Skocz do zawartości

Resety podczas gier, czy to zasilacz?


Recommended Posts

Witam jaki zasilacz do takiego konfigu kompa :Zasilacz : Modecom mc 350 atx 2.0pfc (teraz mam taki)

Płyta Główna : Gigabyte Ga-Ma74Gm-S2

Procesor: Amd Athlon x2 5000 +

Ram: 1 Kość Kingston 1 GB , 2 Kość Aeneon 1 GB

Grafika : Gigabyte GEFORCE 9800 GT GDDR 3 512 Pci-express

 

Na Tym Mc Dzieją sie jaja w grach resety w systemie też czasami....

Link to post
Share on other sites

Stawiam na to że to wina karty, sprawdzałeś inną?

@_nick_ może rzeczywiście to wina karty niech poda nam jakie ma temperatury na karcie graficznej najlepiej niech wrzuci zdjęcie kompa zobaczymy może obudowa jest słabo wentylowana dlatego podejrzewam, ze grafika mu się grzeje i być może przez to występują resety podczas grania to tylko taka moja myśl kto wie może to rzeczywiście wina zasilacza :)
Link to post
Share on other sites

Sądze że do 150 zł , rozbudowywać już narazie nie będe nic :) , co do karty sprawdzałem ją everestem temperatura jest ok jak pozostałych czesci jedynie speedfan pokazywał mi temp zwaną TEMP3 nie wiem co to jest 86 stopnie ale speedfan slyszalem że robi takie buble

 

http://www.speedyshare.com/197892805.html < Tutaj podaje pełne temperatury co jest nie tak ?

 

 

_nick_:

Edytuj posty!

Link to post
Share on other sites

co do karty sprawdzałem ją everestem temperatura jest ok jak pozostałych czesci jedynie speedfan pokazywał mi temp zwaną TEMP3 nie wiem co to jest 86 stopnie ale speedfan slyszalem że robi takie buble

Sprawdź temperaturę GPU programem RivaTuner :)

 

Stąd możesz go pobrać - klik

 

Jak sprawdzisz odczyt temperatury GPU (Core temperature) to napisz zobaczymy co dalej.

Link to post
Share on other sites

Patrząc na screena temperatury procka są w normie a co do grafiki to też temperatura jest dopuszczalna :) ogólnie rzecz biorąc stawiałbym winę na zasilacz może rzeczywiście się już wysłużył.

 

//EDIT//

 

Właśnie _nick_ dobrze mówisz niech jeszcze zrobi test Orthosem i wtedy zobaczymy co i jak :)

Link to post
Share on other sites

Buda http://www.speedyshare.com/574491386.html > Dodam iż w tym momencie obudowa jest otwarta lecz stoi pomiędzy biurkiem a łóżkiem ma odstępu po obydwu stronach po 3 cm:)

Everest Przed Puszeczniem Orthosa > http://www.speedyshare.com/477346627.html

Everest Po 10 Minutach Sprawdzania Orthosem > http://www.speedyshare.com/137503554.html

Foto z CoreTemp Po 10 Min Sprawdzania Orthosem > http://www.speedyshare.com/627360420.html

 

a Ze sklepu komp... gdzie kupowałem ten sprzęt odpisali mi tak

Sugeruje zmienić zasilacz, na conajmniej 450W Chieftec (180zł) lub Modecom Carbon 620W za 220zł.

GF 9800Gt/HD4850 wymagają już conajmniej 400W...

Czasem dobra 350(thermaltake Tacens itd.) wystarcza, Modecom niestety nie zawsze... co widać na obrazku załączonym.

PS. Temperatura na CPU jest doś wysoka (sugeruje wyczyscic starą i nałożyć nową paste).

Link to post
Share on other sites

Nie ma podziału na wiatraki wdmuchujące i wydmuchujące, kazdy wiatraczej z jednej strony pobiera powietrze a z drugiej je wyrzuca :) PO prostu kwiestia odpowiedniego obrócenia takiego wentylatorka. Zazwyczaj na nich jest zaznaczone w ktora strone sie kręci i w ktora strone przepływa powietrze :)

Link to post
Share on other sites

A jak mozesz to sprawdź napięcia na linii 12V. Najlepiej jakims urządzeniem do tego przeznaczonym, a nie zwyklym programem na kompie. Moze to onęsa przyczyna problmow z kompem?

 

Edit:

Do chłodzenia chipsetu to jedynie mozesz wkręcic jakis wiatraczek mały na dwóch śrubkach miedzy żeberka radiatora. Sam tak mam zrobione.

Link to post
Share on other sites

Oki kupie ten wiatrak wdmuchujący możesz mi polecić jakiś

Tutaj podaje od siebie parę propozycji co do wentylatorów :(

 

Wentylatory w przedziale cenowym od 45zł do 85zł:)/u]

 

• Noctua NF-P12-1300 (osobiście mam takie 2 i gorąco polecam błoga cisza!)

 

• Noctua NF-S12-1200

 

• Scythe S-FLEX SFF21E 120 mm

 

• Akasa 120 mm z serii Amber

 

• Xthermal BTF 120 mm PRO LED

 

Wentylatory w przedziale cenowym do 35zł:)/u]

 

• Scythe Slip Stream 120 mm

 

• Revoltec Dark Blue 120 mm

 

Wentylatory w przedziale cenowym do 20zł:(/u]

 

• SilentiumPC Zephyr 120 mm

 

• Acutake wentylator FAN 120 mm

 

 

Do wyboru do kolory możesz sobie wybrać :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...