Skocz do zawartości

Zestaw od zera z 3770k i GTX 680 budżet ok. 7000PLN


Recommended Posts

Witam

 

Jestemw trakcie składania PC od zera, wybrałem następujące podzespoły - sugerowałem się już pewnymi komentarzami na stronie głównej:

 

 

Płyta główna: Asus Maximus V GENE

Procesor: Intel 3770k

Pamięć: Corsair Vengeance 2x4GB 1600MHz CL9

Karta Grafiki: Gigabyte GeForce GTX 680 OC

 

Dysk twardy: OCZ AGILITY 3 525/500 MB/s SATA3 120GB

Zasilacz: OCZ-ZT650W-EU

Obudowa: Fractal Design ARC Mini Tower

Napęd: LG GH24NS90

Monitor: Dell U2412M

 

Akcesoria:

Klawiatura: A4tech KD800

Mysz: Logitech G400

Mikrofon: Regulowany, najlepiej giętki.

Chłodzenie: Corsair Cooling Hydro Series H60

Podkładka pod mysz: np.. Razer Goliathus (o wymiarach ok 300mm)

 

 

Co o takim setupie sadzicie?

 

Coż, komputer zamierzam uzywac oczywiscie do grania po pracy http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif

Ale tez nie ukrywam, ze bede tez na nim pracował - ale akurat tutaj nie boje sie o wydajnosc.

 

Pawdopodobnie bede probowal podkrecac procesor, co do podkrecania karty graficznej jeszcze nei wiem, wydaje mi sie ze na obecne warunki (wymagania gier) oraz maksymalna rozdzielczosc monitora nie bedzie takiej potrzeby.

 

Zalezy mi tez na ciszy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez McKill
Link to post
Share on other sites

Jak na razie 3770K nie ma w sprzedaży. SSD - lepszym będzie Samsung 830 : http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=45529 PSU - ciche : http://www.proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X-660 Reszta wedle uznania. Pozdrawiam.

W ktoryms sklepie mi mowili, ze maja byc dostpene po dlugim weekendzie.

 

A co do SSD i zasilacza... kurcze, nie chce juz wiecej kasy na tego kompa wydawac, mialo byc 5k :)

Teraz juz sie zrobilo ponad 7.

 

Zmień zasilacz, chłodzenie na procka. Za 7k można zmieścić zestaw z dobrym LC. Zastanów się czy jest Ci potrzebny Ivy Bridge.

Coz, lubie nowinki :) A cena praktycznie ta sama za SB i IB.

Zestaw jest za 6k, bo 1k na monitor :P

Dlaczego chłodzenie na procka mialbym wymienic?

Edytowane przez McKill
Link to post
Share on other sites

Wiesz, na lapku mam systemowa 120GB i zazwyczaj mam 30GB wolnego. Czasami zejdzie do kilku jak testuje nowa gre ze steam :P

 

Na ewentualny dysk twardy zdecyduje sie jak ceny spadna, bo to co teraz sie porobilo to jest jakas porazka. Kiedys kupilem w komputroniku 1TB WD za 300pln bodajze, teraz 300 to nie wiem na co by wystarczylo - chyba na uzywanego seagate 40GB....

 

EDIT:// Na stronie Intela (http://ark.intel.com/pl/products/65523/ProductCollection.aspx?brand=65799) jest napisane, jak dobrze rozumiem, ze data rozpoczecia sprzedazy 04.29.2012

Edytowane przez McKill
Link to post
Share on other sites

Zasilacz oczywiście SeaSonic, one są po prostu najlepsze. Myślę, że 660W pociągnie, ponieważ niższy proces technologiczny procesora oraz nowa seria kart graficznych nie powinny pobierać więcej prądu niż poprzednicy.

 

SSD można spokojnie brać 240GB, jak sobie zaktualizujesz tekstury w wysokiej rozdzielczości np. do Wiedźmina czy Crysis'a to Ci poleci ilość miejsca dramatycznie. Ostatnio Samsung ma dobre dyski więc warto je wziąć po uwagę.

 

Płytę od Asus'a zmieniłbym na EVGA Z77, ponieważ ostatnio tajwańskie koncerny olewają klientów i robią zatrważającą ilość produktów o niskiej jakości, które padają po paru miesiącach, albo grzeją się (GPU) do 100*C gdzie normalna wartość oscyluje wokół 70*C (na referencie).

 

Obudowa jest o wiele za mała. Przynajmniej midi-tower. Przy tym budżecie można się pokusić o LC, a do tego potrzebna jest full-tower.

 

Nie bierz chłodzenia od Corsair, bo akurat w tej kategorii są bardzo słabi. Obudowę, RAM, SSD możesz spokojnie od nich brać, byle nie chłodzenie CPU, bo jest głośne i mniej wydajne od powietrznego za około 250 zł.

Link to post
Share on other sites

Coż, troszeczke poczytalem, i sprawdzilem testy chlodzenia corsair i faktycznie, 40dB to malo dla tego chlodzenia :)

Dlatego lekka korekta chlodzenia na noctua nh-d14

WIaze sie z tym zmiana pamięci na Corsair vengeance low profile :)

Edytowane przez McKill
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...