Skocz do zawartości

Asrock Extreme3 870 i problem z więcej niż jedną kością RAM.


Recommended Posts

Witam,

Od dłuższego czasu męczą...a nie, już gdzieś to pisałem :) Sprawa wygląda następująco - 2x2gb włożone - BSODy, freezy i co jeszcze dusza nie zapragnie, 1x2gb włożone - cud, miód. I tutaj pytanie - uwalony RAM, czy płyta? Każda kość działa z osobna, jak tylko je podepnę w DC to gleba, co dziwne bo w MemTescie wszystko ok było... Inne części już sprawdzałem i ok, tylko właśnie nie mam u kogo sprawdzić ramu, bo to DDR3 :) Wysłanie całego PC do esc.pl i ekspertyza za 90zł + kilka dni bez PC? Jakoś tak słabo, ale też jak wyślę im sprawny RAM, to też nie będzie fajnie. Specyfikację możecie sprawdzić http://www.benchmark...1996-27707.html.

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Memtest obie kosci osobno testuje bez błedu ? Mam rozumiec ze razem nie da sie zrobic testu?

Testowałem na dwóch ostatnich slotach 'B' w każdej możliwej konfiguracji i bez błędów, zarówno z kośćmi osobno, jak i razem. Teraz przesunąłem wentyl na CPU i mam dostęp do slotów 'A' - wieczorem przejadę jeszcze raz an kilka sposobów. Tutaj prntscrn ostatnich BSODów:http://img443.imageshack.us/img443/38/przechwytywaniens.png- byłoby więcej, ale nie siedzę już tak często na PC i czasem zamiast BSODu po prostu resetuje PC, albo go freezuje. Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Sorry nawet nie popatrzyłem, ten jeden kod błedu to cos z ramem

Wiem :) Dodatkowo - po freezie czasem pc resetuje się i nie chce się włączyć, wtedy na ekraniku diagnostycznym wyskakują takie błędy:

 

http://img849.imageshack.us/img849/2745/ccf2012042200001.jpg. Uprzedzam pytanie - tak aktualizowałem BIOS i problem dalej występuje :)

#EDIT - sorry, oprócz pierwszego.

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Wypadły tobie błędy związane z dyskiem (classpnp.sys, ntfs.sys) -> D1 i 24. 0A to typowo pamięciowy. Pamiętaj, że kontroler pamięci masz w CPU. Może wyciągnij CPU, włóż ponownie dociskając lekko palcem po środku podczas zapinania ZIF'a. Do tego jeszcze 3B - problem z grafą. Obstawiam, że jednak będziesz miał jakiś problem z CPU i każdy komponent po kolei dostaje po uszach, albo problem z MB na zasadzie fizycznych połączeń z kontrolerem RAM / modułami RAM - jakieś luty pokruszone.

 

Pozdr

 

EDIT: w przypadku połączenia MEMTEST (nawet) 4.2 i DDR3 to że mem pokazuje że wszystko ok, nie znaczy że wszystko ok. Zapuść na DC Prime95 na prior 9 test BLEND na wszystkich rdzeniach na jakieś 2-3h.

Edytowane przez swees
Link to post
Share on other sites

Wypadły tobie błędy związane z dyskiem (classpnp.sys, ntfs.sys) -> D1 i 24. 0A to typowo pamięciowy. Pamiętaj, że kontroler pamięci masz w CPU. Może wyciągnij CPU, włóż ponownie dociskając lekko palcem po środku podczas zapinania ZIF'a. Do tego jeszcze 3B - problem z grafą. Obstawiam, że jednak będziesz miał jakiś problem z CPU i każdy komponent po kolei dostaje po uszach, albo problem z MB na zasadzie fizycznych połączeń z kontrolerem RAM / modułami RAM - jakieś luty pokruszone. Pozdr EDIT: w przypadku połączenia MEMTEST (nawet) 4.2 i DDR3 to że mem pokazuje że wszystko ok, nie znaczy że wszystko ok. Zapuść na DC Prime95 na prior 9 test BLEND na wszystkich rdzeniach na jakieś 2-3h.

Na razie walę na single channel i jakoś idzie - dopiero 12 minut...i jakoś tego nie odczuwam. Pamiętam że OCCT tak mi mulił, że kursor klatkował, a Prime w ogóle nie czuję że działa :)

#EDIT

Iii, na single channel wszystko ok, jutro zarzucę na dual.

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie dlatego, że nie zmieniłeś priorytetu, domyślnie ustawionego na 1 (w skali 1-10, testuje się zawsze na 9).

Ok, testowałem i ok, jeszcze wczoraj pół dnia grałem w WoTa, który ma niemałe wymagania. Przed chwilą BSOD x00000018. Oczywiście w Dual Channel. Kable podopinane od razu mówię :)
Link to post
Share on other sites

a dlaczego athlon ii x3 455 i 3.1GHz??? ustaw w biosie mnoznik na 16.5... ten procek dziala na 3.3GHz... stad te paranoje...

Niestety - 440 działał na 3.0Ghz, a 445 działa na 3.1GHz :) Ponadto max. mnożnik jaki mogę ustawić to 15.5. Może za mały voltaż? Mam 1.2v na CPU.

 

#edit

2. nowe BSODy do kolekcji :) 0x00000019 od 'ntoskrnl.exe' i 'symefa64.sys', oraz 0x00000018 od 'ntoskrnl.exe'

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Sorrki mój błąd, źle przeczytałem,

po pierwsze ustaw go na max mnożnik!(default na bank stawia go na 12.5)

Co do V, ustaw poniżej 1.4V-czyli np. 1.3...coś tam

 

piszę bo miałem ten sam problem, te same bluescree'ny itd., jechałem każdym możliwym testem,memtest,benchmarki, occt itd.

tak samo, kości sypały mi kompa w dual'u...

 

Athlon'owi drugiemu nie można zaniżać mnożnika!

 

I jak to zrobisz od razu obsadzaj kości w dual...

 

będzie śmigać;)

 

p.s. zmień info bo w CPU masz: ''AMD Athlon II x3 455 Cooled by Zalman CNPS10X Performa''

Link to post
Share on other sites

Sorrki mój błąd, źle przeczytałem, po pierwsze ustaw go na max mnożnik!(default na bank stawia go na 12.5) Co do V, ustaw poniżej 1.4V-czyli np. 1.3...coś tam piszę bo miałem ten sam problem, te same bluescree'ny itd., jechałem każdym możliwym testem,memtest,benchmarki, occt itd. tak samo, kości sypały mi kompa w dual'u... Athlon'owi drugiemu nie można zaniżać mnożnika! I jak to zrobisz od razu obsadzaj kości w dual... będzie śmigać;) p.s. zmień info bo w CPU masz: ''AMD Athlon II x3 455 Cooled by Zalman CNPS10X Performa''

No, mi ustawiło default 15.5 i to jest max. I o co Ci chodzi z sygnaturką? Jest dobrze :)

#edit

Macie filmik z BIOSU: .

Edytowane przez Damain1996
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...