Skocz do zawartości

zasilacz do zestawu i5 2500k + gtx 580 oc


Recommended Posts

witam,

 

Jaki zasilacz nadawałby się do wspomnianego zestawu?

 

oprócz procka i grafy (gigabyte), pamięć 4 x 4 gb patriot ddr3 sector 5 1600 mhz, P8Z68-V PRO/GEN3 i dość mocno obciążone USB (urzadzenia perfyeryjne typu drukarki, tablety itp., dwie klawiatury itp.)

 

dodam tylko, że planuję w najbliższym czasie przesiadkę na GTX680.

Link to post
Share on other sites

650W wystarczy spokojnie modularny 80+

 

Pod 580ke starszy bez problemu,a 680 ma nawet mniejsze zapotrzebowanie w prąd tak więc spokojnie 650W 80+ wystarczy,tylko ze jakiś markowy nie NO NAME :D

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

54A w tym seasonicu to nie za mało? (od razu mówię że się nie znam, ale widziałem takie po 70A).

To bardzo porządny zasilacz i 54A na +12v zupełnie mu starczy, szczególnie że odznacza się on sprawnością co najmniej 90% :)
Link to post
Share on other sites

Antec EarthWatts 650W Green 80 Plus Bronze Antec High Current Gamer HCG 620M-EC Modular 80 Plus Bronze Enermax Modu87+ 600W 80 Plus Gold Fractal Design Newton R2 650W 80+

Podać warto jeszcze XFX Black 650W dobry zasilacz cichy i wysoko sprawny albo coś od Be Quiet z serii CM.
Link to post
Share on other sites

Jak bym miał kupić np: Anetaca 600W za 400zł a XFX Core 650W za 300 zł to wybiorę XFX , bo ma wszystko co wymieniłeś a to czy ma 80+ Gold czy 80+ Bronze to tak szczerze mnie nie interesuje:) Czemu? Bo mi to nic nie daje, pakuje go do obudowy i on sobie działa, ludzie często wybierają droższe dla różnicy której oprócz wizualnie nigdy pewnie nie zobaczą

Link to post
Share on other sites

Jak bym miał kupić np: Anetaca 600W za 400zł a XFX Core 650W za 300 zł to wybiorę XFX , bo ma wszystko co wymieniłeś a to czy ma 80+ Gold czy 80+ Bronze to tak szczerze mnie nie interesuje:) Czemu? Bo mi to nic nie daje, pakuje go do obudowy i on sobie działa, ludzie często wybierają droższe dla różnicy której oprócz wizualnie nigdy pewnie nie zobaczą

Szczerze ja zawsze wybierałem byle by był dość mało awaryjny oraz stabilny lecz ponad to wszystko zawsze wybierałem ciszę to dla mnie się liczyło!
Link to post
Share on other sites

Przy takim budżecie śmiało można brać SS X-660. Osobiście korzystam z tego zasilacza i mogę śmiało stwierdzić, że to jeden z moich najlepszych komputerowych zakupów ostatnich lat. Błoga cisza. Czasami zastanawiam się, czy kiedykolwiek włączył się w nim wentylator.

Do tego nie słyszałem o problemach z piszczącymi cewkami, co zdarza się u innych producentów, nawet w topowych modelach.

Edytowane przez Sasior
Link to post
Share on other sites

Osobiście korzystam z tego zasilacza i mogę śmiało stwierdzić, że to jeden z moich najlepszych komputerowych zakupów ostatnich lat. Błoga cisza

Mój Corsair ma kilka lat i wentylator tez jest nie słyszalny :)

Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-bn182-418345/ <-- ja mogę polecić ten zasilacz , w porównaniu do chiefteca cft 600W modularnego , którego też mam jest zupełnie nie słyszalny , długość kabli zasilania wystarczająca , tak jak i reszty zalączonych . Do 1 karty 630W przy dużej sprawności jest wystarczające.

Chiefteca też mogę polecić , bo nie mam z nim problemów , tylko jest odrobinę głośniejszy i ma chyba 10% mniejszą sprawność ;)

Link to post
Share on other sites

nie bierz Seasonic M12II-620 bo to strasznie głośny szajs , mam go i szczerze nie polacam kup Thermaltake Toughpower XT 675W od 355 zł , bardzo cichy i dobry zasilacz

Seasonic M12II-620 to dokładnie XFX Core 650W ... i nie wiem co z nim robisz że jest głośny. Bo w życiu chyba ze 4 egz. próbowałem obciążyć 'do maksa' i żadna nie 'wyła'... cewki też w porządku... więc nie rozumiem.

 

Toughpower to już nieco leciwy model CWT... lepiej brać coś innego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...