Skocz do zawartości

Problem z pamięcią w laptopie


Recommended Posts

Dzień dobry. Mam problem prawdopodobnie z pamięcią, ale nie potrafię się określić z jaką. Dlatego opiszę tutaj swój problem.

 

Jestem w posiadaniu laptopa od MSI model CX 640 (specyfikacja do niego http://msi.com/product/nb/CX640.html#/?div=Specification ). Problem pojawił się wczoraj. W trakcie gry w World of Warcraft wyskoczył mi blue screen. Nie jestem w stanie podać więcej informacji na jego temat ponieważ nie zdążyłem nic spisać. Aplikacja blue screen viewer również nie pokazuje mi błędu. W treści było coś memory_management.

 

Po ponownych uruchomieniu komputera zauważyłem spadek FPS w grze. Nie wiedziałem co jest grane. Zaczęły wyskakiwać mi różnego rodzaju błędu. Postanowiłem zrobić format komputera. Po formacie przy instalacji zobaczyłem dopiero że system nie wykrywa karty dedykowanej od NVIDII tylko samego Intela. Poczytałem trochę w internecie i dowiedziałem się że aktualizacja biosu powinna pomóc. Zrobiłem to i rzeczywiście znalazło mi kartę. Ściągnąłem najnowsze sterowniki do Nvidii (możliwe że to jest wina nowych skopanych sterownikow?).

 

Problem jednak nie minął. W dalszym ciągu mam błędy. Sprawdziłem komputer programem memtestx86. Doszedłem do 50% i program znalazł około 16tys. errorów. Z tego co wyczytałem to memtest sprawdza kości pamięci RAM.

 

O co w tym wszystkim chodzi? Co tutaj może być problemem?

Komputer był przenoszony na uczelnie wiele razy w plecaku z przystosowanym do tego miejscu ale jakieś wstrząsy były. Czy mam rozkręcić i zobaczyć czy kość RAMu nie wyszła? Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...