Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Dragon może to Cię zainteresuje mini test pewnego użytkownika z vortalu FrazPC ;)

 

Mini test: Samsung F3 HD502HJ 500GB - klik

 

Pozdrawiam.

Nawet dobry teścik ;)

 

Mam ten dysk, i mogę powiedzieć że jest bardzo szybki, cichy (w ogóle go nie słychać) i chłodny.

Jak chcesz jakieś testy to napisz.

W sumie same testy syntetyczne mnie nie bardzo interesują. Mógłbyś mi podać średnią prędkość (oczywiście "na oko" ) kopiowania pliku 700MB z jednej partycji na drugą, a także własne opinie nt. prędkości systemu postawionego na tym dysku i startu. I może jakieś porównanie z poprzednim dyskiem :P

Link to post
Share on other sites

Kopiowanie z partycji na partycje - wg Visty ok 60-70 MB/s

(przy poprzednim dysku było 20-30 MB/s)

 

Poprzedni dysk jaki miałem to był Seagate 7200.10 160GB

Po prostu nie ma porównania, tamten był głośny i bardzo wolny, system na tym dysku działa nieporównywalnie szybciej.

Link to post
Share on other sites

Kopiowanie z partycji na partycje - wg Visty ok 60-70 MB/s

(przy poprzednim dysku było 20-30 MB/s)

 

Poprzedni dysk jaki miałem to był Seagate 7200.10 160GB

Po prostu nie ma porównania, tamten był głośny i bardzo wolny, system na tym dysku działa nieporównywalnie szybciej.

No i o to chodziło ;) Jeszcze tylko można prosić o info gdzie partycji leżą te partycje? Chodzi o to czy są obok siebie i głowica ma małe skoki czy jakoś na krańcach dysku np. C i H?

Link to post
Share on other sites

A jeszcze tylko jedno pytanie. W jaki sposób działa to całe AAM? Z tego co cośtam wyczytałem to jest to włączane aby zredukować hałas poprzez różne opóźnienia itp. Co to daje (lub co zabiera) i czy można to wyłączyć jeżeli wydajność dysku byłaby zauważalnie gorsza przy włączonym AAM?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...