Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Z racji tego, że przybyło mi trochę kilogramów i obwodu w pasie postanowiłem wziąć się za siebie i zacząć biegać ;) Przy wzroście 191cm wzrostu nie widać może tych kilogramów (105kg), ale tak czy siak to nadwagę mam... Wszystko przez siedzący tryb pracy, niezdrowe żarcie, browarki :P itp. Zdecydowałem się na bieganie i do tego chciałbym zakupić dobre buciki :) I pojawia się pytanie jakie ?? Jaka firma ?? Model ?? Kasa jaką chciałbym przeznaczyć na trzewiki to tak do 400,00 zł. Wychodzę z założęnia, że jak coś kupować to porządnego :) Z drugiej strony nie wiem czy bieganie będzie odpowiednią dyscypliną do zrzucenia mojej nadwagi ?? :| Może siłownia ??:> Czekam na Wasze wskazówki drodzy forumowicze :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie przesadzałbym z „superbutami”, na początek może coś tańszego i zobaczysz jak w ogóle Ci się biega,

czy jest to akurat to co Ci odpowiada i czy starczy Ci motywacji (mam nadzieję) do kontynuacji, a wtedy lepsze butki i jazda dalej :)

Ja kupiłem tanie Kalenji Kapteren 50 i jak na razie się sprawdzają. Z czasem zmienię na coś lepszego.

Link to post
Share on other sites

Napiszę co nie co, bo jutro jadę odebrać swoje buty do biegania i mam trochę ten temat obcykany :D Ważysz dość sporo (2x tyle co ja :D), więc przyda Ci się naprawdę dobry but. Powiedz mi tylko jaki masz kształt stopy ( http://www.hrmax.pl/data/include/cms/ilustracje/hrmax_typstopy_4N_LS.png )i po czym będziesz biegać (twarde czy miękkie podłoże). Ogólnie jednak polecam się wybrać do Decathlonu i tam po przymierzać, bo jest w czym :) Ogólnie polecam marki takie jak Asics, New Balance i Kenji :)

Link to post
Share on other sites

Niby dział "ogólny -- na wszelkie tamaty" http://images.okazje.info.pl/p/odziez-i-obuwie/7220/gumofilce-buty-filcowe-typu-lesnik.jpg %-)

 

Spoko takie już mam jak się wybieram do pracy w terenie :D

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, lecz wczoraj przy okazji wizyty na mieście wszedłem do sportowego i zapytałem sprzedawcę jakie buty będą dla mnie odpowiednie i tak po kilkudziesięciu minutach przymierzania wybrałem Reeboka ==>> http://www.sklep-presto.pl/product-pol-23239-Buty-biegowe-meskie-ZigTech-ZigSonic-Reebok.html. Cenowo jestem zadowolony, stopa również wygodnie siedzi, także teraz pozostaje ostro biegać :) Motywację mam i to sporą, także jestem dobrej myśli :)

Link to post
Share on other sites

jazda na rowerze łatwiejsza , bo bieganie dla kogoś kto nie ma kondycji to katorga. Bóle, bardzo silne kolki. Nie polecam. Sam nie potrafię biegać, tyle że robię stretching regularnie i trucht jak najbardziej mnie satysfakcjonuje i to moim zdaniem by ci wystarczyło. Truch i troche się porozciągaj, pompki , i takie tam :P

Link to post
Share on other sites

do biegania? zatem wybor pomiedzy ascis, mizuno, new balance. Zadne reeboki, ecco czy nike.

 

@Hearthland93

 

to ze masz slaba wydolnosc to nie znaczy ze mozesz odradzac komus biegania, akurat od truchtu sie zaczyna przygode z bieganiem. Jak dorazu robisz nie wiadomo iloe to sie nie dziw. Poczatki we wszystkim sa ciezkie

Edytowane przez mokry_marek
Link to post
Share on other sites

mokry_marek

 

Wręcz przeciwnie, niech biega , przecież to sprawia przyjemność. Tylko że nie każdy może. Ja chyba się szybko męczę bo jestem słaby, i może dlatego że mam wypadanie płatka więc wszystkie te czynniki pewnie jakoś na mnie wpływają, więc nie mów mi że się przemęczam bo znam swój organizm,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...