Skocz do zawartości

KEPLER GTX670 - pierwsze testy


Recommended Posts

Wygląda na to, że mikroprzycięcia to nie tylko problem AMD, w niektórych konfiguracjach występuje to również w Keplerach:

http://www.tomshardware.com/news/GeForce-GTX690-GTX680-GTX670-V-Sync-Stuttering-Fix,15670.html

Ja osobiście nie doświadczyłem na szczęście, ale problem istnieje, skoro sama Nvidią obiecuje poprawki w sterownikach.

Link to post
Share on other sites

Oj raczej nie, przy 1240Mhz już lekkie artefakty w teście nawet przy 1.3v. Keplery jednak bardziej się lubią z 3DMarkiem11. Nowszy procek przy tym samym taktowaniu raczej nic nie wniesie, jego zaleta, że można go na pewno na wyżej niż te 4.2Ghz ustawić.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że mikroprzycięcia to nie tylko problem AMD, w niektórych konfiguracjach występuje to również w Keplerach: http://www.tomshardware.com/news/GeForce-GTX690-GTX680-GTX670-V-Sync-Stuttering-Fix,15670.html Ja osobiście nie doświadczyłem na szczęście, ale problem istnieje, skoro sama Nvidią obiecuje poprawki w sterownikach.

Jak to by powiedzieć te karty są too fast & too furious dla stworzonych gier , szczególnie jak są słabszej jakości ... tak samo pliki filmowe :D

Ja sobie włączyłem potrójne buforowanie itd...

Link to post
Share on other sites

Nvidia potwierdza problemy z funkcją V-sync w Keplerze

 

Jak się okazuje najnowsze karty graficzne Nvidii z rodziny Kepler nie są wolne od wad. Niektórzy użytkownicy GeForce GTX 670, 680 i 690 narzekają na mikroprzycięcia i miganie obrazu w grach przy włączonej funkcji v-sync. Liczba relacji na ten temat rosła systematycznie z liczbą posiadaczy kart i problemem postanowiła zająć się redakcja Tom’s Hardware, która potwierdziła, że użytkownicy mają rację, a opisywane przez nich problemy faktycznie występują. Głos w sprawie zabrała wreszcie Nvidia która przyznała, iż wie o istnieniu problemu, i obecnie prowadzi prace nad odpowiednią łatką, która pojawi się w przyszłych wersjach sterowników. Niestety poprawka wymaga czasochłonnych testów i pojawi się dopiero w przyszłym miesiącu - do tego czasu Nvidia zaleca wyłączenie synchronizacji pionowej w nowych kartach z poziomu sterowników.

 

:DZapomnij o stałych 60fps :D

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Asusy GTX670 dotarły, jeden zaraz montujemy z klientem. Są to wersje TOP, czyli najwyższy model. Poniżej fotka porównawcza z Gigabyte WF3 OC:

 

http://s14.postimage.org/h8hxay3kt/gtx_y.jpg

 

Karta wykonana solidnie, zresztą Gigabyte również. Backplate tylko do ozdoby i dla przeszkody oddawania ciepła z pamięci. Pamięci bez radiatorów w przeciwieństwie do Gigabyte.

Link to post
Share on other sites

Yacko mógłbyś coś więcej napisać o obu kartach ? Planuje kupić w tym tygodniu jedną z nich jednak nie mogę się zdecydować, co jest lepsze? Ogólnie ciężko znaleźć gtx670 dostępne na miejscu u mnie w mieście i w przystępnej cenie:

GRGFGTX670DC2T2GD5 - za 1919zl

GV-N670OC-2GD - za 1716zł

 

Warto dopłacać do Asusa w wersji TOP ?

Link to post
Share on other sites

Yacko mógłbyś coś więcej napisać o obu kartach ? Planuje kupić w tym tygodniu jedną z nich jednak nie mogę się zdecydować, co jest lepsze? Ogólnie ciężko znaleźć gtx670 dostępne na miejscu u mnie w mieście i w przystępnej cenie: GRGFGTX670DC2T2GD5 - za 1919zl GV-N670OC-2GD - za 1716zł Warto dopłacać do Asusa w wersji TOP ?

Za jakąś godzinkę opiszę swoje wnioski. Asusy w wersji TOP mam na stanie w cenie 1790 zł. Wersja TOP gwarantuje Ci wyższe zegary, co niekoniecznie możesz uzyskać na zwykłej wersji.

 

Skończyłem krótki test porównawczy Asusa GTX670 DCU II TOP vs Gigabyte GTX670 WF3 OC. Pierwsze wrażenia wizualne podobne - obydwie karty solidnie wykonane, Asus wydaje się być bardziej "męską" konstrukcją, choć Gigabyte ma swój urok. Zdecydowany plus jeśli chodzi o wygląd to backplate w przypadku Asusa - jednak funkcjonalności chłodzącej to nie ma żadnej, wręcz przeciwnie, hamuje odprowadzenie ciepła z VRAM. Kolejny minus Asusa to brak radiatorów na pamięciach. Rurki z chłodzenia przeszkadzają przy wkładaniu i wyjmowaniu wtyczek zasilania. Najbardziej interesowało mnie jednak porównanie głośności, gdzie Asus zbierał wysokie noty, nawet lepsze niż Gigabyte. Czy słusznie ? Moim zdaniem niekoniecznie. Trzeba przyznać, że DCU II na GTX670 jest na pewno cichszym chłodzeniem niż DCU II na GTX560TI czy GTX570. Pierwsze wrażenie (przy ustawieniach automatycznych) - czy te wentylatory się w ogóle kręcą ? Jednak rzeczywistość okazała się mniej kolorowa. Asus tak ustawił profile w BIOS-ie aby uzyskać maksymalną ciszę, lecz niestety kosztem temperatur i co za tym idzie spadku wartości boost-a.

Aby rywalizacja była uczciwa podbiłem zegary bazowe Gigabyte do 1058, co daje boost maksymalny w okolicy 1260MHz, a średni według producenta to 1137MHZ. Testy temperatur przeprowadziłem przy pomocy Furmarka, który co prawda nienaturalnie obciąża GPU, ale obciążenie jest w miarę identyczne cały czas. Tak jak myślałem wartość procentowa obrotów różnie przekłada się na ich tachometr w przypadku obydwu kart. Wygląda to następująco:

 

ASUS GTX670 DCU II TOP:

 

50 % - 1770 RPM - 85 st.

60 % - 2400 RPM - 77 st.

70 % - 2820 RPM - 74 st.

80 % - 3150 RPM - 72 st.

100% - 3420 RPM - 70 st.

 

Jedynie przy obrotach na 100% przy furmarku nie były zbyt mocno zrzucane takty, w pozostałych przypadkach takty spadały do 956MHz ze względu na temperatury. W grach oczywiście karta nie jest tak mocno obciążona, ale fakt należy odnotować. Co gorsze przy ustawieniach automatycznych karta w bardziej wymagających grach i benchmarku Heaven osiąga 70 stopni i więcej co powoduje spadek boosta z 1260MHz do 1241MHz, niewiele, ale niepotrzebnie - przez to, że Asus postawił wszystko na ciszę.

 

Gigabyte GTX670 WF3 OC:

 

40% - 1850 RPM - 80 st.

50 % - 2610 RPM - 73 st.

60 % - 3210 RPM - 67 st.

70 % - 3690 RPM - 65 st.

80 % - 4110 RPM - 63 st.

100% - 4590 RPM - 62 st.

 

Głośność Gigabyte przy 40% jest w moim odczuciu identyczna jak w przypadku Asusa na 50%, a temperatura kilka stopni niższa. Gigabyte na 70% porównałbym do Asusa na 100%, więc znowu 5 stopni przewagi. W przypadku Gigabyte można polegać na ustawieniach automatycznych, profile są dobrze ustawione i nie występują spadki boosta w grach czy Heaven 3.0. Nie jest to jednak wielki problem, gdyż w przypadku Asusa można ustawić sobie profile ręcznie np. w MSI Afterburner, jednak moim zdaniem to producent powinien o to zadbać i pewnie tak się stanie wraz z nowym BIOS-em.

Oczywiście nie obyło się bez sprawdzenia OC - maksymalnie stabilne takty tego egzemplarza to 1280/6940, ale to jak wiadomo zależy od konkretnej sztuki. Dla mnie zwycięzcą jest Gigabyte i do tego jest tańszy, choć klient, z którym robiłem porównanie twierdzi, że nie zamieniłby swojego Asusa z powodu wyglądu - nie podoba mu się niebieska płytka Gigabyte. Obydwie karty są warte uwagi i moim zdaniem są to obecnie najciekawsze autorskie GTX670. W przypadku Asusa mamy również gwarancję wysokich taktów, co niekoniecznie może się udać wyciągnąć w Gigabyte, choć z rozmów z klientami i własnych testów zauważyłem, że OC jest na podobnym poziomie.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

http://limages.vr-zone.net/body/15433/throttleprevent.jpg.jpeg

 

Dzięki za recka Asus v Gigabyte :)

 

a propo:

 

Yacko mam stery w wersji PL, jaka to dokładnia opcja? Preferyj maksymalną wydajność? ale gdzie , przy jakiej opcji ? Nie potrafie znaleźć :/ Dzięki za pomoc

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za recka Asus v Gigabyte :)

Do recki tej paplaninie daleko, ale może ktoś skorzysta :)

Zapomniałem dopisać, że cewki piszczą jednakowo na obydwu modelach - sprawdzam tam gdzie zawsze czyli w menu Crysis (bez v-sync) oraz przy wychodzeniu z Heaven Benchmark 3.0.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość JackHammer

Już w paintcie można lepszy "fotoszop" zrobić %-)

 

A co do 660 niby w sierpniu (połowa) ma być. Wg. mnie i tak 660 przegrała już rywalizację o rynek średni chyba że zaczną nadrabiać niskimi cenami. Z resztą wątpie czy ktoś co chciał wydać koło 1000zł na kartę czeka aż do GTX660 albo GTX660Ti tylko dawno wybrał sobie HD7850 który za swoją cenę raczej jest przyzwoitą propozycją.

Link to post
Share on other sites

ja czekam.Narazie jade na mojej hd4000.

chociaz ta jest interesujaca

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-186-EA

czy nie ma za bardzo roznicy pomiedzy ta,jesli ja sobie podkrece sam?

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-185-EA&tool=3

 

Slyszalem ze EVGA jako jedyna firma ma miedzynarodowa gwarancje.W przyszlym roku wracam na stale do kraju,wiec w razie czego ulatwilo bi mi to zadanie zwrotu gdy cos poszlo nie tak,czy jest to prawda?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zapomniałem dopisać, że cewki piszczą jednakowo na obydwu modelach - sprawdzam tam gdzie zawsze czyli w menu Crysis (bez v-sync) oraz przy wychodzeniu z Heaven Benchmark 3.0.

 

Stary post ale dopiero teraz to dojrzałem. Ty lepiej się przysłuchaj co to dokładnie piszczy bo moim zdaniem to jest zasilacz. U mnie cztery różne grafiki piszczały dokładnie w tych momentach o których piszesz.

 

I moim zdaniem dźwięk ewidentnie dochodzi z zasilacza a nie z grafy.

Link to post
Share on other sites

Yacko mam pytanie czy nie da się tego ustawić na stałe żeby mi nie zmniejszala karta taktowania jak się nagrzewa??

Jeśli pytasz o Asusa DCU II TOP to większość gier nie jest w stanie doprowadzić do jego temperatury powyżej 70 stopni, ja zauważyłem to głownie na benchmarkach i naprawdę w nielicznych grach. Wystarczyło delikatnie zwiększyć obroty wentylatorów i było OK. Nie testowałem jeszcze nowego BIOS-u być może już profil obrotów jest zmieniony.

 

Ty lepiej się przysłuchaj co to dokładnie piszczy bo moim zdaniem to jest zasilacz. U mnie cztery różne grafiki piszczały dokładnie w tych momentach o których piszesz.

Jeżeli coś piszę, to sprawdzam to dokładnie - 100% cewki na grafice. Nie zmienia to faktu, że niektóre zasilacze mogą popiskiwać również w tym miejscu - tak miałem bodajże na BeQuiet którymś. W każdym razie nie spotkałem jeszcze GTX670, który by w menu Crysisa nie piszczał delikatnie. Oczywiście pisze o przypadku z wyłączonym V-SYNC, gdzie generuje się mnóstwo FPS.
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oj nie wiem, może, ale cztery, nie sorry PIĘĆ graf (2x gtx570 [i razem i każda z osobna], gtx460, gtx560Ti, gtx670) żeby mi piszczało w taki sam sposób? Coś nie teges stary... Położę aż jutro kompa na boku z otwartą budą i zlokalizuję co tam piszczy tak naprawdę.

 

Jeżeli coś piszę, to sprawdzam to dokładnie - 100% cewki na grafice.

 

Jakoś asusa dcu też sprawdzałeś a mi nadal nie chce wyskoczyć powyżej 67 stopni i żaden boost nie spada więc sorry ale przez sito cedzę to co piszesz ostatnio ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...