Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Tematów tego typu jest wiele. Ale jak każdy forumowicz nie byłbym sobą gdybym nie posiadał własnego.

Myślę nad prezentem dla żony. Główne przeznaczenie aparatu to robienie zdjęć naszej córce.

Miło by było jak będzie miał możliwość kręcenia filmów.

 

Osobiście kupiłbym jakąś lustrzankę ale... Żona nie ma pojęcia jak i z czym się to je... nadzieja w tym że będzie chciała się tego nauczyć (czasu ma dużo). Nie chcę też wydawać niebotycznych kwot bo co jeśli jednak uzna że wolała by kieszonkowca za 300zł i tu jest problem. Chciałbym przeznaczyć ok 1600zł na ten zakup. Lustra się chyba nie kupi. No chyba że coś z lekkim przebiegiem w dobrym stanie.

 

Byłem już prawie pewien że kupię Fuji HS20 ale nadal ma wątpliwości kusi mnie

Canon 1100D czy też Nikon D3100 ale pytanie czy podoła i czy jej to od razu nie zniechęci.

Link to post
Share on other sites

moja rada - kup zwykły kompakt -tani ,mały i prosty w obsłudze, a jak żona połknie bakcyla fotografii to dopiero myśl o czymś większym-np Benq GH200 za ok 400zł będzie spełniał z tego co widzę tę funkcję , a cena atrakcyjna.Piszesz o robieniu zdjęć dziecku- uwierz mi ,że większy aparat to kłopot..i nawet nie chodzi o skomplikowaną obsługę- żona wyjdzie z dzieckiem na plac zabaw -nie będzie taszczyła torby ze sprzętem- będzie miała co nieść:), a mały aparacik zawsze w torebkę się zmieści.Tak samo jakaś imprezka, festyn cokolwiek- duży aparat to kłopot.Aby robić zdjęcia dziecku przyda się duży zoom , stabilizacja , zdjęcia seryjne, szybkość działania...Ja to przerabiałem:)Nieraz na krótkie wyjście nie chciało mi się ciągnąć torby sprzętu, później żałowałem...w końcu kupiłem jako drugi aparat "małpkę" i wszyscy byli zadowoleni- lepsze gorsze ujęcie nawet z automatu niż jego brak , a małpką każdy mógł pstryknąć fotkę nawet jak mnie nie było...najlepiej spytaj żony co woli...chyba ,że kupno dla żony to tylko pretekst ...a aparat w "razie czego" dostanie się w twoje ręce:)

Link to post
Share on other sites

Jak do 1600 zł to ten FujiFilm HS20 EXR to całkiem rozsądna propozycja, coś dla początkującego amatora, ale jeśli ktoś nie ma ochoty na zabawę z fotografią tylko chce wlączyć apartat i nacisnąć spust migawki to lepiej kupić prosty kompakt typu http://www.ceneo.pl/15421416?se=O9duw367x72U_i98YBcttD_H4ZjbMHZt&gclid=CMK_hsyc568CFQdb3wodXnfH1Q lub coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

ten byłby dobry, ma świetny wizjer optyczny i w ogóle jest prosty i intuicyjny http://www.benchmark.pl/aktualnosci/IKEA_KNPPA_aparat_cyfrowy_z_kartonu_z_optycznym_wizjerem-39721.html

Chyba ten aparat nie wnosi nic do tematu..

 

A co powiecie o Canon G13... pytam poważnie bo napradę zabawek nie brakuje ale żeby coś wybrać naprawdę trzeba się zastanowić... tak więc proszę o podpowiedź.. Ja nadal obstawiam HS20

Link to post
Share on other sites

Ja mam tego skurczysyna: http://www.agito.pl/aparat-cyfrowy-sony-dsc-hx9v-czarny-2541-469713.html?cid=2959

Najlepszy w tym przedziale cenowym, zdjęcia i filmy jak żyleta, zdziwiłem się też jakością mikrofonu, który nagrywa z różnych stron i odległości, w bardzo dobrej jakości.

Wiele opcji, w dodatku sam potrafi się przystosować co do zdjęcia, jakie chcemy zrobić (Tryb makro, portret, sport itp). Taki rodzinny aparacik. Szczerze polecam, tata bawi się już prawie miesiąc i mu się nie nudzi :D

Link to post
Share on other sites

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.84-olympus_camedia_c-5050_zoom - Posiadam. Niezliczony szmat czasu. Obiektyw wymiata. Takiej jasności już nie znajdziesz. Na allegro widziałem jeden, na zagranicznym ebayu trochę więcej. Jestem amatorem, aparat wystarczy do wszystkiego. Cięzko go zdobyć, ale naprawdę warto. Niemal nie do wykończenia..

Takie trzy grosze ode mnie. :)

 

P.S Byłem przed wczoraj u fotografa, zrobić zdjęcie (13x18).. Zdjęcie wykonano własnie takim apratem. Zainteresowany spojrzałem za "firankę" i ujrzałem Nikony, Cannony itp. Komentarz Pana fotografa: "No co? Nowy szajs to już nie to samo"..

 

P.S 2 - Ze "współczesnych" - dziewczyna kupiła z trzy miechy temu: http://allegro.pl/aparat-sony-dsc-hx9v-16gb-futeral-hx9-i2322511974.html - naprawdę fajny. Dla kobiety podobno w sam raz.

Link to post
Share on other sites

Witam Tematów tego typu jest wiele. Ale jak każdy forumowicz nie byłbym sobą gdybym nie posiadał własnego. Myślę nad prezentem dla żony. Główne przeznaczenie aparatu to robienie zdjęć naszej córce. Miło by było jak będzie miał możliwość kręcenia filmów. Osobiście kupiłbym jakąś lustrzankę ale... Żona nie ma pojęcia jak i z czym się to je... nadzieja w tym że będzie chciała się tego nauczyć (czasu ma dużo). Nie chcę też wydawać niebotycznych kwot bo co jeśli jednak uzna że wolała by kieszonkowca za 300zł i tu jest problem. Chciałbym przeznaczyć ok 1600zł na ten zakup. Lustra się chyba nie kupi. No chyba że coś z lekkim przebiegiem w dobrym stanie. Byłem już prawie pewien że kupię Fuji HS20 ale nadal ma wątpliwości kusi mnie Canon 1100D czy też Nikon D3100 ale pytanie czy podoła i czy jej to od razu nie zniechęci.

Nikon D40, D50, D70, D80, D90, D3000, D5000 - używane są dosyć tanie. Do tego Nikkor 35mm. Do fotografowania dziecka powinien się nadać, bo jest w miarę szeroko, co pozwoli robić zdjęcia w mieszkaniu, a do portretu też się nadaje. Jakbyś chciał węziej, to 50mm.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Nikon D40, D50, D70, D80, D90, D3000, D5000 - używane są dosyć tanie. Do tego Nikkor 35mm. Do fotografowania dziecka powinien się nadać, bo jest w miarę szeroko, co pozwoli robić zdjęcia w mieszkaniu, a do portretu też się nadaje. Jakbyś chciał węziej, to 50mm.

35mm (dla DX to jakies 50mm) do portretu troche za szerokie, 50mm (DX 75mm) od biedy moze być - sam używam bo na prawdziwą portretówkę kasy nie mam. Jeden i drugi obiektyw kosztują ok 800zł. co do światła to przy f/1.8 ciężko trafić z ostrością jak dziecko się ciągle rusza a i czasy naświetlania przy oświetleniu pokoju 2x40wat lub 4x40wat nie są imponujące. pomino jasności tego obiektywu i tak stosuję lapę zewnętrzą (synchro 1/120 - 1/160 najczęsciej, przysłona przymknięta do 2.2 - 2.8 ) wtedy mam gwarancję i ostrości i braku poruszenia.

Edytowane przez bajker
Link to post
Share on other sites

Moje trafiają (mam oba, zarówno 35 jak i 50). Do portretu 35 spokojnie się nada. Widziałem wiele dobrych zdjęć tego typu zrobionych tym obiektywem.

do portretów wieloplanowych i 28mm tez bedzie... generalnie przyjęło się że obiektyw portretowy to ok 100mm, wtedy masz pewność, że nie bedzie przerysowań, chyba że jest to celowe to i fisheyem też można ciekawe efekty uzykać :)

Link to post
Share on other sites

żona wyjdzie z dzieckiem na plac zabaw -nie będzie taszczyła torby ze sprzętem- będzie miała co nieść, a mały aparacik zawsze w torebkę się zmieści

Kolega ostatnio szukał aparatu dla żony do podobnych celów i w efekcie końcowym kupił jej iphone4s-ma zawsze ze sobą i nigdy nie przegapi fajnego ujęcia-album rodzinny się zapełnia ;)

Jeżeli chodzi o telefon do robienia zdjęć to jakość jest wystarczająca,a i czas kiedy mamy go przy sobie to prawie 100%.

Aparat kompakltowy pomimo że jest mały to jednak nie ma się nawyku by go mieć przy sobie i wiele fajnych fotek nam ucieka.Drugą bolączką aparatów kompaktowych jest słaba jakość nagrywanego dzwięku w filmikach wideo-gdy jest głośno czy troszkę wiatru to jest dużo trzasków.

Link to post
Share on other sites

Jak kieszonkowy do jakiś nikon coolpix da radę , jak coś większego to polecam nikona d90/d300 , można jakąś używke tanio kupić. Z nowszymi nikonami bywają problemy z tego co czytałem ostatnio ;)

W zależności od kwoty trzeba przemśleć , bo lustrzanka + przynajmniej 1 obiektyw + torba + filtr itd to ponad 2000zł ,żeby to miało sens. Z używkami różnie bywa , migawki mają swą żywotność

Link to post
Share on other sites

Uważam jednak że lustrzanka jest za duża.. za ciężka i zbyt skomplikowana.. iPhone 4S w swej doskonałości jest za słaby na aparat do dokumentowania dzieciństwa córki ;) dlatego myślę że zdecyduję się na mocny kompakty... lekki, elastyczny i prosty w obsłudze...

 

HX9V od sony za 1199zł + 4 lata gwarancji i etui gratis.... myślę ze to idealne rozwiązanie... ma mikrofon stereo wiec dźwięk również powinien być ok

Link to post
Share on other sites

Budżet to ok 1500 tak więc myślę ze coś się znajdzie... bawiłem się dziś w sony hx9v... naprawdę daje radę... nie wiem jeszcze jak wyglądają filmy na większym ekranie bo panowie z sony nie mieli mini - hdmi do tego aparatu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...