Skocz do zawartości

Najlepsza płyta pod G840 i najtańsza


Recommended Posts

jak w temacie poszukuje najlepszej oraz najtańszej płyty pod ten właśnie procesor (socket 1155) do tego włożę radeona 7770 oraz 4 GB ramu , wymogiem jest jakość oraz chłodność oraz mały pobór prądu, format nieważny, miło by było, żeby sekcja zasilania była na dole ponieważ kable od zasilacza ocz Stealth 2 mogą nie sięgnąć jakby była pełnym ATX oraz miała tą sekcje na górze, jednak głównym kryterium jest cena / jakość format nie ważny nie musi mieć STATa 3 oraz USB 3.

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

 

 

aha, z dostępnych w sklepie morele.net

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem to procesor nie jest potrzebny w grach :) no chyba, że chcesz używać wbudowanej w procek grafiki no to może i tak ale myślę, że ten radeon będzie dawał radę, nie jestem zwolennikiem fajerwerków, tylko grywalności więc kupuję kartę sporo nad wyrost, do full hd gier na średnich powinna starczyć na najbliższy czas i pobiera mało prądu...

 

Więc tylko ta płyta co podał kolega? bo byłem zdecydowany na :

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-r3-0-383540/

 

troszkę droższy, ale jeśli miałby lepszy być to nie ma sprawy. tak do 200 zł chciałbym wydać jeśli będzie za co zapłacić..., podkręcanie mnie nie interesuję, nie wykluczam również wymiany procesora w późniejszym czasie..

 

ew.

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-377644/

 

??

Link to post
Share on other sites

Ta ostatnia, którą podałeś jest najlepsza. Ma port DVI w razie, gdybyś musiał kiedyś używać integry, no i ma sensownie rozplanowane porty. Możesz też do niej podłączyć coś na PCIe x1, tak, że nie zatkasz zupełnie karty graficznej. No i cena.

Link to post
Share on other sites

Akurat procesor też jest istotny podczas grania, sama dobra grafika nie wystarczy.

hmm to może określ w jakim stopniu procesor jest ważny w grach w stosunku do karty graficznej z niższej średniej półki, i3 2010 doda mi jakieś 3 fps w najnowszych tytułach z upiększeniami umożliwiającymi płynna rozgrywkę, jakbym zamontował i7 to by było może 5-7 fps'ów więcej..

 

procesor jest ważny jeśli ma co ograniczać jeśli wiesz o co chodzi

 

a dokładać ponad 120 zł lub pareset, dla tych dosłownie paru fps jak dla mnie mija się z rozsądkiem :) a do pakietu office oraz filmó wystarczy aż zanadto, jeśli mój core2duo 1,83 ghz sobie dawał radę...

Link to post
Share on other sites

hmm to może określ w jakim stopniu procesor jest ważny w grach w stosunku do karty graficznej z niższej średniej półki, i3 2010 doda mi jakieś 3 fps w najnowszych tytułach z upiększeniami umożliwiającymi płynna rozgrywkę, jakbym zamontował i7 to by było może 5-7 fps'ów więcej..

 

procesor jest ważny jeśli ma co ograniczać jeśli wiesz o co chodzi

 

a dokładać ponad 120 zł lub pareset, dla tych dosłownie paru fps jak dla mnie mija się z rozsądkiem :) a do pakietu office oraz filmó wystarczy aż zanadto, jeśli mój core2duo 1,83 ghz sobie dawał radę...

 

Mylisz się i to bardzo. Poszukaj sobie testów gier w zależności od procesora. Procek musi liczyć fizykę itp, animację ludzi, postaci itd. więc jest spora różnica pomiędzy G840, a 2500K...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...