Skocz do zawartości

Recommended Posts

siema. mam możliwość kupienia tego Subwoofera jak na zdjęciu ( sory za jakość, ale zdjęcie z neta i lepszego nie było) ale jak podłączyć go do karty dźwiękowej z złączem Mini - Jack ? Jaką przejściówkę kupić ? do których zlącz ją wpiąć ?

 

http://img215.imageshack.us/img215/8242/przechwytywanieay.jpg

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

i nie będzie problemów z graniem ? satelity bedą podłączone osobno do karty dźwiękowej, i subwoofer też osobno..

 

 

a tak jeszcze jedno... jakby mama chciała mnie wygonić z domu za buczenie bassem ciągle to czy dałoby radę zamontować ten subwoofer do wzmacniacza samochodowego i potem do Radia ?

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

i nie będzie problemów z graniem ? satelity bedą podłączone osobno do karty dźwiękowej, i subwoofer też osobno.. a tak jeszcze jedno... jakby mama chciała mnie wygonić z domu za buczenie bassem ciągle to czy dałoby radę zamontować ten subwoofer do wzmacniacza samochodowego i potem do Radia ?

w aucie będzie słabizna :) ale można spróbować

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

w aucie będzie słabizna :) ale można spróbować

w sumie... w domu jest cisza raczej, a jak jedzie się samochodem ( który ma już dużo lat na karku) to jednak halasu trochę jest przy prędkościach powyżej 100 km/h i się okaże że nic nie będzie słychać.... już nie mówiąc o tym że na dziurach czasami może też się wszystko zespuć po 5 km bo przecież to jest sprzęt przeznaczony do stania a nie do trzęsienia się i grania jednocześnie xD

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Przecież ten sub ma wysokopoziomowe wyjścia głośnikowe (ten kwadracik pierwszy od dołu) - znajdują się tam 2x satelita przednia, 2x satelita tylna i 1 x centralny (to ten żółte gniazdo ) -- wiec dlaczego chcesz satelity osobno podłączać ?? Wtedy będziesz musiał satelity zasilić z osobnego wzmacniacza...

 

Sygnał do subwoofera, większy kwadracik grupujący gniazda:

FR/FL - przednie satelity

RR/RL - tylne satelity

SUB - sygnał do głośnika niskotonowego

CEN - głośnik centralny

podłączasz z kart dźwiękowej komputera, za pomocą przewodów JACK > RCA(czincz) np. takim: http://wolewygodniej.pl/ld.php/system/ware/view.php?tem=w.php&w=200876&sW=2035

 

W przypadku podłączenia sub/cen wpinasz wtyk JACK do karty dźwiękowej (przeważnie kolor czarny) a drugi koniec - jedno gniazdo RCA do wejścia SUB, a drugie do CEN znajdującego się na tylnym panelu subwoofera. Musisz po prostu sprawdzić, który jest od czego - bo inaczej basu nie będzie:)

 

Dwa gniazda (bialy/czerwony) patrząc od góry opisane jako R/L to prawdopodobnie, wyjście stereo sygnału audio np. do innego wzmacniacza. Tam nic nie podłączaj ;)

 

Jeśli chodzi o podłączenie tego subwoofera do samochodu - Jeśli chcesz go podłączyć bezpośrednio do wzmacniacza samochodowego, to musisz rozebrać ten subwoofer ;) Sam głośnik jest niewielkiej mocy i pewnie chwile po tym sie spali. Dlatego jedyna opcja to podłączyć go bezpośrednio do radia samochodowego do wyjścia niskopoziomowego tzw. SUB OUT - jeśli takie posiadasz :) Ale niestety i tu Cie zmartwię - aby wzmacniacz zawarty w tym subwooferze działał musisz mu zapewnić napięcie 25V, a jak wiesz takiego w samochodzie niema :) Ale jak chcesz sie pobawić, to możesz sobie jakoś przetwornice strzelić, bądź rozebrać "suba" i podłączyć sam głośnik, który długo nie wytrzyma :)

Reasumując - daj sobie spokój z podłączeniem tego sprzętu pod car audio ;)

Link to post
Share on other sites

tak prawdę mówiąc, to temat już zakończyliśmy w sumie wczoraj...

 

sorki, że zawaram wam głowę, ale podłączyłem subwoofer do pomarańczowego gniazda, i nie gra muzyka xd wybrałem w opcjach że jest to subwoofer / głośnik centralny... w menadżeże dźwięku jak klikę test, to też jest subwoofer i wydaje z siebie dźwięk... co jest grane ?

 

 

dobra... już odkryłem co jest grane xD sorki :D

Edytowane przez killerjestjeden
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...