Skocz do zawartości

KEPLER GTX670 - pierwsze testy


Recommended Posts

Yacko a jakim programem podkręcasz i jakie napięcie dajesz? Mi 3d mark wyskoczył z uwagi na brak odpowiedzi ekranu czyli pewnie jakaś kupa była gdzieś.

I czemu masz odznaczone physx na screen gpu-z ?

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

Yacko masz takie pamieci ? http://www.morele.ne...2k2-8gx-433757/

Pytasz czy mam w ofercie czy w swoim komputerze ? Jeżeli to pierwsze to tak, cena 212 zł, w komputerze mam te:

http://www.morele.net/pamiec-kingston-khx1600c9d3k2-8g-409057

Yacko a jakim programem podkręcasz i jakie napięcie dajesz? Mi 3d mark wyskoczył z uwagi na brak odpowiedzi ekranu czyli pewnie jakaś kupa była gdzieś. I czemu masz odznaczone physx na screen gpu-z ?

Podkręcam najnowszym MSI Afterburner, napięcia nie ruszam bo i tak to nic nie daje. Brak Physx, gdyż widocznie nowy sterownik ustawił sobie CPU zamiast GPU do tego. Można to zmienić w panelu NV.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Normalny wynik jak w testach przed premierowych ;) Te yackowe coś dziwnie wysokie , może masz gtx680 w komputerze a nie 670 ? Przy +80Mhz gpu i 100Mhz ram było 9005pkt czyli więcej niż chyba gtx590 miewał , czyli pewnie słabo . Ale saper mi nie tnie

 

Zastanawia mnie też czemu to x8 nie zmienia się w x16 nawet przy obciążeniu

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

"Zastanawia mnie też czemu to x8 nie zmienia się w x16 nawet przy obciążeniu" MeyoKrK - sprawdź czy w Bios/EFI nie masz włączone USB3.0 funkcji Turbo, wtedy zawsze masz tylko PCI-e x8. Sam kiedyś z tym walczyłem. Ta opcja niby ma podnosić wydajność USB3.0, ale według mnie nic nie daje l;ub kosmetyczne zmiany a ogranicza szyne PCI-E. Swoją drogą widać że nawet x8 nie specjalnie GTX670 hamuje. Inna sprawa czemu Ty miejąc Ivy i płyte z77 nie masz na tej karcie ver.3 PCI-E aktywnej. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

gruby123 spójrz na graphic score (bo ten inny pomijam z lga2011 przeca nie mam szans) ;) Koleś z newegg ma 8500pkt grafiki a ja prawie 8900 :P

Wg mnie procek i5 raczej ogranicza tą kartę :D Jak będę w domu sprawdze to a propos x16 itd...

 

PS: ktoś wie z czego biorą się takie jakby poziome linie przy oglądaniu filmów via hdmi na tv ? Dosyć denerwujące to , są to linie takie jakby obraz się przesunął na milisekundę w poziomie. Na starym komputerze tego nie miałem i się zastanawiam co to ;)

 

PS2: lucid virtu podbija 3d marki ?

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

1) To nie chodzi o jakieś "ograniczanie", to jasne że im wydajniejszy cep, tym ogólna wydajność będzie wyższa. Ale na pewno nie można uważać SB/IB za "wąskie gardło".

 

2) A nVidia to ma z HDMI w sterownikach jakieś jaja od dłuższego czasu.

 

3) W jednym z trybów pracy, tak.

 

I tak ode mnie... ludzie u was to chyba jakaś psychoza się odzywa - nerwica natręctw czy jak. Macie wypasione sprzęty i robicie kilku(nasto)postowe wywody nt. 300-400 pkt w 3dm11 w jedną czy drugą stronę.

Link to post
Share on other sites

PS: ktoś wie z czego biorą się takie jakby poziome linie przy oglądaniu filmów via hdmi na tv ? Dosyć denerwujące to , są to linie takie jakby obraz się przesunął na milisekundę w poziomie. Na starym komputerze tego nie miałem i się zastanawiam co to ;)

Nic takiego nie zaobserwowałem ani na GTX 680 ani 670 a zawsze mam podłączone przez HDMI, również w firmie.

Link to post
Share on other sites

Możliwe że zakłócenia z komputera gdyz na integrze też to było , zastanawiam się czy inwestować w jakiś lepszy kabel czy co bo kiepsko się ogląda , no chyba ,że to wina słabej jakości nagrań...

 

http://gtx-590.blogspot.com/p/gtx-590-3dmark-11-score.html <-- patrząc na to wg mnie gtx670 w ori ustawieniach wymiata :D bo chyba gtx590 czy hd6990 to nie słabe karty...

 

http://3dmark.com/3dm11/2228598?page=%2F3dm11%2F2228598%3Fkey%3DylNeg7Ox0RcWD3Plx1EAVQ&show_ads=true&requestIpAddressCountryCode=DE gtx590 x2 sli wynik 3dmark11 = 8720pkt

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

Yacko, z tego co widzę masz kontakt z dystrybutorami i jesteś w temacie, może ty mi wyjaśnisz jedną rzecz:

 

dlaczego Gigabyte GTX 680 WF3, który w stanach kosztuje $525 u nas kosztuje 2200zł, a karta AMD - Gigabyte HD7970 WF3, która w stanach kosztuje $595 - u nas można ją dostać za 1750zł ??

 

Czyżby polscy dystrybutorzy narzucali sobie jakieś ekstra marże za markę NVIDIA???

 

Tak samo sprawa wygląda półkę niżej: Gigusia HD7950 zapłacimy w stanach $460, u nas tylko 1480zł. Z kolei GTX 670 (też gigabyte wf3) w stanach do kupienia za $400, u nas cena 1650zł.

 

WTF?

Link to post
Share on other sites

Po prostu cenę końcową ustala dużo więcej czynników aniżeli przelicznik po kursie... Towary na który jest większy popyt, mogą być wycenione wyżej. Poza tym pamiętaj że w Polsce cenę przelicza się względem tych w EUR a nie USD.

Link to post
Share on other sites

Czyżby polscy dystrybutorzy narzucali sobie jakieś ekstra marże za markę NVIDIA???

Znam osobiście osoby, które są odpowiedzialne u dystrybutora za ustawianie cen i np. w przypadku GTX680, gdzie była słaba dostępność, marże dawali wyższe, gdyż była okazja zarobić - karty schodziły jak świeże bułki i gdybym ja nie wziął zrobiłby to ktoś inny, nawet za wyższą cenę. Najgorsze jest to, że klienci myślą iż to sprzedawca wykorzystuje zwiększony popyt - w moim przypadku to nieprawda, choć znam takich, którzy tak robią.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Po prostu cenę końcową ustala dużo więcej czynników aniżeli przelicznik po kursie... Towary na który jest większy popyt, mogą być wycenione wyżej. Poza tym pamiętaj że w Polsce cenę przelicza się względem tych w EUR a nie USD.

Wydaje mi się, że cenę przelicza się względem USD + VAT. Chyba, że polscy dystrybutorzy są na tyle głupi, że kupują sprzęt od europejskiego dystrybutora, zamiast w chinach albo w stanach.

Link to post
Share on other sites

I tak ode mnie... ludzie u was to chyba jakaś psychoza się odzywa - nerwica natręctw czy jak. Macie wypasione sprzęty i robicie kilku(nasto)postowe wywody nt. 300-400 pkt w 3dm11 w jedną czy drugą stronę.

Bez jaj. Jaracie się ludzie kilkoma punkcikami w jakichś testach. Ważne, że wam każda gra pięknie na full odpali. To właśnie w gry gracie, a nie benchmarki...

Link to post
Share on other sites

To nie jest głupota... wiele produktów jest regionalizowanych (np. konsole albo TV) no a tak się składa że jednak jesteśmy w Europie.

 

Bez jaj. Jaracie się ludzie kilkoma punkcikami w jakichś testach. Ważne, że wam każda gra pięknie na full odpali. To właśnie w gry gracie, a nie benchmarki...

No co ty gadasz... ja napieprzam w łodzie podwodne w 3dm. Biorę pada i wczuwam się że nimi kieruję.
Link to post
Share on other sites

To nie jest głupota... wiele produktów jest regionalizowanych (np. konsole albo TV) no a tak się składa że jednak jesteśmy w Europie. No co ty gadasz... ja napieprzam w łodzie podwodne w 3dm. Biorę pada i wczuwam się że nimi kieruję.

 

Chyba w du**e. Do cen zawsze doliczą jakiś Vat, brutto, "podatek od nowości" i kto wie co jeszcze. Kogoś to dziwi?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...