Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

 

Potrzebuje komputerek który będzie służył ogólnie do gier jak i programów (np. AAE, SVP itp.)

 

Części nad którymi rozmyślałem :

 

Procek : I7 3770k

Chłodzenie do procka : Corsair H100 Hydro Series (Do podkręcania ;))

Karta graficzna: GTX 680

Ram: Corsair dominator 4x4 GB 1600Hz

Dysk twardy: Western Digital Caviar Black 1 TB, lub jakiś inny ale 1 TB, 64 cache, 7200RPM

Obudowa : Cooler Master Haf X Big tower

Zasilacz : Corsair AX 850W

Windows 7 home premium

(Nie chce OEM)

 

Płyta główna : Jeszcze nie wiem

 

DVD-Room mam ;)

 

Jedyne co jeszcze zostało, to monitor...

22-24", oczywiście full HD, ale nie wiem jakiej firmy, jaki model ..

Żadnego SSD dysku sobie nie życzę :)

Edytowane przez karsheer
Link to post
Share on other sites

Co do obudowy, nie patrzałem na wygląd tylko działanie :)

Zapomniałem dodać że musi być big tower, ponieważ w przyszłości chciałbym sobie dokupić jeszcze jednego GTX 680, żeby korzystać z większej ilości ekranów jak i żeby gry ładnie chodziły na takich rozdzielczościach.

 

Ja procka chce podkręcić do ok. 4.5 Ghz, myślałem nad noctua ale gdzie indziej doradzili mi wodne chłodzenie chodź byłem jednak za noctua ;)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Chłodzenie do procka : Corsair H100 Hydro Series (Do podkręcania ;))

Też nie polecam. Napaliłem się na niego ale po przejrzeniu masy testów wybrałem Termalright Silver Arrow i jestem zadowolony.

Link to post
Share on other sites

@up Do gier czy do pracy z grafiką komputerową

 

Chłodzenie do procka : Corsair H100 Hydro Series (Do podkręcania ;))

Cienki wybór lepiej wziąść noctua NH-D14 albo prolimatec megahalems (chyba że chcesz ugotować proca po OC)

 

PS:dobre LC kosztuje~1000PLN

Link to post
Share on other sites

Tylko ja się pytam po jaką lipe zestaw pod LGA 2011 Przeicie ten cały I7 3820 to tak wydajny jak 2600 a koszty platformy z kosmosu.

Kolejna sprawa po kiego mu dwa takie drogie dyski ?

Zestaw za prawie 9K a nie ma w nim nawet systemu nie mówiąc o myszce i klawiaturze.

 

W mojej propozycji wszystko jest adekwatnie dobrane i wydajność stoi na najwyższym poziomie , peryferia też nie są niskiej klasy.

Ewentualnie można według uznania zmienić grafike na GTX 680.

 

Taki komputer to kombajn i dokładanie kosztownych świecidełek to sztuczne podwyższanie jego wartości bo wydajność się nie zwiększy.

Link to post
Share on other sites

po to, ze w robocie lga 2011 jest wydajniejsze niz jakikolwiek inny socket, poza tym zawsze moze tam wrzucic 6 rdzeni.

a dwa szybkie dyski sa do raid 1.

ja bym sie nawet nad tym gtxem zastanawial. jezeli tym programom wszystko jedno z jakiej korzystaja karty a potrzebuja tylko proca, to 680 moze zostac. w innym przypadku myslalbym o quadro.

Link to post
Share on other sites

Po jakie licho mu raid 1 ?

Caviar Black to bezawaryjne dyski.

Sam posiadałem taki rok pracy po 12 godź dziennie i nic.

 

Ps No włąśnie w LGA 2011 nie ma sęsu nic po za możliwością wpakowania 3930 i na tym zalety się kończą bo ceny płyt to porażka.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

to, ze Tobie nie padl to nie znaczy ze jemu nie padnie. jezeli takie rozwiazanie jest bez sensu, to powiedz mi czemu w serwerowniach, gdzie korzysta sie z daleko bardziej niezawodnych dyskow, sa robione macierze?

nawet najtanszy 4 rdzeniowiec na 2011 jest wydajniejszy od i7 na 1155, a dodatkowo jest opcja dania w przyszlosci lepszego cepa i sporo wiecej ramu.

jak jest kasa to czemu nie korzystac z tego, skoro ma to na siebie zarabiac.

Link to post
Share on other sites

wez zagadaj do saddama, to pokaze Ci prawdziwe testy z zycia wziete

 

Różnicy w wydajności, i7 3820 oraz i7 2600k, spodziewałem się od samego początku ale okazała się dużo większa niż początkowo sądziłem. Sytuacja jest analogiczna do lynnfielda na S1156 i nahalema na s1366. Oczywiście z tą różnicą, że lynnfield to całkowity niewypał i zatykał się byle czym. W przypadku i7 3820 robote robi większy cache i 4-kanałowy kontroler pamięci oraz 'pełna wersja' architektury

http://forum.benchmark.pl/topic/43089-rendering-vray-i7-2600k-z-ht-i-bez-vs-10x-xeon-l5420-porownanie/page__st__20

 

Platforma 11 i7 3820 bez OC + 32GB RAM na taktowaniu obniżonym do 1200MHz Windows7 x64 - 3ds Max 2010 x64 + vRay 2 sp1 x64 32min 52s Procesor aż prosi się o OC. Możliwe, że 3ds 2012 jest szybszy. Przetestuje dzisiaj na trialu, bo w sumie też potrzebuje to wiedzieć. Spodziewam się też, że W8 bedzie szybszy od W7, który wypada gorzej od visty. Platforma 12 i7 2600k @ 4,4GHz + 16GB 1600MHz Windows 7 x64 + 3DS MAX 2010 x64 + vRay 2 x64 31min 38s

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...