Skocz do zawartości

Recommended Posts

czy ta płyta jest dobra do OC i5 2500K ? na taj płycie ustanowiono rekord OC (jakie procek - nie pamiętam ) , jakie jest wasze zdanie ?

 

może w tej cenie będzie jakaś inna dobra płyta do OC ?

 

max to 1 tyś.

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Jakoś sporo wysokich nie ma, ale w testach odstawała od reszty. Extreme6 lepsza pod względem OC. Asus? Ostatnio jego płyty główne mają złe opinie. Radzę w takim razie unikać ich. Jedyne płyty pod Z77 od nich dobre, to chyba Asus Maximus V Gene i Asus P8Z77-V Pro

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

maximus to microATX , nienawidzę tego rozmiaru ..

 

Asrock Fatal1ty Z77 Professional - 16 + 8 to nie chwyt z podwojonymi dławikami ?

 

Asus P8Z77-V Pro - to też nie są czasem podwojone dławiki ?

 

Dip możesz znaleść te testy ?

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

a mógłbyś podać modele dostępne w Polsce ? extreme6 lepsza od extreme4 ? Asrock jakoś mnie nie przekonuje .. ?

 

Extreme4 to samo co szóstka, tylko że z minimalnie mniejszymi radiatorami na sekcji zasilającej oraz troszę uboższym wyposażeniem.

 

To się przekonaj, Asrock należy do ASUSA i bardzo się poprawili. Robią genialne płyty główne za niewielkie pieniądze.

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

to nie będę przepłacać i wezmę chyba 4 ..

 

mam nadzieję , więc extreme będzie ok ?

 

Asrock Fatal1ty Z77 Professional - 16 + 8 to nie chwyt z podwojonymi dławikami ?

 

Asus P8Z77-V Pro - to też nie są czasem podwojone dławiki ?

 

a te płyty ? jak ocenicie ?

 

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Ja proponuje MSI z77A-GD65 cena to ok 670zł z czego można odzyskać 100zł w bonie sodexo (szczegóły na stronie MSI). Płyta bardzo dobra do OC (wiem bo mam ;)). Najnowszy Bios rozwiązuje i poprawia wiele funkcji. Gwarancja 3 lata a Asrock 2 lata. Asusa odrazam ze względu na fatalny serwis.

Edytowane przez mocdyfer2
Link to post
Share on other sites

Nerwus - http://www.anandtech.com/show/5793/intel-z77-motherboard-review-with-ivy-bridge-asrock-asus-gigabyte-and-msi

 

Tutaj masz test i dzięki bogu Asrock jest między innymi lepszy od konkurencji w "POST Time", bo mi na tym też zależało żeby płyta była szybka. Jak widać Asrock nie odbiega od konkurencji, a ludzie na zagranicznym forach wyciągają niezłe wyniki jeśli się trafi im dobry egzemplarz.

 

 

P.S. Bardziej wierzę Anadtechowi niż naszym rodzimym testom ;)

Edytowane przez Piospi
Link to post
Share on other sites

nie ma tam temperatur :P (ale ja znam angielski słabo , więc jak coś nakieruj mnie)

 

dość dobrze ją oceniają ale mogło być lepiej. Z ciekawych informacji- radiatory są mniejsze jak wspomniałeś

 

Chłodzenia na płycie nie wymienię na większe ?

 

no i nie ma pełnych rozmiarów ATX , z otworami nie będzie problemu ?

 

aby nie szukać dziury w całym : płyta tania i bardzo dobra do OC to extreme 4/6 ale :

 

Temperatury w extreme6 skrócą żywotność płyty ?

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

na pure.pc jest test i wcale sekcja zasilania nie jest gorąco więc nie wiem gdzie kolega wyżej to wyszukał . Z77 Extreme 6 gorące nie jest (wszytsko w porządku przęglądnąłem 4 testy) http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?280626-Asrock-Z77-Extreme6-Review szukaj kolego

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...