Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, płytkę posiadam od września i od początku są małe problemy, mimo że mam integre wyłączona to podłączając się pod moją xfi gamer która dokupiłem słyszę trzeszczenia, mają one ten sam poziom głośności. Jest to takie skrobanie, buczenia, trzeszczenie lub jakby cały czas prąd leciał. Czy moze to być wina płyty? W lutym ją zareklamowałem i dali mi nówkę i co się okazało, ten sam problem. Nie mam możliwości mojego 2500k i resztę podpiąć pod inny chipset 1155 aby wyeliminować poszczególne podzespoły. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez shinec
Link to post
Share on other sites

problem jest i był nawet jak nie miałem żadnej innej karty dźwiękowej, nawet na samej intergrze były te szumy i trzaski, dopiero jak podepne surround pro 5.1 które ma zewnętrzne źródło dźwięku to jest cisza., takto na xfi wpietym w mobo i integrze te dźwieki sa

Link to post
Share on other sites

to samo, problem ten mam od września ubiegłego roku, nie zależnie czy coś podepne czy nie, zawsze są szumy i trzaski, czasem buczenie albo jakby płynął prąd. Na labie ludzie mają podobny problem i też nikt nie wie od czego to, w serwisach byłem już 2 i każdy nie wie :/

Link to post
Share on other sites

Ciekawa sprawa, ja mam piski w słuchawkach (przedni panel) jak zgrywam coś na pendrive. Czy testowałeś kartę na różnych słuchawkach, masz najnowsze sterowniki i bios? Pytam by weliminować wszelkie możliwości.

Link to post
Share on other sites

KoXsu testowałem na słuchawkach creative i zwykłych od telefonu, na kinie domowym, na głosnikach nowych z506 i teraz na Genius 4500, wszędzie to samo, szumienie czy piski. Jutro rano rozbiore kompa, podłącze pierw sama płytę z prockiem i dyskiem sprawdzę czy jest ten dźwięk. Nie muszę nawet wchodzić winde bo przy włączaniu jak sie ekran zaświeci na niebiesko już słychać. Tak samo jest było u Cb? Stery ma najnowsze i bios wgrałem 2.0b. Nawet jak cały czas integra w biosie wyłączona, piski są.

Edytowane przez shinec
Link to post
Share on other sites

Jaką masz sieć w domu? Dwu czy trzy przewodową? Jeżeli dwu-przewodową spróbuj wziąć dłuższy kawałek przewodu odizolować końcówki, jedną część zacisnąć pod jakąś śrubka z obudowy o drugą przyczepić do kaloryfera (to nie żart). Poza tym, jak przykręcałeś płytę do obudowy, dałeś pod śrubki podkładki ebonitowe (powinny być w zestawie z obudową)?

Link to post
Share on other sites

ohoo dzięki na pewno się przydadzą :)

 

Panowie to nie kestia uszkodzonej płyty. Obudowę należy uzmiemić lub zamknąć obwód. Nie umiem tego do końca wyjaśnić ale doradzono mi podłożyć gumę np dedke od roweru pod płytę i zasilacz. Coś takiego :) Co o tym sądzicie?

Edytowane przez shinec
Link to post
Share on other sites

Jaką masz sieć w domu? Dwu czy trzy przewodową? Jeżeli dwu-przewodową spróbuj wziąć dłuższy kawałek przewodu odizolować końcówki, jedną część zacisnąć pod jakąś śrubka z obudowy o drugą przyczepić do kaloryfera (to nie żart). Poza tym, jak przykręcałeś płytę do obudowy, dałeś pod śrubki podkładki ebonitowe (powinny być w zestawie z obudową)?

takich glupot nie proponuj. w razie jakiegos zwarcia chlopak bedzie miec faze na kaloryferach w domu, a to sie moze niewesolo skonczyc.

jezeli ma gniazdko bez uziemienia i instalacje 2 fazowa, to niech wyzeruje to gniazdko. na google jest sporo stron jak to sie robi.

ogolnie to podlaczasz przewod zerowy pod bolec i od bolca przeciagasz kabelek do prawej dziurki od gniazdka. Faze podlaczasz pod lewy otwor gniazdka. gdzie jest faza sprawdzasz probowka.

Edytowane przez wujashek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jezeli ma gniazdko bez uziemienia i instalacje 2 fazowa

Dwie fazy w gniazdku? Bardzo ciekawe.

 

Druga sprawa jest taka, że rozwiązanie miało być tymczasowe do sprawdzenia czy pomaga. Mój błąd,że użyłem skrótu myślowego. Chodziło głównie o to aby spróbować odprowadzić gdzieś potencjał, a to jest najszybsza metoda. Przecież nie będzie siedział z pociągniętym kablem przez pół pokoju. Do błędu się przyznaję i przepraszam autora za wprowadzenie w błąd.

Edytowane przez Zwolas
Link to post
Share on other sites

panowie czyli w końcu jak? co ustaliliście abym mógł sprawdzić skąd te szumy się biorą? wujashek tyle że mam mobo i procką po oc do 4,3 ghz, jaki to może mieć wpływ na kręcenie i czy mam pewność że nie wpłynie to na płytę?

Edytowane przez shinec
Link to post
Share on other sites

włączone cały czas. gniazdkiem zajmę się w najbliższym czasie

 

tu nie problem tkwi w gniazdku. Należy zekranizować przewód audio. Zrobiłem to w połowie i 80% szumów zniknęło. Drugą połowę zekranizuję w poniedziałek i problem z głowy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

 

 

du*a nie pomogło, następnie oddałem budę głównie front panel do reklamacji bo ponoć może być uszkodzona płyta od fronta. W między czasie resztę podzespołów wrzuciłem w blaszaną budę mającą może 10 lat, podpiąłem pierwszy lepszy front usb i audio i cisza w słuchawkach! teraz przysłali mi już budę z frontem wymienionym i ciągle to samo :/ cholera chyba kupię jakąś bude do 150 zł a tę sprzedam, skoro na podpiętym fronvie i usb z starej budy head'a nie ma problemów a w pgs vs-4 nawet po reklamacji jest ciągle problem to już sam nie wiem co jest grane

 

Edytowane przez shinec
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...