Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Dopiero od niedawna zacząłem się interesować komputerami dlatego też moja wiedza jest bardzo mała i potrzebuję pomocy w złożeniu kompa. Podam parę wskazówek:

 

Komputer będzie przeznaczony głównie do gier + jakieś filmy, muzyka. Zależy mi przede wszystkim żebym na takim sprzęcie mógł pograć przede wszystkim w Diablo 3. Nie potrzebuję jakiejś ogromnej pojemności dysku bo wszystkie filmy, muzykę, zdjęcia i inne bzdety które nie wymagają instalacji będę trzymał na dysku przenośnym. Cena sprzętu może lekko przekraczać ten próg 3k zł, nie musi być idealnie równo. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

Klik

Razem: 3127.58 zł bo przyciąłem obrazek. Jako zastępstwo płyty głównej: AsRock P67 Pro3

 

Jeśli nie masz zamiaru bawić się w OC to procek można zmienić na i5 2400, a płytę główną na jakieś H61, a jeżeli 64 GB to jednak za mało weź TO , jednak to już nie jest SSD. ;)

 

Przykładowy zestaw z i5 2400 i Barracuda:

KLIK2

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX 799,00 zł 799,00 zł

XFX Core 550W 80+ SLI PSU 235,00 zł 235,00 zł

SilentiumPC Fortis HE1225 119,00 zł 119,00 zł

ASRock P67 PRO3 349,00 zł 349,00 zł

Samsung SSD830 MZ-7PC064D (2.5", 64GB, SATA/600) 393,00 zł 393,00 zł

Samsung SH-222AB/BEBE czarny OEM 66,00 zł 66,00 zł

SilentiumPC Brutus 410 Pure czarna 132,00 zł 132,00 zł

Sapphire Radeon HD 7870 2GB DDR5 PCI-E BOX 1249,00 zł 1249,00 zł

 

Tak byłoby idealnie, bo zestaw gotowy pod OC, z dyskiem SSD na system by chodził szybciej no i z super HD7870, jednak wychodzi razem 3342 zł ;/ Jeśli chcesz zaoszczędzić możesz wziąć tak jak koledzy polecają HD7850, który będzie odrobinę słabszy (ok. 25% różnicy)

Link to post
Share on other sites

jeżeli ma być do Diablo III 7850 styknie , ale rożnica w innych grach będzie odczuwalna między 7850 a 7870 :) lepiej dołożyć i cieszyć dłużej z komfortowej rozgrywki .

 

Na agito.pl różnica w cenie między 7870 a 7950 jest bardzo mała. Na Twoim miejscu brałbym i5 2500K i radeona 7950 , ciesząc się super płynna rozgrywką.

Link to post
Share on other sites

@up: Już widzę bardzo dryfujemy z cenami :P

Cena sprzętu może lekko przekraczać ten próg 3k zł, nie musi być idealnie równo. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Według mnie lekko to 100 maks 200 zł. A jeszcze przesyłka wychodzi ok. 50 zł bo to 2 paczki :)

 

i5 2400/H61/7870

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

może podaj maksymalną kwotę , będzie nam łatwiej :)

 

różnica między 7870 a 7950 to 300 zł ( nie chce mnie się teraz dokładnie spr ) , wolałbym jakoś dorobić , dozbierać i mieć jedna z najlepszych GPU na rynku

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

dokładnie :) a lada chwila premiera geforce 670 , to ceny może pójdą trochę w dół.

 

Można powiedzieć że 7870 to wyjście dla ludzi których nie stać na 7950 , a w gruńcie rzeczy i tak jakby mają 7950 , oczywiście po OC.

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Tak. U nas zawsze ceny mają lecieć w dół i coś idzie nie tak :D. Na miejscu autora tematu wziąłbym i5 2400/H61/7870

7870 to bardzo przyszłościowa karta, którą bezproblemowo powinien podkręcić w przyszłości, a ten model i tak ma już nieznacznie podbite zegary ;). Może z kontynuacją dyskusji poczekajmy jednak na autora, bo tak nie dojdziemy do niczego.

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Więc tak. W podkręcanie nigdy się nie bawiłem i nie za bardzo wiem jak to robić i jakie mogą być tego ewentualne konsekwencje, ale przecież wszystkiego można się nauczyć w dobie internetu ;) Jeśli chodzi o górną granicę to tak 3,300zł będzie maksymalną granicą jaką będę w stanie wykrzesać z portfela (nie uwzględniam tutaj kosztów przesyłki). Mogę też dodać że nie jestem osobą, która często wymienia sprzęt. Może to będzie jakąś wskazówką co do doboru części ;)

 

@Inverse

myślę że taki dysk SSD będzie wystarczający na instalację systemu i programów, a jeśli nie to będę się martwił później ;)

 

co do ilości ramu w niektórych propozycjach, to nie jestem pewien czy 8GB jest potrzebne, wydaje mi się że 4GB jest wystarczające

Edytowane przez sobo11
Link to post
Share on other sites

jeżeli nie modernizujesz sprzętu zbyt często to i5 2500K - pozycja obowiązkowa , co do GPU minimum radeon 7870 , jak się uda 7950 :)

 

OC się nauczysz , z tym prockiem to najłatwiejsze

 

chyba że na geforca 670 poczekasz kilka dni , wydajniejszy od 7950 na nieoficjalnych testach , ceny też być może się zmienią

 

8 Gb ramu przyda się do battlefield 3

Link to post
Share on other sites

W takim razie musisz sam zdecydować, czy lepiej wziąć i5 2400/h61 cafe/7870 czy i5 2500k+SilentiumPC Fortis/7850/P67 Pro3. W 1. zestawie podmień tylko dysk na SSD. Żeby zaoszczędzić parę zł możesz poszukać taniej części w innych sklepach.

 

@up: Poczekajmy na oficjalne. Karta jest o tyle ciekawa, że jest bardzo krótka. Myślę jednak, że nie zmieni to za bardzo proponowanych przez nas zestawów. :P

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites

Nigdy nie opłaca się kupować kart świeżo po premierze ;). Jeśli karta jest na prawdę ciekawa to warto poczekać z miesiąc ewentualnie 2 zwłaszcza, że w wakacje ceny są najniższe. Co do ramu to zdecydowanie przyda się 8 GB zwłaszcza jeśli ktoś lubi przeskakiwać między grą/przeglądarką/komunikatorem itp.

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites

no właśnie , sam się przeraziłem "wielkością" 670 .. 7850 nie jest troszkę słaba ? brat 7870 lepiej wypada w testach , na pewno da się w tej cenie połączyć i5 2500K + 7870 ;)

Edytowane przez Nerwus__2
Link to post
Share on other sites

Sam mam 7850 jednak nie mogę jej jeszcze nijak sprawdzić. Nie mam monitora z wyjściem DVI... (jutro powinien przyjechać kurierem :D). Pytanie też czy warto dopłacić tyle do 2500k, który po OC to 10-15% wydajność i5 2400, który z kolei na pewno nie będzie ograniczał 7870 nawet po OC. Różnica cenowa między 2500k a 2400 może nie jest wielka, ale już na samej płycie dla 2400 można zaoszczędzić no i oczywiście odjąć kasę za cooler :).

 

7850 OC to poziom 7870, a czasami nawet lepszy.

Edytowane przez Inverse
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...