Skocz do zawartości

KEPLER GTX670 - pierwsze testy


Recommended Posts

Troche brak mi czasu ale na szybko i7 2600K 3.4GHz + TURBO (standard) + 16GB DDR1333 + GTX670 WFIII ~8650pkt 3DMark 2011. Nic nie kręcone.

 

MejoKrK - rozumiem że to oczym pisaliśmy we wcześniejszych postach poprzełączałeś. Vsync 0ff, zarządzanie energią itd itp ?

Link to post
Share on other sites

Vsync ? a coś to daje ?

Nie zbiłem żadnych zegarów :D podpowiedź brzmi ile ustawić pci latency timer by było dobrze ?

 

PS: gpu daje się podbić więcej w testach 3d mark vantage niż 3d mark 11 ;)

Edytowane przez MejoKrk
Link to post
Share on other sites

Tak w serii GTX6xx jak wlaczysz vsync do dostosowuje zegary tak zeby trzymac 60Hz tyle co monitor. Może ci wtedy zjezdżać z zegarami w niektórych momętach. Ja mam na codzień ustawione vsync i energia adaptative i np w Sniper Elite większość czasu karta pracuje po 666 - 780 MHz w czasie gry, bo do 60fps wystarcza.

 

Szczęśliwcy czy przegrani :)http://twojepc.pl/news26836.html

Link to post
Share on other sites

Z tym CL na szynie PCI-e to nie pomogę. Tych ustawień się raczej nie przestawia. Kiedyś przestawiałem na PCI to 32 było normą. A sprawdź jak ustawisz na PCI-E 2.0/2.1 i czy wtedy też masz możliwość regulacji CL i jakie wyniki uzyskujesz?

 

Samo przestawienie nic nie sfajczy, najwyżej zwiecha i będziesz musiał ze zintegrowanej wystartować i zmienić. Ten parametr to opuźnienie z tego co się orientuje.

Link to post
Share on other sites

http://3dmark.com/3dm11/3449337 +90Mhz gpu , +500Mhz ram , coś do 10000 graphic score nie mogę dobić :( a te niskie wyniki robi pcie 3.0 , z timerem 32 , który chyba ogranicza szynę . Ja się nie znam i nie wiem ile tam ustawić w biosie by nie sfajczyło niczego :D

Ustaw sobie w czasie testu wentyl na stałe powyżej 60%, zapewni to niższa temp. i być może da wyższego boosta. Poza tym limit mocy powinien być ustawiony na 111% .
Link to post
Share on other sites

Zawsze daje wentyla na 70% jak testuje wtedy temperatura nie przekracza 60st C ;) te wyniki 7xxx pkt były na pci-e 3.0 x16 z timerem 32 w biosie , z tego co czytałem to ogranicza linię ,ale ile ustawić by używać pci-e 3.0 maksymalnie to nie wiem.

W battlefield 3 ultra 1440x900 miałem średnio ~120 klatek w zależności co się działo (od 77 do 200) przy ori ustawieniach grafiki.

 

gtxxor ja nie mowię ,że gtx670 jest lepszy w 3dmark11 od hd7970 ,ale porównaj też ceny :D

Link to post
Share on other sites

gtxxor ja nie mowię ,że gtx670 jest lepszy w 3dmark11 od hd7970 ,ale porównaj też ceny :D

A mi się wydaje że w 3DMarku 670 jest minimalnie lepszy od 7970 zegar vs zegar. @gtxxor twój wynik gpu score jaki zamieściłeś na forum w dziale rankingi na 7970 (http://3dmark.com/3dm11/3068823) przy 1.3GHz jest nizszy niż mój wynik na GTX 670 przy 1.3GHz boost. Poza tym zrobiony na chłodzeniu wodnym. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Chyba w benchmarkach :P A tak poważnie to na prawdę zależy od tytułu... ewidentnie niektóre gry "lubią się" z daną architekturą. BF3 na Keplerach leci aż miło, ale w takie Metro lepiej grać na Southern Islands...

 

Zresztą co za różnica, wszystkie 4 wymiatają (680, 670, 7970, 7950)

 

Jedyna wada GTX 670, to brak bloków wodnych :( Chociaż na niektóre pasują te od 680.

Link to post
Share on other sites

Chyba w benchmarkach

Pisałem o 3DMarku, zresztą zacytowałem na co odpowiadam :) Wydajność w grach średnio pozycjonowałbym GTX670 pomiedzy 7950 a 7970, więc ze swoją ceną jest całkiem atrakcyjną propozycją wzgledem konkurencji. Gtxxor, może byście porównali z Wooojciech1983 wydajność tesselacji w Tessmarku przy zegarach 1300 na GPU ? Ja już nie mam 2500K, więc nie wiem czy moglibyśmy nasze wyniki porównac, nie sprawdzałem jak wpływa procesor na wynik z tego benchmarka. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Ja mam 3930K w zanadrzu więc ... :) Tessmarka nie ma sensu na kartach AMD odpalać, przynajmniej jako porównanie do nV - to tak samo jakby Keplery męczyć Luxmarkiem. Wynik jest raczej wiadomy, ale sprawdzić sobie z ciekawości można.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 3930K w zanadrzu więc ...

Też by się znalazł taki :) Jednak na co dzień 2700K siedzi i wystarczy.

Tessmarka nie ma sensu na kartach AMD odpalać, przynajmniej jako porównanie do nV - to tak samo jakby Keplery męczyć Luxmarkiem.

Tessmark, to tesselacja, więc kupując kartę do gier warto wziąć pod uwagę, która karta lepiej sobie z tym radzi. Chociaż nie ma szału z tesselacją w obecnych grach, ale na pewno będzie jej coraz więcej. Porównywałem 7970 z 680 to Radek wypadł sporo gorzej, ciekaw jestem jak by to wyglądało z 670. Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Tessmarka odpuszcze, potestuje wieczorem Unigene Heaven 3.0 przy ustwieniu ekstremalnej teselacji w 1920x1080.

Ciekwostka tu http://hardforum.com/showthread.php?p=1038740439#post1038740439

Widac ze po max OC jest tylko niewielka roznica miedzy 670 a 680, 670 wyprzedza nawet minimalnie 680 w Heaven

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...