Skocz do zawartości

24' czy 27' - wady i zalety


Recommended Posts

Witam,

 

Po wymianie budy zastanawiam się nad wymianą obecnego monitora 22'. Już na samym początku poszukiwań pojawił się dylemat przekątnej - 24 czy 27'. Naprawdę nie mam pojęcia co wybrać, jednak "serce" podpowiada mi 27' :) Pewnie dlatego, że w domu posiadam TV 42-46' i nie wyobrażam sobie mniejszych do oglądania filmów. Na pewno interesuje mnie monitor z FHD, bez 3D. Mogę dodać, że siedzę przed monitorem w odległości 80-100cm. Nie mam problemów ze wzrokiem, widzę bardzo dobrze :) Poważnie też zastanawiam się nad przeznaczeniem, bo tak naprawdę używam komputera 8-10h tygodniowo, przede wszystkim do rozrywki. Przez 10 lat byłem "pro playerem" q3, obecnie QL ale już raczej tylko dla relaksu, więc typowo pro gamingowe monitory już mnie raczej nie interesują, chociaż podobają mi się nowe monitory z serii benq i perełka od alienware - ale to 24'. Ogólnie nie chcę Was prosić drodzy Państwo o pomoc w wyborze konkretnego modelu, bo tym zajmiemy się trochę później. Znając moje potrzeby i możliwości chciałbym, żeby każdy wyraził swoje za i przeciw odnośnie przekątnej, a żebym po kupnie nie żałował, że 24' okazała się za mała a 27' za duża :) Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Wyjściem byłby pośredni rozmiar... : 25,5" : http://hp.katalog-monitorow.pl/monitor/hp-pavilion-w2558h

Niestety już chyba nie do dostania.

24" to optymalna dla FHD. 27 można rozważać jedynie w przypadku większej odległości, jak autor pisze 80-100 cm.

Lecz taka odległość nie nadaje się do pracy.

Konkludując. 27" będzie właściwe, jeśli autor poświęci na ten cel odpowiednie środki.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

przy 27" i FullHD plamka jest na tyle duża, że spokojnie można pracować nawet przy większych odległościach, niemniej w wyższych rozdziałkach już może być problem

 

budżet nie określony, więc przekrojówka:

 

HP ZR2740w, Hazro HZ27WC, ViewSonic VX2739wm, Dell U2711, Samsung S27A850D

recenzje dostępne na tftcentral.co.uk

 

i jeszcze Iiyama B2776HDS

recka dostępna na digitalversus.com

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam monitor o przekątnej 24 cale jest dobrze ale czuje pewien niedosyt chętnie bym się przesiadł na 27 cale [oczywiście nie byle jaki] tak samo jak z telewizorem 42 lub 46 cali niektórzy piszą że ten sam efekt na mniejszym tv można osiągnąć siadając bliżej telewizora ale to gó**o prawda rozmiar ma znaczenie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...