Skocz do zawartości

GTX 680 MSI TF 3


Recommended Posts

Ale w idle karta zawsze obniża taktowania żeby nie ciągnąć maksa z gniazdka. 3D Mark 11 być może wykrywa parametry pracy w momencie w którym karta nie działa jeszcze z maks obciążeniem. Nie ma się co martwić, temp nie wyglądają źle.

 

Jaki procek i zasilacz - z ciekawości?

Link to post
Share on other sites

w BF3 jest tez 706 MHz, Ale Gra trzyma 70-120 fps w 3dmark Vantage (720p) jest 33k pkt wiec chyba chodzi tak jak powinnaxD

tak z ciekawości to jest na multi ??? jakie mapy ??? ile osob (64 czy nie)????

zastanawiam się nad kupnem tej karty do nowego kompa :)

Link to post
Share on other sites

Tak, Sprawdzałem na multi Mapa Ognista burza, Grałem tylko 15 min narazie a Graczy bylo 48

Sprawdzałęm tez Crysis 2 z DX11 i H texture, all max

Przy zadymie okolo 40 a podczas spokojniejszej Gry 70 FPS

1920x1080

 

Kurcze jednak bede potrzebowal dalej waszej pomocy;/ Mozliwe jest to ze Karta została zle zrobiona? te 706 MHz jest cały czas po obciazeniem, Bez obciazenia jest połowe mniej ( Producent podaje 1058 MHz)

spotkal sie ktos z czyms takim?;/

Edytowane przez Maniek91
Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje że masz ustawione w tym MSI Afterburner suwaki na 705MHz i zaznaczoną opcje apply overclocking at system startup. Sam ręcznie zmiejszyłeś taktowanie karty, dlatego tyle trzyma. Ja bym odznaczył to, wogule wyłączył program i sprawdził wtedy jakie będą zegary w czaasie gry np. GPU-z z włączonym logiem w tle.

Link to post
Share on other sites

Tak, Sprawdzałem na multi Mapa Ognista burza, Grałem tylko 15 min narazie a Graczy bylo 48 Sprawdzałęm tez Crysis 2 z DX11 i H texture, all max Przy zadymie okolo 40 a podczas spokojniejszej Gry 70 FPS 1920x1080 Kurcze jednak bede potrzebowal dalej waszej pomocy;/ Mozliwe jest to ze Karta została zle zrobiona? te 706 MHz jest cały czas po obciazeniem, Bez obciazenia jest połowe mniej ( Producent podaje 1058 MHz) spotkal sie ktos z czyms takim?;/

Masz starego Afterburnera który nie wspiera 680'tki stąd takie kwiatki, dalej powtarzam ze wszystko ok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

pobierz wersję 2.20 bez dopisku beta

 

wybierz opcję reset czy coś takiego i przywraca deaful ustawienia

 

nawet jeżeli wyłączysz msi afterburnera to jego ustawienia działają jednak nie powinno działać przełączanie np. pomiedzy 2d a 3d

 

z tego co wiem to ta karta sama dostosowuje parametry do ~60-70 fps

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tymi taktowaniami 680 to troszkę namieszali... tak na prawdę nie wiadomo ile powinno się podawać bo ta karta sobie ustawia je sama w locie i chyba górna granica to 1058MHz. Jak wszystko hula nie ma się co martwić.

 

Namieszali i to ostro - wartość 1058 jest to wartość średnia według Nvidii.

Link to post
Share on other sites

To jest marketingowe zagranie... co by za łatwo nie dało się tej karty zegar w zegar z 7970 porównać. A głąby to łykają i się jarają jak to 680 "bije" Radeona...

To żadne marketingowe zagranie po prostu NV jako pierwsze wprowadziło tryb Turbo i tyle.Zresztą nie bardzo rozumiem zarzut przy porównywaniu referencyjnego HD 7970 do referencyjnego GTX 680 :?: Skoro AMD w swoim referencyjnym HD 7970 ustaliło taktowanie rdzenia na poziomie 925Mhz to każde zwiększenie częstotliwości taktowania powyżej tej wartości to już czysty overclocking.W przypadku Nvidii i GTX 680 jest dokładnie tak samo z tym że standardowe taktowanie to 1006Mhz dla GPU plus wspomniane Turbo z tym że cały czas w tym wypadku mamy referencyjne taktowanie karty graficznej bo tak zostało ono ustalone dla konstrukcji referencyjnej :roll: Śmieszy mnie mówienie że wystarczy podkręcić HD 7970 do tych samych zegarów co GTX 680 i mamy to samo :rotfl: Dopiero podkręcony HD 7970 oferuje tą samą wydajność co referencyjny GTX 680 bo 1006Mhz na GPU to nie jest taktowanie stockowego HD 7970 :P

 

 

Polecam

Link to post
Share on other sites

Znawca, masz sporo racji, ale podawanie częstotliwości 1058 w trybie boost jest trochę nie fer, powinni podawać wartość maksymalną i nie byłoby problemu. Nvidia ustaliła dość wysoko zegary GTX-a, ale widocznie po testach byli pewni, że blisko 100% kart te zagary osiągnie. Dziwię się tylko AMD, gdyż nie spotkałem egzemplarza 7970, który by nie dobił okolic 1100Mhz bez podnoszenia napięcia. Nie wiem, czy powodem była dość duża liczba egzemplarzy, które nie przeszły testów z wyższymi zegarami, czy to prezent dla overclocker'ów. Nie miałem wcześniej do czynienia z kartą, którą można było podkręcić o ponad 50% jak 7950 800@1230, więc satysfakcja jest.

Link to post
Share on other sites

Yacko

 

znam kilku forumowiczów, którzy posiadając 7970 mają 1125 bez podnoszenia napięć. Z kolei co do 7950 prawda. Kumpel (7950 WFx3) podkręcony do 1200/7000 oraz forumowicz który po zjechaniu troche w 680 z taktowaniem (gpu +116 i mem +400) (boost 1200) teraz multi w bfa na ultra (tdm bez rpg itp) bez wygladzania i rozmycia mają obaj sredni fps 100+ a min 60 :) a karta 800 zł tańsza...

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

serafin1, ja znam również sztuki 7970, które jeszcze wyżej pójdą bez podnoszenia napięć, ale znam też taką, która max 1070 MHz, więc dlatego napisałem "okolice 1100MHz". Co do BF3 i 7950 vs 680 to coś jest nie tak, jeżeli nie kwestia procesorów to pewnie ustawień w grze. Osobiście nie testowałem, ale mam kilku klientów, którzy pozbyli się 7970 na rzecz 680 właśnie dla BF3 (grają w multi) i maja zupełnie inne doświadczenia niż piszesz a pożyczali karty miedzy sobą i są to wiarygodne osoby.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

7970 jak się uda @1200/7000 ma o wiele wyższe temp od 7950 @ te same takty.

 

http://obrazki.elektroda.net/91_1335864760_thumb.jpg

 

przy tych ustawieniach (7950@ 1200/700) : min. 60 kl większość 80-90 czasem 100. Tak samo jak u gościa z 680. Sam nie wierzyłem jak Ty dopóki go nie poprosiłem, żeby zrobił z siebie "głupka" i nagrał dla mnie rozgrywke(multi) te z palca wyssane klatki na phonie. Okazało się prawdą. Mi było mało, musiałem zobaczyć na własne oczy...i co ? to samo było. 680 jest wydajniejszy heh...o jakieś 10 klatek a różnica w portfelu 700 zł . A 700 zł dokładam i mam SSD 256 GB aloha. Wasze pieniądze, kupujcie co chcecie.

 

 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...