Skocz do zawartości

Co wybrałem i co kupuję.


Recommended Posts

Cześć

Jakiś czas temu założyłem temat "komputer do 5800zł",w którym to pytałem was się jaki komputer (podzespoły) wybrać.Dzięki waszej pomocy wybrałem fajny zestaw!Lecz po wizytach w sklepach i godzinach siedzenia przed monitorem, wybrałem ostatecznie coś innego:

 

obudowa- Fractal Design ARC Midi Tower

zasilacz-Corsair CMPSU-650TXV2EU(mam nadzieję ,że starczy)

Dysk SSD OCZ Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

dysk twardy-Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB

procesor -Intel Core i7-3820, 3.6 GHz, 10MB, LGA2011, BOX

płyta główna-ASUS Rampage IV Gene X79 s.2011 PCIe3.0 USB3

ram-Corsair CML16GX3M4A1600C9B

napęd-Asus DRW-24B5ST/BLK/G/AS

grafika-Gigabyte GTX 670 WindForce 3X(lub wersja od zotac'a AMP!Edition-zależy jaka będzie cena ,jeśli przystępna to wezmę właśnie ją)

chłodzenie-Noctua NH-D14(lub d12)

 

Co o tym sądzicie ,będę zadowolony?

Link to post
Share on other sites

IB się grzeją , są więc mniej podatne na OC , różnic odczujesz w profesjonalnych programach między IB a SB , do gier i5 , do gier i mniej wymagających programów i7 2600K.

Z tym. że on nie kupuje ivy bridge tylko sandy bridge E.

 

 

Moim zdaniem jest to kiepski wybór, bo przepłacasz za płytę. Jak będziesz chciał za 2 lata taki zestaw modernizować to okaże się, że są już na rynku procesory Hasswell / Broadwell i są wydajniejsze niż najmocniejszy proc na LGA 2011, a przy tym dużo tańsze i chłodniejsze. I taką płytę będziesz musiał sprzedać z dużą stratą, żeby modernizacja miała w ogóle sens.

 

Poza tym zmień dysk na cruciala :D

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...