Skocz do zawartości

Komputer pod D3 - jak najtaniej


Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa nietypowa albo może i typowa jak na ten dział. Targając na moim sprzęcie w D3 moja Luba oznajmiła, że koniecznie chce grać ze mną (D2 przeszliśmy kiedyś kilkakrotnie). Niestety przeszkodą jest Jej laptop, niestety nie podoła. Nowego laptopa za 4-5k kupować nie chcemy bo to się mija z celem. Laptop i tak jest używany raz na dwa tygodnie. I dlatego wpadłem na pomysł by jak najtańszym kosztem zbudować skrzynię pod D3, a później oddać lub sprzedać na allegro. Chodzi o to, żeby warunki to gry były dobre bez stresu przy detalach low/medium. Wymagania są znane, gra już wyszła więc chyba będzie łatwo. Lubej nie zależy na fajerwerkach - i tak ich nie zauważy :) Monitor oczywiście jest. Pisząc jak najniższym kosztem, naprawdę mam na myśli niskie koszty oraz satysfakcje ze złożenia takiej budy za grosiki. Co posiada i może się przydać:

 

- Jakaś tam obudowa

- stare MOBO ASUS A8N-SLI DELUXE - http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8NSLI_Deluxe/#specifications

- ATHLON 3500+ VENICE

- 1GB DDR

 

Domyślam się, że poza obudową, reszta nadaje się na złom. Dlatego proszę Was o pomoc, o propozycje, o konkrety. Może być allegro, mogą być używki, wszystkie chwyty dozwolone - byle pociągnąć d3 :) Z góry dzięki i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Procesor jest najważniejszą częścią, którą powinieneś wziąć pod uwagę. To on dusi grę w moim laptopie:

 

i3 350m 2.23 Ghz 2c/4t

Radeon HD5470

 

Na twoim miejscu szukałbym uzywanych Athlona x4@3.2GHz, Phenoma x4 955, jakichś wysoko taktowanych C2D, C2Q lub core i3 / i5.

 

Karta graficzna, jak mówiłem odgrywa mniejszą rolę, przy interesujących cię detalach, na laptopie zmiana z detali low na medium w zasadzie NIC nie zmienia, choć gra jest oczywiście grywalna (20-40fps) stąd oskarżam procesor. Dopiero przejście powyżej medium zabija mi GPU.

 

Stacjonarna karta graficzna za 150zł (9600GT?) do tego, któryś z tych procesorów, jakieś tanie MOBO, 4GB Ram też może się przydać. Pi razy oko 700zł powinieneś się zmieścić.

Link to post
Share on other sites

Rewelacja! Praktycznie już zamawiam tylko mam pytanie. Podobno procesor nie pociągnie pamięci wyższej niż 1066, więc jak wsadze te 1333 to będzie działać czy szukac pamięci 1066? Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Witam, Sprawa nietypowa albo może i typowa jak na ten dział. Targając na moim sprzęcie w D3 moja Luba oznajmiła, że koniecznie chce grać ze mną (D2 przeszliśmy kiedyś kilkakrotnie).

Zazdroszczę takiej kobiety :D Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...