Skocz do zawartości

Weryfikacja czasu pracy dysku na podstawie HD TUNE


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

W zwiazku z tym, ze zamierzam zakupic notebooka rozgladam sie za ofertami zarowno wsrod sprzetu nowego jak i uzywanego. Niedawno trafilem na oferte laptopa, ktory zostal zakupiony okolo pol roku temu ale wedlug sprzedajacego lapek bardzo malo byl uzywany. Czas uzytkowania sprzetu to 1-2 godziny dziennie przez okres 2 tygodni. Nie ukrywam, ze jestem dosc ostrozny co do zapewnien sprzedajacego odnosnie czasu pracy laptopa to tez poprosilem o screena z hd tune.

http://imageshack.us/photo/my-images/515/techleebdyskzlaptopa.jpg/.

Patrzac na wynik z hd tune wnioskuje, ze dysk przepracowal 1721 h, czy jest mozliwe (taka padla sugestia) by to nie byly godziny pracy dysku a MINUTY?. Prosilbym o weryfikacje tego screena. Z gory dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak wyżej kolega napisał, 926 uruchomień, 1721h pracy dysku. To około 71 dni pracy non stop żeby tyle nabić. Duża liczba start/stop w przypadku laptopów nie dziwi, ze względu na oszczędność energii często są ustawione dość krutkie czasy bezczynności po których następuje wyłączenie, co nie do końca i nie zawsze jest zdrowe dla dysku. Pozdrawiam

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Ja po roku na moim lapku mam 1160 godz i 370 cykli start, a używam ok 3 godz dziennie.To musiał kolo ostro napierać przez te 2 tyg.

To jest nie możliwe bo w miesiącu są 744 godziny jeżeli miesiąc ma 31 dni więc typ kłamie Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Mój post to odpowiedź na fragment

To musiał kolo ostro napierać przez te 2 tyg.

a moja odpowiedź brzmiała (powtórzę), że to nie możliwe żeby przez 2 tygodnie nastukać 1700 godzin. Dopisałem również, że typ kłamie więc tutaj kolejny dowód że nie pisałem do Ciebie. Tak więc dajesz rady a sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...