Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wybraniu telewizora


Recommended Posts

Witam,czy moglibyście doradzić mi jakieś fajne telewizory.Jeśli chodzi o wymagania to tak Led lub plazma 37 cali,full HD,100Hz,cena max 2000zł.Preferuje Samsungi ale jestem otwarty na inne firmy.Z góry dzięki za odpowiedzi,za pomoc daje plusy.
Link to post
Share on other sites

no to podaj jakieś propozycje to szybciej znajdziesz pomoc :) Ja Ci moge doradzić jeszcze żeby reakcja matrycy była tak 2-5 ms, i żebyś omijał matryce TN i skupił się na innych, np IPS. Osobiście polecam LCDz podświetleniem led LED lub LCD.

Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/telewizor-philips-40-led-40pfl5606-fullhd-i2346719107.html

 

Podaj trochę więcej szczegółów

 

Telewizor ma wyświetlać obraz Stereoskopowy??(3D)

 

@UP LCD to Typ Wyświetlacza a starsze LCDki miały podświetlenie CCFL(Cold Catode Fluorescent Lamp) a wiekszość nowych LED(Light Emitting Diode)

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

ips na 37 calowym telewizorze z reakcją 2-5 ms, to kosztuję "trochę" więcej niż 2000 zł :D ( zwłaszcza że z tymi czasami to musiałby być s-ips, a nie e-ips o który ci pewnie chodziło, nawet nie wiem czy robią coś na ips ponad 27 cali, ale pewnie coś by się znalazło, tylko za ile ? )

ps. i kiedy się wreszcie nauczycie że są 2 czasy reakcji i ten 2-gi jest ważniejszy

Nie plazma, nie dość że ciągnie mnóstwo prądu, to jeszcze po 5 latach musisz uzupełniać gaz, lub wywalić monitorek.

z led też mogą być problemy, bo jak wiadomo to są led krawędziowe, a przy 37 calach o równomierności podświetlenia możemy zapomnieć, ale coś za coć

Link to post
Share on other sites

no tak, ale żeby dojść do tego które to są, trzeba przejść przez szczegółową specyfikacje każdego z osobna, a czasem tam tego nawet nie ma...

ogólnie nie jestem pewien, ale większość ma krawędziowe niestety, bo jest tańsze i "mniej" prądu ciągnie, może znajdziesz coś do 2000 zł, ale szczerze wątpię w 37 calach

LED TV to są RGB LED, one mają podświetlenie w każdym "pikselu" ( diodzie ) z osobna, ale tobie pewnie chodzi o tą nazwę, co wymyślili na podświetlenie led-owe do zwykłych TFT.

led-krawędziowe nie są znowu taki złe, przynajmniej w mniejszych formatach do 23 cali, bo tam masz nawet równomierne podświetlenie, i nie będziesz miał choroby wzroku wywołanej przez podświetlenie, znajdujące się bezpośrednio za panelem TFT, wzrok koncentruję się wtedy na podświetleniu i panelu na przemian i to strasznie męczy wzrok i prowadzi do zwiększenia ciśnienia wewnątrz gałkowego, co prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji i długotrwałej rehabilitacji.

ale to występuje tylko w zwykłych monitorach, gdzie jest mała odległość oka od ekranu, w normalnych TV, nie ma szans na ten "efekt", bo oko jest daleko od ekranu i nie rozróżnia podświetlenia i panelu osobno.

podświetlenie led na całości ekranu jest mało spotykane nawet w zwykłych małych monitorach, bynajmniej nie przez tą "chorobę" co powiedziałem, bo o niej nikt tobie nie powie, tylko dlatego, że są mało opłacalne, dlatego wątpię żebyś znalazł led na całości panela na 37 calach

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Tv nie mam mieć 3d.Dzięki wszystkim za porady ale jak byście mogli prosiłbym o jakieś konkretne przykłady.Wymagania te same co na górze jeśli chodzi o resztę szczegółów zdaje się na was.

 

Ma ktoś jakieś propozycje bo jak na razie nikt nie odpisuje?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Teraz należy kupować taki telewizor,aby nadawał się do oglądania telewizji naziemnej,przecież od 2013 roku już tylko taka ma być w całej Polsce.No chyba,że ktoś ma antenę satelitarną.

Zanim zaczniemy dopasowywać parametry, powinniśmy się zastanowić, jaki rodzaj telewizora nas najbardziej interesuje. Jest w czym wybierać, gdyż na sklepowych półkach znajdziemy ekrany plazmowe, LCD, LED, OLED, CRT, projektory DLP oraz nowoczesne telewizory laserowe.

Już na początku można wykluczyć CRT do oglądania telewizji, gdyż zajmują dużo miejsca, a przy tym nie są zbyt energooszczędne. Dodatkowo wydzielają dość dużą ilość szkodliwego promieniowania, przez co niszczą wzrok szybciej niż inne ekrany. Po tej informacji mniej więcej możemy się zorientować jaki chcemy sobie kupić.Zresztą najbardziej kompetentną informację uzyskamy w odpowiednim sklepie Saturnie lub Media Markt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...