Skocz do zawartości

KEPLER GTX670 - pierwsze testy


Recommended Posts

Zobaczcie co jest teraz pod linkiem z morele pod ktorym wczoraj byla dostepna EVGA GTX 670 http://www.morele.ne...2672-kr-472102/ EVGA kloocki lego w rewelacyjnej promocyjnej cenie. To chyba jakis zart... No to anulowali mi zamowienie na ta karte. Co za sklep... zenada Dno Ponizej krytyki GTX 670 ceny i modele: http://videocardz.co...s-cards-roundup

Dla mnie też sklep nieogarnięty. Jak napisałem do nich z tydzień temu maila z pytaniem, kiedy będą u nich dostępne Ivy Bridge i w jakiej cenie, to dalej nie mam odpowiedzi. Jakby było im trudno napisać te dwa-trzy zdania... Teraz jeszcze czekanie aż 670 pojawi się w sklepach + ceny w Polsce... Jakby nie mogli w dniu premiery od razu dać ją do sprzedaży. Sama karta jest na prawdę ciekawa. Jakby cene miała na poziomie 1100-1300zł, a nie 1500+, to po prostu zaje...e.

Edytowane przez Dip79
Link to post
Share on other sites

Ja zamowilem wczoraj gbt hd 7950,ale dzisiaj co zobaczylem po benchmarkach

najbardziej obiektywny:

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_670/28.html

 

to gtx670 jest o 14% wydajniejszy niez hd 7950.chyba sie nie zjawie w sklepie zeby sfinalizowac transakcje,odowla ja i troche poczekam na spadek cen serii 79xx,to moze nawet kupie hd7970 w podobnej cenie co teraz zamowilem gbt hd 7950(1480zl)

 

Wie ktos moze przyblizony termin premiery gtx 660???

 

Overall the GTX 670 is a beast of a card that comes at a reasonable price of $399 when looking at the current-generation high-end segment. AMD's HD 7950 costs $380 and is hopeless against the GTX 670. HD 7970 at $450 might be a tiny bit faster, but loses on power and noise - and is 50 bucks more expensive. GeForce GTX 670 might even hurt sales of NVIDIA's own GTX 680, as it provides a very similar experience, but ends up being $100 cheaper, and in stock. GTX 670 is also ready for an all out price war with AMD, as the design is extremely cost optimized and could easily be sold at something like $250.

 

Bring it on.

 

Chyba poczekam z budowa mojego kompa jeszcze przez kilka tygodni.

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Pytałem w kwietniu w morele.net o ivy bo kupowałem zestaw to niby miały być do 7 maja najpóźniej ;) Dobrze ,że nie czekałem...

Dziwi mnie też po co ustawiają www pod sprzedaż gtx670 skoro tego nie mają i potem takie cyrki ,że ktoś wyczaił... Mogli sobie ustawić www pod konkret IP by prezesunio mógł kukać a nie tak ...

Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie fakt nowych sterowników beta od Nvidii: http://www.guru3d.com/news/nvidia-geforce-30134-drivers/ kompatybilne z GTX670 i GTX690 ale po małych modyfikacjach zainstalowałem dla GTX680. Sprawdzałem jak na razie 3DMark2011 i różnicy w wydajnosci brak. W grach nie testowalem jeszcze.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Cały czas 680 jest bardziej wydajna, tyle, że ta różnica jest nieduża. Jeżeli kogoś stać i chce absolutnie najszybszą kartę jednordzeniową to i tak kupi. Trzeba by przeprowadzić testy Physx, tesselacji i wtedy sprawdzić różnicę, być może nowsze, bardziej wymagające gry bardziej wykorzystają potencjał GTX680.

Link to post
Share on other sites

Cały czas 680 jest bardziej wydajna, tyle, że ta różnica jest nieduża. Jeżeli kogoś stać i chce absolutnie najszybszą kartę jednordzeniową to i tak kupi. Trzeba by przeprowadzić testy Physx, tesselacji i wtedy sprawdzić różnicę, być może nowsze, bardziej wymagające gry bardziej wykorzystają potencjał GTX680.

Yacko ma racje, większość stron testuje 680 na starych sterach posługując się starymi wynikami a 670 są już na nowych.

 

motherboardsorg

Battlefield 3

1600p

GTX 670OC -39 fps

GTX 680 -58 fps

1080p

GTX 670OC -54 fps

GTX 680 -70 fps

 

Przy czym 670 to już OC GIGABYTE'a, a 680 stock (weźcie też pod uwagę że normalne 670 mogą sie tak nie podkręcać jak w recenzjach)

 

W dodatku te 670 to tak naprawdę niesprawne 680, nie wiem jak to inaczej nazwać :D, chip nie przeszedł testów jakości. Skoro 670 miał wady które nie pozwoliły sprzedać Nv tego chipu jako 680, to równie dobrze może to oznaczać ewentualnie większe ryzyko awarii karty w przyszłości. W przyszłości np o wiele częściej słyszało się o padających 570 po podkręceniu niż 580'ach. Sam kupiłem 680 asusa za 1900zł, jednak gdyby stać mnie było tylko na 670 to kupił bym raczej 580GTX, która wciąż jest potężną kartą a jednak duuużo taniej można ja dostać na allegro.

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

jednak gdyby stać mnie było tylko na 670 to kupił bym raczej 580GTX

 

A ja wole gtx670 , które jest sporo wydajniejsze od starego gtx580 , szczególnie ,że mnie np fabryczny OC wystarczy :D a może ta zbliżona wydajność do gtx680 wynika z tego iż Panowie z nvidii średnio potrafią "wyłączyć" 1 jednostke czy jak to się tam zwie -> może ktoś odblokuje sobie ...

Link to post
Share on other sites

gtx680 wynika z tego iż Panowie z nvidii średnio potrafią "wyłączyć" 1 jednostke czy jak to się tam zwie -> może ktoś odblokuje sobie ...

Na motherboardsorg wyniki są srednio 10-15 fps mniejsze w 1080p, tak metro, AVP. Swoja drogą już pełnego 680 potężnie ogranicza wydajność pamięci (bez AA czy jakiś naprawdę zapychających wydajność pamięci opcji ma wtedy czasem wyniki jak 2x580 na stocku), więc tak naprawdę nawet te wyłączenie jednego bloku SMX nie jest tak drastyczne. Nie ciekawie będzie z 660 gdzie dodatkowo obniża wydajność pamięci. Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

570&670 średnio na 670 jest o 15fps więcej na każdej grze a w grach typowo pod NV więcej.

570 sprzedasz za 1000zł może a 670 za 1600zł jest to stosunek wydajności do wydanych pieniędzy 600zł za 15 fps :/ trochę nie teges.

Link to post
Share on other sites

czy na tym gigusiu jest możliwość zmiany napięć ???

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-095-GI&groupid=701&catid=1914&subcat=2294

 

na wczesniejszych z tego co mi wiadomo na giga brak mozliwosci zmiany napiecia...

wyczytałem ze asus DCu II TOP ma możliwość.. - rozważam zakup

zbieram informacje...

co myślicie o tym palicie Jet ?

Edytowane przez gruby123
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...