Skocz do zawartości

NFS Shift - na jakiej karice płynnie chodzi?


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć na jakiej karcie graficznej ( do 500 zł ) chodzi u was NFS Shift.

Mój komp :

AMD Athlon II X4 620 - 2,6 Ghz

Gigabyte MA785GT-UD3H

Transcend 3x1 DDR3 1333

Modecom Carbon MC 530

 

Tak więc szukam odpowiedniej grafy do 500 zł max, prosiłbym o jakieś screeny z Shifta i wasze odczucia - czy gra chodzi szybko , płynnie na ATI ( rozdziałki niskie ) , czy lepsza jest ATI 4870 czy GTS 250. Bo między tymi kartami wybieram - ewentualnie jak będzie trochę kasy to GTX 260 - ale raczej te 2 poprzednie mam na myśli.

 

Wklejajcie screeny i napiszcie czy szybko wam chodzi , bez zawiasek - jak jest z wczytywaniem menu , mapki itp.

Link to post
Share on other sites

nie chodzi mi o to by starczyło - chodzi mi o to by gra działała płynnie - bez zawieszek i tego typu rzeczy , moglibyście dać kilka screenów z poczynań swoich w Shifcie ? oczywiście chodzi mi o ATI:)

A jak ATI wypada w innych samochodówkach ? seria NFS i GRID i Collin MC Ray ? Bo w takie gry mam zamiar grać , ewentualnie jakieś strategiczne ( Heroes 5 , 4 , 3 , Warcraft , itp . )

Link to post
Share on other sites

jesli bedziesz chciał wykorzystac max ustawienia w grze i grac do lub w rozdzielczosci 1680x1050 to wymienione przez ciebie sciganki spokojnie zagrasz od kart 4870 ze strony czerwonych natomiast zielonych gtx260

 

co do shifta i wyborze karty radeon to bym sie zastanowił czy warto i czy ci zalezy na NFS.shift bo jesli tak to shift ma physx w nie wielkim stopniu ale dający we znaki radkom słabszym i mogą być zrywy,radki tez fajne ale coś za coś

Link to post
Share on other sites

ja będę grał na monitorze 19 cali - ewentualnie raz w miesiącu jak będzie okazja to na 42 Full HD :wariat: telewizorku :hahaha: ale to duża rozdzielczość będzie - 1920 ?

cholercia :hahaha: coraz bardziej ATI mnie przekonuje do Shifta :hahaha: kumpel ma mi podać kilka screenów z gry na 4770 , ale ja chce brać 4870 :hahaha: tak więc może być trochę lepsza.

jeszcze muszę się pokłucić z osobą która mi do grafy dołoży :hahaha: ale chyba to będzie ATI - ewentualnie GTS250

 

PS. Sorki za przekleństwo.

Link to post
Share on other sites

Powiem Tobie tak: W profilu masz mój zestaw. Powiem jeszcze że na razie mam XP 32bit. Monitor o rozdziałce 1280-1024 i w Shift wszystkie ustawienia na max. I powiem Tobie że się trochę zawiodłem bo ogólnie wszystko śmiga i nie ma przycięć ale niestety przy startach gdzie jest większa liczba przeciwników klatki mierzone FRAPS-em spadają do ok 19 i jest to bardzo odczuwalne... :wariat: Może jak wyjdą nowe sterowniki do ATI to się to poprawi ale na razie jestem trochę zaskoczony że na może nie potwornym ale przecież w miarę dobrym kompie ten NFS się tnie.. :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dla mnie ta gra jest fajna, ale posiada jedna mala wade: w tytule ma o jedno "f" za duzo :wariat:

 

Mam 2xGF w SLI i dla porownania GRID chodzi plynnie. NFS - nie, choc testowalem nawet na minimalnych ustawieniach, gdzie FRAPS pokazywal mi 60 klatek na sekunde. Vsync=on oczywiscie. Wyjasnie moze, o co chodzi z ta plynnoscia.

Otoz nie chodzi mi o zachowanie stalego frame rate'u (co niektorzy definiuja sobie jako plynnosc - obejrzyjcie sobie wstep do GRIDa, czyz nie jest on plynny, choc ma tylko 30fps ? Ktozby nie chcial grac z taka plynnoscia...), ale o sposob liczenia i wyswietlania ramek. Dam przyklad.

Wyobrazcie sobie, ze komputer potrafi wyrenderowac 200 fps, a monitor to pokazac. Chodzi o teorie. I wyobrazcie sobie, ze teraz podlaczacie drugi monitor, ktory pokazuje tylko 60 pfs. Poniewaz nie da sie podzielic 200/60 bez ulamkow, komputer bedzie pokazywal srednio co 3 wyrenderowana klatke, aby zachowac owa "plynnosc" na takim monitorze. I wyobrazcie sobie, ze algorytm pokazuje klatki nie o numerach:

1-4-7-10-13-16-19-22-25-28-31-34-37-40... itd

ale

1-3-7-11-12-15-18-22-24-29-30-33-36-41.. itd

Wowczas macie wrazenie szarpania, choc framerate 60fps jest zachowany.

 

Jesli mozecie sobie wyobrazic, o czym pisze, to juz wiecie, co moje oko widzi podczas gry w NFS. Framerate nie jest problemem, microstuttering takze (chyba), bo widze to na pokazach innych osob, ktore maja mocniejsze, ale jednordzeniowe karty (np. GTX285). Caly efekt wizualny jest wiec zepsuty i nie ma znaczenia, ze fajny asfalt, ze fajne refleksy slonca, ze rozmywa sie przy "bum" itd.

 

Dlatego uwazam, ze pomimo stalego framerate (na srednich konfiguracjach mozna sobie pograc, sam mam powyzej 40fps) tej grze brakuje plynnosci, za duzo w niej (byc moze niezauwazalnego dla wiekszosci) skakania.

W GRIDzie tego nie ma.

Link to post
Share on other sites

grid ma o wiele lepsza optymalizacje i nie trzeba takiej mocnej karty zeby wszystko ladnie i plynnie dzialo, nic nie poradzimy... no moze wyjdzie jakis patch. co do kart to Shift lepiej dziala na kartach GF niz na ATi. sam mam dwie HD4850 i czasem spadek FPS-ow jest mocno irytujacy ( jak widac to nie tylko na ATi tak sie dzieje, nie mniej jednak wyniki sa odrobine lepsze na GF ).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Poki ludzie mowia "u mnie dziala plynnie", jest OK.

Gdyby tylko zaczeli podawac wyniki swojego FRAPSa (u mnie np. 23-63-38 :: min-max-avg w 1680x1050), zaczeloby sie zle dziac, oj zaczelo ;-) Przeciez kazdy ma inna percepcje i mozg - a nie oko, ktore jest tylko przekaznikiem - dziala inaczej, czyli dla kazdego "plynnie" bedzie oznaczac co innego. Dla efektu "smooth" polecam wypic piwo, moze dwa i siasc za wirtualnym (i tylko takim) kolkiem i popatrzec, jak niestraszny robi sie framerate, czy framedropy...

Link to post
Share on other sites

czyli jak to jest z tym FPS ? to polepsza grafikę ? gra się nie zacina jak jest FPS na poziomie równym 5/-5 to ok ? a jak drastyczne spadki ? to niby się zacina ? dajcie kilka screenów z grafiką ATI i GF , a jak miałbym wybierać z wyższej półki cenowej ? GTX260 vs ATi Radeon 4890 ? co lepsze by było ? czy zacina wam się gra na ATI czy nie ?

Link to post
Share on other sites

Powiedz jeszcze w jakiej rozdziałce grasz i jaki masz procesor.

 

Tu masz testy kart http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /6634.html

 

Co za różnica ATI czy Nvidia :D FPS to ilość klatek wyświetlanych w ciągu 1s. Czym więcej FPS tym gra staje się płynniejsza. :)

 

 

Z testów wynika że najlepszy byłby HD4890 :) cena/wydajność

Link to post
Share on other sites

na żadnej.Mam radeona 4890 i c2d 4.2ghz i gra często chaczy i szarpie, fps spada z 60 do 30 klatek, szczególnie jesli obok nas jadą inne auta. Podobno na gefoce-ach jest lepiej, choc generalnie gra jest mocno niedorobiona. Zaraz po premierze była mowa o patchu dla kart ati, teraz jakoś ucichło

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...