Skocz do zawartości

NEED FOR SPEED SHIFT - pokaż swoją jazdę


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Tu link z mojego porownania Race Driver: GRID oraz NFS: Shift Demo. Na filmie widac akurat cos wprost przeciwnego - ze bardziej rwie GRID, ale prawda jest inna. Otoz krecilem jazde na GRIDzie majac na drugim/trzecim ekranie (bo krecilem kilka filmow, wiecej linkow potem, jak obrobie i wrzuce filmy) podglad z jazdy SHIFTa. Wiadomo, zeby trasa sie mniej wiecej zgadzala. Podglad filmiku wykonanego FRAPSem w WMP. Jak wiecie, wlaczenie drugiego monitora powoduje spadek wydajnosci na pierwszym, ale to jeszcze nic, bo SLI musialem do tego celu wylaczyc (XP), aby miec wlaczony w ogole drugi monitor. Pod Win7 byla tragedia wydajnosciowa (o tym w minirecenzji, ktora pokaze sie jutro), wiec nie moglem uzyc tego systemu. Pisze, zeby jasnosc - ze GRID rwie bardziej od SHIFTa tylko na potrzeby testow, a w rzeczywistosci chodzi o wiele lepiej.

Roznice widac golym okiem - SHIFT moze i ladniejsze tekstury, przeblysk slonca, czy jezdnia. Ale na tym sie konczy dobre dla SHIFTa. SPojrzcie, jadac tym rzechem w SHIFCie gdy wymijam inne samochody, w tym samym czasie w GRIDzie jestem wyprzedzany przez konkurentow. Zaiste, dynamika wprost zolwiowa w NFS.

Dalej - jezdnia w SHIFT jest jakas wezsza optycznie, czy mi sie tylko wydaje :rotfl:

Wchodze w zakret w SHIFT - gdzie ta fizyka.. duza predkosc, hamulec + gaz = poslizg. Gdzie ten poslizg, bo nie widze... samochod wchodzi w zakret mulowato. Dynamika siada po raz kolejny, spojrzcie pierwszy zakret w prawo na gorze.

Nie wiem, czy tu widac uderzenia samochodow - znowu fizyka (ktora miala byc swietna)... siada. Gdzie po lekkiej stluczce samochod wazacy ponad tone sie podniesie do gory, jak papierowe pudelko ? W GRIDzie nawet stluczki sa bardziej realne.

 

Nie pomagaja nawet zywcem zerzniete ustawienia z GRIDa. Nawet obnizenie detali, by miec potrzebna ilosc fps. Gra wyglada najladniej tylko na screenshotach. I na filmikach. Ale grywalna to ona dla mnie nie jest :D Szkoda, oczywiscie, ze szkoda, bo mialem ochote sobie przyciac w cos nowszego.

 

Link to post
Share on other sites

Temat nakłonił mnie to zagrania w demko. Jednak opinii nie zmieniam.

Minusy:

-przereklamowana,

-tragiczny FF,

-lag przy skręcaniu!!,

 

Plusy:

-Dobra grafika,

-fajne efekty przy kolizji,

-wystarczająco dobra optymalizacja pomimo Radka w PC,

 

Uważam że skopali grę, samochody nienaturalnie się prowadzą, bardzo łatwo je opanować. Do tego dochodzi bardzo, bardzo, ale to bardzo skopany ForceFedback i lag(!!?) przy skręcaniu.

 

Pomijając fizykę, drażnią mnie właściwie dwa elementy w tej grze: FF i opóźnienia w reakcji na ruchy kontrolerem.

 

http://www.youtube.com/watch?v=2tQ32B6_8dI

Link to post
Share on other sites

A to praca 3-monitorowa na 2 kartach, czyli jak od kuchni robilem porownanie GRIDa i NFS ;-)

Od lewej: monitor 19" 1440x900, w srodku 20" 1680x1050, podzielone w sterownikach XP na jeden "pasek", na nich zapuszczony GRID bez SLI. Po prawej - odtwarzana jazda z SHIFTa (nagrywana byla z SLI nawiasem mowiac) jakims playerem.

 

Wybaczcie kaprawa jakosc, aparat cienko robi w nocy filmy. Zreszta wszystkie filmy robione nim sa cienkie ;-)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...