Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam problem z nowo zakupionym komputerem, który przyszedł dzisiaj. Sprzęt zakupiony na morele.net. i3 2120, gigabyte ga-b75-d3v, xfx hd6870, 2x4gb ddr3 goodram. Komputer wygląda jakby startował normalnie, pika raz przy starcie, wszystkie wentylatory pracują, dysk twardy i napęd działają.

Komputer był składany w morele dzięki promocji. Ogólnie problem objawia się tym, że nie startuje monitor. Nie uruchamia się samemu, gdy się go uruchomi ręcznie, to nie przechodzi w stan uśpienia, tylko pokazuje nonstop czarny ekran. Żadnego ekranu startowego płyty głównej, nic. Monitor to Optiquest q71. Próbowałem przez przejściówkę d-sub <-> dvi do karty xfx, oraz bezposrednio d-sub do płyty głownej i na obu ten sam efekt. Nadmienię, że na starym pc monitor chodzi poprawnie. Jutro spróbuję go podłączyć do telewizora przez hdmi. Narazie jestem rozczarowany, nowy komputer który był składany w serwisie i są z nim problemy. Tutaj pełna lista części http://emblaze.y0.pl/lista.jpg

Link to post
Share on other sites

Chyba Ci CBA przejęło screena %-)

Haha dobre %-)

 

To coś ode mnie- podłącz monitor do gniazdka:) a tak serio, pali Ci się jakaś dioda (żółta) na monitorze, gdy masz uruchomiony komp? Podociskaj wszystkie kable od zasilacza do podzespołów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

znajomy tak miał i u niego było to że grafa była nie wciśnieta i komp nie startował znaczy włączył się działał ale zero reakcji obrazu czy coś, dociśnij karte w gnieździe i kable zasilające kartę jeśli ma ;):pokey:

Link to post
Share on other sites

Miałem też identyczną sytuację.Nawet już to tu opisywałem, sprawdź mój ostatni temat. W moim przypadku aby coś się wyświetliło na ekranie to grafikę trzeba było włożyć do innego slotu PCI oraz poprzepinac kable sata. Inna kwestia że grafika okazała się uszkodzona i płyta główna też...

Link to post
Share on other sites

Lol, głupi hosting. Zaraz dołączę poprawnego screena. Ogólnie komputer

jednak okazał się okey, podłączyłem go do telewizora przez hdmi i działa,

ładuje się normalnie, obraz się pokazuje. Z monitorem crt nie potrafi się

dogadać. Nie wychodzi ze stanu uśpienia w stan pracy pomarańczowa>żółta

dioda, jedynie jak się go wyłączy/włączy ręcznie to ciągle chodzi na

żółtej, czyli pracuje, czarny ekran i nic więcej. Przypomnę, że ze starym

komputerem działa poprawnie. Wszystko wygląda dobrze podpięte, bios

resetowałem, karta dobrze siedzi w slocie, nie mam jak ją przepiąć bo tylko jeden slot na nią jest, poza tym jest dość ciasno, bo to mała płyta główna. Zasilacz jest ok, OCZ SXS2 500w.

http://i.imgur.com/X3YmU.jpg

 

Sorry za post pod postem. Mam kolejny problem. Są problemy z dyskiem, musiałem 2 razy instalować windowsa, za pierwszym razem brakowało mu jakichś plików, po instalacji sterowników do grafiki się wysypał system. Komp strasznie zamula, co któreś uruchomienie włącza się chdsk, raz chodzi błyskawicznie, ale przeważnie strasznie zamula. Zrobiłem parę ss z testów HDTune http://imgur.com/a/o37p9 Nie wiem co robić. Dzwonić w poniedziałek do morele czy jak? Jak to wygląda z wymianą, czy biorą cały komp czy tylko ten dysk. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...