Skocz do zawartości

NFS Shift - na jakiej karice płynnie chodzi?


Recommended Posts

...w moim przypadku NFS SHIFT działa płynnie, ani razu się nie zaciął (oprócz gdy dawałem AAx8 ;p po chwili wywalało BLUE SCREENA. Lecz to inna bajka bo od pewnego czasu juz miałem zastrzezenia do grafika ktora troszke szwankowała)... Więc na wydajnosc na sprzęcie C2D e7200,GF9800GT,2GBRAM nie narzekam (na oko od 30FPS w zwyz) ...

Link to post
Share on other sites

No to stary albo masz czarodziejskiego PC albo niskie wymagania co do płynności animacji. Mam podobną konfigurację i tak jak opisałem to w innym wątku dotyczącym Shifta animacja jest ogólnie bardzo płynna, ale na niektórych fragmentach danej trasy bardzo wyraźnie szarpie. No i te samochody przeciwników poruszające się żabimi skokami na replayach. To musi być jakiś problem z kodem gry, bo nawet użytkownicy z mocnymi kompami narzekają na spadki fps i problemy z płynnością.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

grid ma o wiele lepsza optymalizacje i nie trzeba takiej mocnej karty zeby wszystko ladnie i plynnie dzialo, nic nie poradzimy... no moze wyjdzie jakis patch. co do kart to Shift lepiej dziala na kartach GF niz na ATi. sam mam dwie HD4850 i czasem spadek FPS-ow jest mocno irytujacy ( jak widac to nie tylko na ATi tak sie dzieje, nie mniej jednak wyniki sa odrobine lepsze na GF ).

pozdrawiam

Bardzo ciekawe hmm. Mam podobny zestaw jak ty (procek mniej wykręcony bo tylko do 3.5)

Nie odnotowałem absolutnie żadnych lagów w shifcie.

 

Twój wynik w 3dmark jest sporo wyższy od mojego (18000) Pewnie za sprawą bardzo wysokiego zegara jaki masz na swoim procku.

Ja mam wprawdzie mocno wykręcone 4850, ale nie sądzę by to przeważało szale na moją stronę.

Może masz już system który domaga się reinstalki?

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak: po H*J Ty chcesz w ogole grac w to go**o jakim jest nowy nfs?? Co do Pytania; zalezy co dla Ciebie znaczy płynnie bo dla mnie plynnie to jest 60kl/s z wlaczonym v-sync a tego nie uraczylem na swoim sprzecie w tej grze - q9550@3.82; R4890OC :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/N ... -2299.html

Ustawienia graficzne, optymalizcja

 

W grze denerwuje mnie brak możliwości wybrania ustawień graficznych w sposób tradycyjny - dobranie rozdzielczości ekranu, czasu odświeżania czy może opcji antyaliasingu. Robi to za nas automatycznie komputer a my posługujemy się jedynie strzałkami, dobierając odpowiadająca nam liczbę ze skali od 1 do 147, lub więcej. Nie wiem dokładnie, ponieważ posiadam monitor o stosunkowo małej rozdzielczości. Chodzi o to, że pod każdą liczbą kryją się inne ustawienia graficzne i tak np. przy 146 będzie AA na poziomie 4x, a przy liczbie 147 AA wynosić będzie 8x. Jest to uciążliwe, no ale cóż co mamy zrobić, twórcy chcieli dobrze a wyszło nie najlepiej.

 

Czekamy na patcha. Jednak jakby nie patrzeć to grafika w Shif'cie jest niesamowita. Twórcy naprawdę się postarali.

 

Optymalizacja jest nie najlepsza. Chodzi o karty ATI Radeon. Na starcie gra ledwo utrzymuje poziom 20 FPS, natomiast podczas wyścigu jest to 25-30 FPS. Na GeForce'ach wspomniana sytuacja nie ma miejsca. Czyżby jakaś nienawiść do ATI/AMD?

Dokładny opis ustawień, oraz ich przedstawienie znajdziecie w recenzji redakcji.

 

Ocena: 3/5

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...