Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem mustang 450W


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wujashek,

Recommended Posts

Witam.

Mam mały problem zasilaczem. Jest to Mustang KY 450w, tak to ten z czołówki listy(czarnej listy), jednak służył mi godnie 3 lata. Teraz przy włączeniu komputera przeważnie jego wentylator stoi w miejscu. Przeważnie, czyli raz na jakiś czas sam się uruchomi, najczęściej, gdy przed chwilką wyłączyłem komputer. Teraz małe pytanko:

- Czy wiadowmo co tam może być? Kupno nowego to naprawdę ostateczność, bo fundusze są strasznie cienkie.

-Czy da się wymienić sam wentylator ?

Najlepiej opisane jest na poniższym filmiku:

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

lutownice mam, średnio sprawna, ale myśle, że z tym nie będzie problemów

Zasilacz - mustang KY- 450W

Płyta Gigabyte -GA -EP31 DS3L

Procek intela E2200 - dual 2.2Ghz

Good Ram - 2GB

Grafika : Radeon 4650

Dysk WD 500GB Sata

 

Edytowane przez ZolwiQ
Link to post
Share on other sites

Zapewne zasilacz łączy się 2 przewodami z wentylatorem - czarnym i czerwonym. Można kupić w/w Zephyra 120 i przerobić go na 2 pinową wtyczkę. Możliwe jest także że jest przylutowany na stałe do płytki głównej PSU. Wtedy trzeba wylutować kable starego, a następnie przylutować kabelki nowego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, masz racje ma 2 kabelki czarny i czerwony, wpięte w białą kostkę, trochę ciężko się dostać, ale myślę, że dam rade i bez lutowania się obejdzie. Dziękuje bardzo ;] Jutro pochodzę za tym wentylatorkiem.

 

ten trzeci pin (żółty kabel) służy tylko od ustawiania obrotów wentylatorka ?

Link to post
Share on other sites

ten trzeci pin (żółty kabel)

on jest do odczytu obrotów.

Po całym zabiegu owiń miejśce łączenia taśmą izolacyjną tak jak kolega nissky podpowiada .

Edytowane przez grzeskos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

na nalepce niby 100W mniej, ale w rzeczywistosci jest to zasilacz mocniejszy.

tak, dzieki zabezpieczeniom Twoj komp bedzie bezpieczniejszy.

 

z tego co widze, to mustand na 12V ma 23A, co daje 276W. realnie bardzo watpie by potrafil ten zasilacz oddac taka moc bez wylaczenia lub spalenia.

ten fortron powinien dac tam okolo 300W, czyli nawet w teori jest mocniejszy.

 

http://allegro.pl/amacrox-free-earth-ax420-60gln-350w-85-i2306366198.html tez spoko oferta

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W kaklulatorze -> http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine wyszło mi, że minimum 300W, więc teoretycznie powinienm już wąchać dymy ... W sumie ten zasilacz wychodzi 51zł więc ~30 złotych tylko dokładam, te mocniejsze, są już drogie. Komp ma ponad 3,5 roku i nie mam pojęcia i kiedy będzie się sypać.

Chciałbym abyście mi obliczyli, lub pomogli obliczyć pobieranie mocy przez podzespoły

1:Płyta GA-EP31-DS3L - Gigabyte

2:Grafika: ATI Radeon HD 4650

3:Procek Intel E2200 - 2.2Ghz / 2 rdzenie

4:Ram-Good Ram 2GB 800Mhz DDR2

5.Dysk: WD 500GB Sata

Coś więcej podać ?

Edytowane przez ZolwiQ
Link to post
Share on other sites

ten fortron ma w sumie 25A na v12 więc równe 300W.

24W więcej tylko ;/ Coś to pobieranie mocy małe myślałem, że wyjdzie większe;p GPU+CPU pobierają ponad 100W doliczyć dysk, płyte, ram, sieciówke to wyjdzie około 150W w granicach do 200, bo chciałbym dołożyć ramu. I w razie potrzeby to coś wymienić(ale w to wątpię, bo wszystko na DDR2, to już się nie opłaca inwestować.

Raczej go kupię, lecz popytam się jak z wysyłką, bo może jakbym jeszcze kumplowi powiedzial ty byśmy mieli przesyłkę na pół

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...