Skocz do zawartości

Zamawianie zestawu przez internet


Recommended Posts

Zasilacz muszę przyznać że wymienię na ten co podałeś Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+ ( P1-550S-XXB9 ) lecz obudowę koniecznie bym chciał tą:

http://www.agito.pl/obudowa-aerocool-pgs-strike-x-czarno-czerwona-91-418820.html

 

A dlaczego tak bardzo odradzasz mi tej obudowy?

Nie mam zamiaru przerabiać pc na styl z chłodzeniem wodnym aby mieć obudowe za ponad 300 zł.

 

A dysk twardy jakbym miał kupić to też już wymieniłem na liście. Obecna hierarchia:

 

Najlepiej bym chciał mieć tego pierwszego jako 1 główny bez żadnych dodatkowych hdd.

1.

Western Digital

Caviar Black

WD1002FAEX

1TB

64MB cache

SATA III

 

 

Jeśli bym nie dostał pierwszego to już wybrałbym ten poniższy.

2.

Western Digital

Caviar Black

WD7502AAEX

750GB

64MB cache

SATA III

 

 

Ewentualnie w najgorszym wypadku to byłby ten:

3.

Western Digital

Caviar Green

WD20EARX

2TB

64MB cache

SATA III

 

Zmianę zastosowałem po informacji że Black są najlepsze, Blue troszkę gorsze a green złe :D

Link to post
Share on other sites

A dlaczego tak bardzo odradzasz mi tej obudowy? Nie mam zamiaru przerabiać pc na styl z chłodzeniem wodnym aby mieć obudowe za ponad 300 zł.

O gustach się nie dyskutuje, ale dla mnie ta buda to odpustowa zabawka bez filtrów, nie ma gdzie kabli ułożyć i jest plastikowa z elementami cienkiej blachy. Tak btw. to do LC są budy z najwyższego segmentu ok 700zł-3k. ;)

 

Mogę polecić takie:

Brutus 430 - dobra i tania buda

Zalman Z9 - nie ma wszystkich filtrów, ale jet ok

SPC Regnum L50 - jedna z najlepszych w tej cenie

FD ARC MIDI - bardzo funkcjonalna, powiedzmy że najlepsza w tej cenie

 

Za green to nawet nie patrz, bo one nie pod gry i nie na system. Black, ewentualnie Blue, albo na allegro poszukaj Samsung F3 (tego najbardziej polecam).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jednak możliwość zakupu gigabyta hd 7870 lecz z tego co wyczytałem to na pewno ten zasilacz będzie pasował ?

Nie jest za słaby?

Bo na stronie producenta również zalecany był 600W...

 

A w sprawie tego chłodzenia, to to które podałeś:

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2

będzie najlepsze na pewno do tego zestawu czy na średnim poziomie ono jest ?

 

Jeśli chodzi o pamięć RAM to dlaczego radzisz abym mieł kingstona?

Z tego co mi wiadomo to lepszy jest Corsair Vengeance Blue CL9 :P

 

I nie chciałbym się przerzucać na gorsze...

Link to post
Share on other sites

Mam jednak możliwość zakupu gigabyta hd 7870 lecz z tego co wyczytałem to na pewno ten zasilacz będzie pasował ? Nie jest za słaby? Bo na stronie producenta również zalecany był 600W...

550W styknie, ale jeśli chcesz mieć ten spokój psychiczny to weź 650W, zawsze warto mieć zapas.

 

A w sprawie tego chłodzenia, to to które podałeś: Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 będzie najlepsze na pewno do tego zestawu czy na średnim poziomie ono jest ?

W tej cenie lepszego garczej nie znajdziesz.
Link to post
Share on other sites

ok to co do chłodzenia jestem przekonany, dziękuję.

 

A jeśli chodzi o zasilacz to tą 650 jaki byś polecił? :D

 

A ten co miałem na liście: OCZ SXS 2 600W nie jest dobry?

Z tego co słyszałem to wiele osób go chwaliło że wydajny i cichy,,,

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

A ten co miałem na liście: OCZ SXS 2 600W nie jest dobry? Z tego co słyszałem to wiele osób go chwaliło że wydajny i cichy,,,

Owszem, mieli rację, ale są lepsze w podobnej cenie.

 

Tanie i dobre:

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ocz-zt650w-eu-433643/

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-650w-135mm-80-sli-psu-p1-650s-nlb9-364298/

Link to post
Share on other sites

Jak kupię zestaw to wybrałbym tą hd 7870 i chciałbym do niej taki zasilacz jaki jest zalecany czyli 600W bo im większy tym więcej prądu ssa a tu nie o to chodzi. Potrzebuję zasilacz 600W. Budżet jaki na niego mogę przeznaczyć to do 280zł.

Chciałbym radę jaki dokładnie mógłbym zamówić.

 

Chodzi mi o cichy, wytrwały i dobry.

Link to post
Share on other sites

Jak kupię zestaw to wybrałbym tą hd 7870 i chciałbym do niej taki zasilacz jaki jest zalecany czyli 600W bo im większy tym więcej prądu ssa a tu nie o to chodzi

Żart? On żre tyle prądu ile potrzebuje, jak podłączysz tu zasilacz 1000W, to weźmie to co potrzebuje, a reszta się będzie marnować. Weź XFX Core 650 i po sprawie.
Link to post
Share on other sites

http://www.saturion.pl/product/117331/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/XFX_Core_650W_135mm_80_SLI_PSU.html

 

Masz 280zł. Nie ma tak, że im większy, to więcej prądu ciągnie. Po prostu moc jego jest zachowywana, nie wykorzystywana i tylko te 500W, które ciągnie komputer jest używane. Więc na jeden pies wychodzi. Jeżeli się myle, to poprawcie mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...