Skocz do zawartości

Zamawianie zestawu przez internet


Recommended Posts

Mam już wybrane części komputerowe, jednak w niektórych podzespołach są jeszcze alternatywy ze względu na ostateczną cenę zestawu bo muszę się zmieścić w budżecie 3,5K. Rozglądałem się w moim małym mieście w 4 sklepach jakie będą ceny i niestety w nich nie dokonam zakupu ponieważ bym przepłacił ponad 500zł a zbędnie jest wyrzucić pół tysiąca zeby dać im zarobić ciężko zapracowane moje pieniądze. Zamierzam się na zakup tego zestawu przez internet. Tak jak mi doradzali użytkownicy benchmark najlepiej mam wybrać agito/morele lub esc. I teraz główne pytania do tego tematu:

 

1. Jest to bezpieczny wybór zakupu z powyższych sklepów?

 

2. Na esc jest fajnie poniważ można samemu złożyć zestaw i go wysłać aby złożyli jednak na agito lub morele nie zauważyłem tego (JEST TAM TAKA MOŻLIWOŚĆ?)

a to ułatwiłoby mi pracę ze względu na to, że chciałbym aby wybrane przeze mnie podzespoły były już złożone abym w domu po dotarciu świeżego sprzętu mógł go uruchomić i zabrać się za wgranie systemu i później za użytkowanie. Podsumowując chciałbym aby już był złożony w całości sprzęt bez mojej ingerencji do końca gwarancji aby nie dubać w środku.

 

3. Sposób przesyłki odbędzie się zapewne kurierem i dopiero całą gotówkę mógłbym zapłacić kurierowi przy odbiorze?

 

Pytania może są dla niektórych banalne lecz przyznam że nie dokonywałem zakupu przez internet i dlatego pytam.

Jeśli ktoś ma jakieś rady to proszę śmiało udzielać, będę ogromnie wdzięczny. Poniżej podam listę sprzętu który chcę zakupić:

 

Procesor:

 

Intel Core i5 2500K

3.3 GHz

Typ gniazda: 1155

 

 

 

 

Karta graficzna:

 

1.

Gigabyte Radeon HD 7850 OC

Pamięć: 2GB

Taktowanie pamięci 4800 MHz

Taktowanie rdzenia 975 MHz

 

lub

 

2.

Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC

(wer. OC - Over Clock)

Pamięć: 1GB

Taktowanie pamięci 4000 MHz

Taktowanie rdzenia 900 MHz

 

 

 

Dysk twardy:

 

1.

Western Digital

Caviar Green

WD20EARX

2TB

64MB cache

SATA III

 

lub itd.

 

2.

Western Digital

Caviar Green

WD10EARS

1TB

64MB cache

SATA II

 

 

 

3.

Western Digital

Caviar Black

WD7502AAEX

750GB

64MB cache

SATA III

 

 

 

Pamięć RAM:

 

1.

G.SKILL

DUAL SR SNIPER CL9

(F3-12800CL9D-8GBSR)

DDR3

8 GB (2x4GB)

1600MHz

 

 

 

2.

Corsair

Vengeance Blue CL9

(CMZ8GX3M2A1600C9)

DDR3

8 GB (2x4GB)

1600MHz

 

 

 

3.

GoodRAM

DDR3

8 GB (2x4GB)

1333 MHz

 

 

 

 

Płyta główna:

 

ASRock P67 Pro3 (B3)

Gniazdo: 1155

Chipset: Intel P67

 

 

 

Obudowa:

 

1.

 

AEROCOOL PGS STRIKE-X

Black-Red

 

 

2.

 

AEROCOOL PGS X-WARRIOR

Black-Blue

 

 

3.

 

AEROCOOL PGS VX-E Battle Edition

 

 

 

 

Zasilacz:

 

OCZ SXS 2 600W

(OCz600SXS2-UN)

Moc: 600 W

 

 

 

 

Wentylator:

 

Zalman CNPS10X Performa

 

 

 

 

Nagrywarka:

 

 

LG Electronics

DVD-RW WEW 24x SOFT

(GH24LS70RBB)

Link to post
Share on other sites

Składanie podzespołów przez sklepy internetowe odbywa się dość chaotycznie. Mają oni dużo zamówień , a co za tym idzie pracują szybko. Ja lubię mieć pewność że wszystko jest jak najlepiej poukładane , poodciskane , podłączane.

 

Elementy w stanie fabrycznym ( chodzi mnie o opakowanie) są mniej narażone na uszkodzenia , ponieważ wypełnia je często pianka czy inny miękki materiał , eliminujący potencjalne zagrożenie dla podzespołów. Złożenie komputera nie jest trudne , no chyba że dana osoba kompletnie nic nie wie o komputerach ..

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Zawsze można zanieść do jakiegoś sklepu na osiedlu etc. i Ci tam złożą ;) A co do morele.net ostatnio kupowałem komputer i nie narzekam, jedynie trochę długa realizacja. Zamówiłem w środę po 17:00, w czwartek skompletowali zestaw a w piątek wysłali i dotarło w poniedziałek po południu. Wysyłają paczki kurierem DB Schenker po 16:00, czyli przesyłka jest następnego dnia roboczego po wysyłce (teoretycznie, i praktycznie też, jak to miało miejsce w moim przypadku ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze można zanieść do jakiegoś sklepu na osiedlu etc. i Ci tam złożą ;) A co do morele.net ostatnio kupowałem komputer i nie narzekam, jedynie trochę długa realizacja. Zamówiłem w środę po 17:00, w czwartek skompletowali zestaw a w piątek wysłali i dotarło w poniedziałek po południu. Wysyłają paczki kurierem DB Schenker po 16:00, czyli przesyłka jest następnego dnia roboczego po wysyłce (teoretycznie, i praktycznie też, jak to miało miejsce w moim przypadku ;)

Kurierzy nie pracują w weekend'y i święta. Czyli wszystko jest na miejscu. Od piątku, do poniedziałku minął jeden dzień roboczy i wszystko wydaje się w porządku z realizacją zamówienia (czas).

 

Obczaj jeszcze moją sygnaturkę, może coś skorzystasz. Powiedz do czego zestaw, bo ten który podałeś jest marny. ;)

Racja. Lepszy zestaw da radę złożyć za taką kwotę.

Link to post
Share on other sites

CPU : i5 2500K

 

GPU : 7870 - różnica cenowa między 7850 a 7870 jest tak mała że wręcz trzeba wziąć 7870. 7870 po OC dogania a nawet przegania 7950.

 

Ram : kingston HyperX 2x 4 GB 1600 MHz

 

Mobo : ok

 

Reszta myślę że styknie , chociaż małe modyfikacje by nie zaszkodziły.

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

cpu przecież miałem na liście i5 2500k :D

 

z początku byłem nastawiony na gtx 560 ti oc z gigabyta ale dziś pomyslałem o hd 7850 i jak budżet pozwoli to będę miał hd 7850 nic silniejszego nie dam rady obecnie.

 

a napęd optyczny. poleciłbyś jakiś dobry ?

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=46894 jakbyś brał to tę.

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7870-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556769.html - jeszcze tańsza niż poprzednia.

 

Referencyjna około 1200 zł , ale konstrukcji referencyjnych się w sumie nie kupuje ..

 

Napęd : Asus DVD+/-RW DRW-24B3LT LightScribe bulk black (Serial ATA) - około 120 zł , ale warto ..

 

Wiem że miałeś , z rozpędu mnie się napisało ;)

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...