza? ja z początku też obstawiałem, że to wina zasilacza trzeba by było sprawdzić na innym zasilaczu jak to zasiłka to trzeba będzie kupić nową obyś miał racje :hahaha:

 

Nawiązując do temperatury CPU:

Bezwzględnie się przegrzewa, chyba że czujnik masz niesprawny(wątpliwe). Kiedy ostatnio czyściłeś komputer w środku, czy zmieniałeś pastę termo?

Szczerze to sam nie wiem kiedy ona ostatni raz czyściła kompa może z rok temu :wariat: dzisiaj zajrzę do niej to przeczyszczę jej wentylator na procku i nałożę nową pastę temperatury powinny spaść bo z tego co mi mówiła to trochę się tam kurzu nazbierało :hahaha:
Link to post
Share on other sites

Myślisz, że to wina zasilacza? ja z początku też obstawiałem, że to wina zasilacza trzeba by było sprawdzić na innym zasilaczu jak to zasiłka to trzeba będzie kupić nową obyś miał racje

U mnie tak było. Dokładnie tak samo jak w twoim przypadku. Po tym jak wymienilem zasiłke Fever 400 na OCZ 400W ModXStream dysk działa bez zarzutu. Stan mojego dysku jest idealny (jak na ponad 5-latka) :hahaha: W mojej mini-recce jest nawet pokazany skan oraz SMART z niego :hahaha: W tej chwili go dalej używam, a na OCZcie nie ma juz problemów :hahaha:

 

Edit:

Jak checsz zrobic skan dysku to użyj MHDD, zrób skan +SMART i bedzie wiadomo w jakim stanie jest dysk :hahaha: Wiecej info nt. MHDD w mojej mini recce :wariat: Mam tylko jedna m-r wiec nie jest trudna ją odnalezc :hahaha:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...