Skocz do zawartości

HD 4890 i E5200


Recommended Posts

Witam. Mam problem. Otóż chcę zakupić kartę Ati-ego HD 4890 (http://www.allegro.pl/item756893199_102 ... z_55n.html).

 

W tej chwili mam zainstalowany procesor E5200 który pracuje z częstotliwością 4GHz. Czy takie taktowanie tego procesora wystarczy żeby dobrze CPU dobrze współpracował z kartą graficzną. Czy może mam wycisnąć z niego 4,2 GHz bo na pewno jest taka możliwość jeszcze? I może jeszcze do tego tematu drugie pytanie: Którą moc zasilacza wybrać z tych:

500W - http://www.allegro.pl/item773104478_ocz ... abrze.html

 

czy

600W - http://www.allegro.pl/item773106009_ocz ... abrze.html

 

???

Link to post
Share on other sites

...

W tej chwili mam zainstalowany procesor E5200 który pracuje z częstotliwością 4GHz. Czy takie taktowanie tego procesora wystarczy żeby dobrze CPU dobrze współpracował z kartą graficzną. Czy może mam wycisnąć z niego 4,2 GHz bo na pewno jest taka możliwość jeszcze? ...

Pokaż zdjęcie bo coś mi się nie widzi ten wynik.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz Corsair CMPSU-650HXEU - 650W starczy na długie lata i jest modularny.

 

Kartę Radeon 4890 Sapphire 1GB VAPOR-X -bardzo dobre chłodzenie, duże możliwości O/C

 

--------

 

Jakie masz chłodzenie tego E5200 i płytę ? Bo niezły wynik :) Jeśli ci się uda 4,20GHz to będzie oczywiście lepiej.

Link to post
Share on other sites

@Cobesh, a co w tym niewiarygodnego? Jak ma dobrą rewizję (Bodajże M0) to i 4.5 GHz powinien pociągnąć. Tylko płyta główna i chłodzenie muszą być dobre.

Do osiągnięcia 4.5 GHz potrzebne jest 360 MHz FSB, więc nie jest to jakieś bardzo trudne. Chłodzenie coś pokroju Karakorum też powinno wystarczyć :)

 

edit: także polecam Corsair'a :D

Link to post
Share on other sites

Chodzi wam o wynik 4GHz czy 4,2GHz? Ja mam płytę Gigabyte GA-EP31 DS3L ze średnim vdroppem i chłodzeni Pentagrama Karakoruma 120. Zamierzam oddać komputer kuzynowi który już mi powiedział że może mi na płycie zamalować niektóre tranzystory i tego vdroppa nie będzie aż tak wielkiego a Karakoruma przykręci śrubami do płyty tak jak i on ma i wtedy lepiej jest schładzany proc. A ja mam E5200 z Costa Rici i jest to rewizja R0. A jeszcze do grafiki to mówicie żebym brał tego Corsaira i do tego Vapor-xa: http://www.allegro.pl/item766188133_102 ... por_x.html

 

Będę musiał trochę więcej kasy władować no ale czegóż się nie robi dla przyjemności, no nie :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym wolal zaczekac do premiery nowych radkow, 5750 i 5770 ktore maja pobierac znacznie mniej pradu ( 86 i 108 W) a podobno 5770 bedzie nie tak wiele wolniejszy od 4890 ktorego cena na pewno spadnie.

Z nowa karta 5770 nie bedziesz musial kupowac tak mocnego zasilacza a jesli bedziesz wolal 4890 to na pewno za 2 tygodnie bedzie on tanszy :)

 

EDIT:

literowki

Link to post
Share on other sites

Ja bym wolal zaczekac do premiery nowych radkow

i ile bedziesz tak czekal? ida swieta; beda wychodzic gorace tytuly a Ty sie bedziesz slinil tylko bo nie bedziesz mial na czym w nie pograc; pozatym wydana kase wcale nie zmarnujesz bo jak wyjdzie cos nowszego to opylisz sprzecicho i juz zeby wtedy miec nowa karte nie bedziesz musial wybulac 1000zl tylko dolozysz 200-300zl i bedziesz ze sprzetem dalej na czasie;

Link to post
Share on other sites

i ile bedziesz tak czekal? ida swieta; beda wychodzic gorace tytuly a Ty sie bedziesz slinil tylko bo nie bedziesz mial na czym w nie pograc; pozatym wydana kase wcale nie zmarnujesz bo jak wyjdzie cos nowszego to opylisz sprzecicho i juz zeby wtedy miec nowa karte nie bedziesz musial wybulac 1000zl tylko dolozysz 200-300zl i bedziesz ze sprzetem dalej na czasie;

1. Nie gram

2. Gdzies mam gorace tytuly

3. Lubie tanio kupic dobra grafe a o to najlatwiej po premierze nowej technologii (starsze tanieja) a mowa tutaj nie o czekaniu miesiacami ale do ~13 kiedy premiere beda mialy 5770 i 5750.

4. Sprzedac sprzet bez duzej straty to tez sztuka i trzeba wiedziec kiedy sie za to zabierac.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze się o jedno zapytam w tym temacie. Jaka jest różnica między zwykłym 4890 vapor-x a 4890 vapor-x (New Edition). Może inaczej. Starsza wersja ma taktowanie rdzenia 870mhz a nowa wersja ma 850mhz. No i chłodzenie w nowej wersji inaczej wygląda. O co w tym chodzi. Dlaczego zmniejszyli taktowanie?

Kto wie niech odpowie na pytanie kolegi też jestem ciekaw :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...