Skocz do zawartości

Modding HAFa 932


Recommended Posts

Hej

 

Niektórzy wiedzą, że przymierzam się do kupna obudowy.Najpierw miał być FD ARC, ale teraz jakoś podrożał...

Tutaj pierwsze i zasadnicze pytanie - czy warto zakupić HAFa 932 za ~300 zł? Full komplet, buda ma nie całe pół roku.

 

Ja myślę, że warto i jest duże prawdopodobieństwo, że z początkiem maja tytułowy bohater zawita w moim warsztacie. Dlaczego w warsztacie? A to dlatego, że jest srebrna w środku i wypadałoby coś z tym zrobić. Skoro już będę rozwiercał budę to może warto wykonać jakieś dodatkowe zabiegi?

 

W ciągu kilku miesięcy szykuje się zmiana w moim configu(wszystko oprócz karty graficznej, tzn. ona też, ale w późniejszym terminie - prawdopodobnie HD7970). W związku z tym HAFek ma być gotowy na przyjęcie nowych znajomych. Następnym urozmaiceniem będzie przygotowanie do LC(wiem, że to nieopłacalne itd, ale po prostu obiecałem sobie, że mój zestaw będzie chłodzony cieczą i wreszcie będę miał ciszę i spokój).

Jeszcze takie pytanko - można samodzielnie wykonać jakieś elementy do LC? Wiadomo, nie przelewa się, ale wodę trzeba zamontować :wariat:

 

Wasze zadanie jest takie - podpowiedzcie mi co z tej budy można wycisnąć, czyli proszę o pomysły co zrobić żeby było ładnie, funkcjonalnie. Jakby co, to narzędzia mam.

 

1. Na pewno trzeba to rozwiercić, ładnie pomalować - całość na czarny mat czy może jakiś inny kolorek tam jeszcze wpleść(najlepiej dawajcie od razu linki do szprajów)?

 

Coś zapewne będzie cięte, by uzyskać max funkcjonalności.

 

Na końcu trzeba będzie jeszcze nitować, ehh będzie ból - nitownicy akurat nie mam. Może będzie jakaś promocja w Castoramie? ;D

Link to post
Share on other sites

Na pewno chcesz się bawić w rozkładanie HAF'a na części pierwsze żeby go pomalować? raczej nie jest to za dobry pomysł, później cała buda będzie Ci "chodziła".

Pomysł nie jest zły sam swoją rozkręciłem i był taki problem co przykręciłem wszystkie śrubki (to ta pierwsza była nie dokręcona itd) musiałem to powtórzyć 2 razy bo się inaczej bujała :D

Tak warto jest sporo pomysłów na LC w tej obudowie.

Sam możesz zrobić np rezerwuar który idealnie będzie pasował do tej obudowy.

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Za niecale 500zl masz nowego haf 932 advanced (wersja z pomalowanym srodkiem, usb 3.0). Niedlugo ma tez wyjsc haf xm (sugerowana cena:517zl). http://www.purepc.pl/obudowy/cooler_master_haf_xm_obudowa_dla_prawdziwych_entuzjastow http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6693

Myślisz troszkę 300zł + 25zł farba czarna mat + ciut ruszenia głową = 325zł + ewentualnie usb 3.0 20zł = 355zł

355zł<500zł

Link to post
Share on other sites

Gtxxor ma w 100% racje ja kupilem obudowe za 20zl zmodowalem pod siebie (zrobilem otwory na kable, dziure na wentyl 120mm u gory, usunalem kratki z otworow wylotowych przy wentylach z tylu ) po czym po 2 tyg kupilem nowa bude Cooler mastera 430 black elite i mam taki syf z kablami ze glowa boli a nie mam mozliwosci sensownego schowania tych kabli no i cial obudowy nowej nie bede :/

Link to post
Share on other sites

Ja bym ją przede wszystkim malował na czarno w środku. Najlepiej ją mimo wszystko do tego rozłożyć, tylko potem pamiętać o dokładnym zmontowaniu. Ew. jeśli zostało troszkę środków finansowych dać ją do lakierni na malowanie proszkowe - efekt i trwałość nieporównywalnie lepszy od zwykłej "puchy".

Link to post
Share on other sites

Ja bym ją przede wszystkim malował na czarno w środku. Najlepiej ją mimo wszystko do tego rozłożyć, tylko potem pamiętać o dokładnym zmontowaniu. Ew. jeśli zostało troszkę środków finansowych dać ją do lakierni na malowanie proszkowe - efekt i trwałość nieporównywalnie lepszy od zwykłej "puchy".

Hmmm kolega zawsze robił to profesjonalnie na początku zeszlifował lakier coraz drobniejszym papierem ściernym a potem malował tą technologią gdzie do naelektryzowanego metalu przywiera ta farba i tak samo się trzymało jak moja modyfikacja ze szlifowaniem orginalnego lakieru i kilkoma warstwami dobrze nakładanej farby zabezpieczoną warstwą bezbarwną.
Link to post
Share on other sites

Jaki byłby koszt lakierowania proszkowego takiej obudowy? Może macie jakiś pomysł na kolorystykę albo na to, co można zrobić oprócz malowania? Da się jakoś ofiltrować tą budę niskim kosztem?

1 Nie opłacalny w stosunku do kilku warstw własnoręcznie nałożonych na wyczyszczoną powierzchnię.

2 Myślałem o zakryciu taśmą malarską nazwy HAF na boku i pomalowaniu w biało/czarny inne kolory by były przesadą może czarna z DETALAMI złotymi by wyglądała ładnie elegancko i niezbyt szpanersko.

3 No problem zależy co i jak można zrobić ze starych rajstop dziewczyny (kiepski sposób blokuje mnóstwo świństwa ale przechodzi mniej powietrza) specjalne materiałowe filtry (półśrodek) Metalowe krateczki filtrujące (filtrują sporo tego dając świetny przepływ powietrza.

Link to post
Share on other sites

Lakierowanie proszkowe nieopłacalne, OK, ale ile orientacyjnie kosztuje?

 

Biel i czerń jest już troszkę nudna, aczkolwiek jakby to efektownie zrobić... Należy pamiętać, że chciałbym tą obudowę od razu przygotować na LC.

 

http://www.overclock.net/t/837319/scrap-metal-haf932-extended-completed#post_10892347

Tutaj jest fajny mod, ale aż tak nie chcę kaleczyć tej budy, jeszcze bym ją pociął i potem nie poskładał ;P

Link to post
Share on other sites

Lakierowanie proszkowe nieopłacalne, OK, ale ile orientacyjnie kosztuje? Biel i czerń jest już troszkę nudna, aczkolwiek jakby to efektownie zrobić... Należy pamiętać, że chciałbym tą obudowę od razu przygotować na LC. http://www.overclock.net/t/837319/scrap-metal-haf932-extended-completed#post_10892347 Tutaj jest fajny mod, ale aż tak nie chcę kaleczyć tej budy, jeszcze bym ją pociął i potem nie poskładał ;P

Na razie kolegi nie ma w mieście i kontaktu nie ma pewnie impreza :D.

Chcesz to ci mogę taki mod zrobić z tym problemu nie ma wiele warstw sporo taśmy malarskiej oraz wiadomo kolorów i to wszystko ewentualnie zabawa z przejściami koloru (gradient'em) z areografem nie opłaca się za dużo roboty.

Link to post
Share on other sites

Zrob sobie czerwona bude w srodku bo takowej nie widzialem jescze a jak masz jeszcze w plycie jakies czerwone elementy to nawet lepiej :D

Nie każdy lubi jak obudowa wrzeszczy ZOBACZ NA MNIE ZOBACZ JESTEM CZERWONA!

Jest to co najmniej źle wyglądające i odbierane jak taka obudowa ci świeci po oczach dla tego nikt takiej nie zrobił najwyżej z elementami czerwonymi.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na pewno chcesz się bawić w rozkładanie HAF'a na części pierwsze żeby go pomalować? raczej nie jest to za dobry pomysł, później cała buda będzie Ci "chodziła".

Nieprawda. Nasz forumowy kolega immortal, z którym jestem w kontakcie, kupował 932 w tym czasie co ja Xa. Malował ją całą na czarno, skręcił i wszystko idealnie wyszło.

 

Coś mało Was się tutaj udziela... Czekam na pomysły :]

Ja bym walnął na limonkowy :D Poważnie. Miałem tak robić swojego starego Anteca900 ale Dementor ją ode mnie łyknął.

Link to post
Share on other sites

A jak by miało wyglądać ? - za********e :D A co na czarno chcesz pomalować jak wszyscy ?

Cała czarna z czarną wodą w czarnych wężach z czarną kartą graficzną czarnymi wiatrakami i chłodzeniem na procesor by wyglądała co najmniej ciekawie wszystko zrobić na najciemniejszy czarny mat.
Link to post
Share on other sites

Całość na limonkowo może trochę dziwnie wyglądać... Trzeba najpierw pomalować w Fotoszopie ;D

Tutaj jest na zielono, nawet koleś sam zrobił rezerwuar.
Chyba raczej 3ds max a nie w "fotoszopie".

Mi się nie podoba ładniejszy był mod Fallout Radio Case.

Co do Rezerwuaru to nie problem

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...