Skocz do zawartości

nVidia geforce gtx 580


Recommended Posts

Dzięki koledzy. Bo mam możliwość kupić 580 w promocyjnej cenie i myślałem że nie uciągnie bo wymagany zasilacz dla tej karty to 600w.

Oni tak podaja dla zasilaczy no name, czyli zasilacze z czarnej listy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej mnie też nurtowała ta kwestia jak jeszcze chciałem kupić GTX580, zastanawiało mnie czy mój korsarz 620W to pociągnie.

W filmie widać doskonale na żywo ile ciągnie prądu

Jak widać cały system z 580 ciągnie w stresie ponad 520W, pokrywa się to z danymi np

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Test_GeForce_GTX680/poboroc.png

580GTX 522W a jak jeszcze podkręcisz proc to ...

 

Żaden zasilacz 550W nie ma faktycznej sprawności 550W, fachowcy zapewniają że bezpieczną wartością jest wolna przestrzeń do minus 100W, czyli w twoim przypadku do 450W. Nie wiem jak się objawi kupno 580 do twojego zasilacza, tak czy inaczej zasilacz będzie musiał chodzić ciągle na 100% a to już za bezpieczne nie jest.

 

http://www.purepc.pl/zasilacze/test_25_zasilaczy_650_750w_jaki_zasilacz_komputerowy_dla_gracza

Ten artykuł może ci się okazać bardzo pomocny.. choć autor zaleca porządny 650W

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

te wykresy sa nieprawdziwe moj 6950 razem z platforma pobiera 288 watow na max stresie, po oc 320

Dodaj do tego moc procesora i ewentualną różnice z innymi podzespołami, np do testów był użyty i7 960 @ 4.2GHz i na pewno trochę pododawał Watów, odczyty w tabeli to jest MAX nie średnio.

Nie mniej niepokojący jest filmik który wstawiłem, widać na nim że nowa platforma z 580gtx przekracza 520W. Ja nie robiłem tych testów, nie będę więc wnikać czy są okłamane czy nie. Pochodzą ze znanej strony to też je wstawiłem.

Link to post
Share on other sites

Skoro ten XFX 550W ma na linii 12V dokładnie 528W to w jaki sposób pociągnął mi SLI z GTX'ów 470? do tego i5 760@4.2GHz. Be Quiet E5 500W który na dwunastce miał 408W nie wyrabiał mi przy i7 860@4.2GHz + jeden GTX470@800MHz..

Link to post
Share on other sites

mialem przed chwila to samo :P ogladam stream i mam jakis dziwny ,,pasek,, na monitorze zaczal swirowac i pojawil sie ten error po czym mialem artefakty jakies kropeczki na lcd pierwsze co przyszlo mi do glowy karta sie pali sprawdzam temp w windowsie ~~50c czyli normalka przy obecnej pogodzie za oknem teraz mam 40-42 srubokret do reki i przy okazji od X miesiecy sciaglem TONE kurzu z collera i heatpipow :P (tobie tez polecam przeczyscic srodek pod plstikowym boxie :P )

 

druga opcja zasilacz nie wyrabia? NOT this is impossible Enermax Modu87+ gold 700W to chyba ostatnia rzecz,ktora powinna kopnac do piachu :D

 

znowu komp dostaje szalu restartuje sie wlancza itd.. po czym dostałem szalu :( w kacu podczas botowania dostałem slodki komunikat ,,oc profile failure,, ostatnio grzebalem w biosie i rzeczywiscie pozmienialem kilka wartosci nawet nie wiem jakie i za co odpowiadaly

 

teraz standard ustawienai biosu i smiga O.K

 

 

btw:chcialbym wgrac najnowszy BIOS do graficznej od zakupu w ogole nie aktualizowalem go mogbym prosic linka

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...