Skocz do zawartości

Radeon HD 7870 - niżej czy wyżej?


Recommended Posts

Mam zamówionego HIS'a IceQ X Turbo HD 7870 za 1399 czekam na niego juz troche i będzie dopiero w czwartek. Zastanawiam sie czy w tym momencie to sie dalej opłaca, kupić 7850 bo jest bardziej opłacalne i więcej nie potrzeba czy dołożyć do 7950 ale czy to aż tak wpłynie na to po ilu latach kupować nową karte. Mój config to 2500k z dobrym chłodzeniem i zasilacz OCZ ModXstream Pro 500W, poćiągnie zasilacz? Procka chyba nic nie zapcha bo 4.5 i wyżej bez problemu :)Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

tak w hooy, 1150

:> :> :> :>

 

ten 7950 jest fajny i najbardziej opłacalny, nie wiem jak teraz to WFx3 ale podobno trochę głośne, ludzie tak na forum mówią, ale w sumie nikt karty nie ma a wszyscy wiedza %-)

Link to post
Share on other sites

Windforce 3x ma maxa to naprawde niezła suszarka (prawie jak kiedyś palit %-) ). Jednak wystarczy afterburner i własne ustawienia wentylatora i robi nam się cisza przy dalej efektywnym chłodzeniu grafiki.

Edytowane przez nissky
Link to post
Share on other sites

Ja tam nie jestem jakimś entuzjastą WF3X. Przereklamowana sprawa jak dla mnie. O ile jeszcze GPU to ogarnia, o tyle już z chłodzeniem VRM potrafi być wesoło. Ale w tej cenie to chyba najlepsza oferta.

 

Jedyne wątpliwości miałbym wobec tego MXS 500W. Ten zasilacz ma 432W na liniach 12V, a z autopsji wiem że u mnie mocno podkręcony 7970 + 2500K "konsumują" nieco poniżej 500 - od tego odliczyć pompkę, oświetlenie, baterię wentylatorów ale może być i tak bardzo na styk.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

TFII było o tyle ciekawe, że te karty zawsze stały w rozsądnych cenach. Natomiast 3/4 konstrukcji z TFII to był referencyjny laminat. TFIII to wiertarka, ale na pewno efektywniejsza od WF3X względem komponentów karty (VRM, VRAM, etc). Najlepsze autorskie chłodzenie to Accelero Xtreme :)

Link to post
Share on other sites

Chciałbym od siebie dodać że po dokładniejszych oględzinach firma gigabyte do wf3x stosowanego na 7950 nie daje radiatora na sekcje zasilania karty - innym słowem to jakaś kpina jest. Karta za spore pieniądze a "zapomnieli" o takiej rzeczy jak radiator na sekcje zasilania...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym od siebie dodać że po dokładniejszych oględzinach firma gigabyte do wf3x stosowanego na 7950 nie daje radiatora na sekcje zasilania karty - innym słowem to jakaś kpina jest. Karta za spore pieniądze a "zapomnieli" o takiej rzeczy jak radiator na sekcje zasilania...

To jest poniekąd celowe działanie. Dobre schłodzenie VRM to zawsze dodatkowe MHz przy OC. Korzystający z tego samego chłodzenia 7970 takowy radiator już posiada, takie "niedopatrzenie" ma uwydatnić różnice między tymi kartami.

 

Z drugiej strony faktycznie żenada ze strony producenta. Dlatego zawsze bardziej ceniłem referenty. Może są głośne, może temp. GPU nieco wyższa, ale chłodzą też inne komponenty takie jak sekcja zasilania czy pamięci.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...