Skocz do zawartości

Nowy zasilacz zaczal wyc przy wlaczaniu komputera. Powod?


Recommended Posts

Witam.

jak dla mnie jedynym elementem zasilacza, który może wyć , jest wiatrak wyglada na to ze lozysko w wentylatorze jest trafniete i dlatego wentylator boksuje przy starcie %-) Jeżeli ta czyność się będzie powtarzała daj go na gwarancję od razu nic nie odkręcaj nie szperaj.

Link to post
Share on other sites

Skoro następuje cisza jak pojawia się pulpit to bardziej obstawiałbym na wentylator karty graficznej, póki system nie załaduje sterowników to obroty idą na full, a później zwalnia.

Wczesniej nie bylo problemow. Wedlug mnie dzwiek idzie z zasilacza. Jestem etgo nawet pewny. Bo moja Gigabyte na 100% obrotow jest zdecydowanie mniej slyszalna niz ten odrzutowiec przy starcie systemu.

Wracam do swojego Fortrona, a ten syf zwracam. Pozatym on jest slyszalny nawet bez obciazenia. Ciut go slychac, ale jednak. Wiele osob krytykowalo 650W za to i mieli racje. Fortrona w ogole nie slysze.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Tam jest jeden duży wentylator, fizycznie nie możliwe żeby hałasował bardziej niż karta... Upewnij się wyjmując go z budy, jeśli faktycznie jest uwalony powinieneś być w stanie to sprawdzić. Strasznego masz pecha faktycznie.

Link to post
Share on other sites

Tam jest jeden duży wentylator, fizycznie nie możliwe żeby hałasował bardziej niż karta... Upewnij się wyjmując go z budy, jeśli faktycznie jest uwalony powinieneś być w stanie to sprawdzić. Strasznego masz pecha faktycznie.

Najlepsze to, ze w ciagu 16 lat nigdy nie mialem takich problemow z nowym sprzetem.
Link to post
Share on other sites

nie wiem na ile to prawda ale na forum techpower up facet tez miał walnięty wentyl w zasilaczu XFX tylko inny model, wysłał do niech nagranie Video jak pracuje wentylator, podał nr seryjne, następnie poprosił o możliwość przemienienia wentylatora bez konieczności odsyłania na GW, ponoć producent poszedł na rękę i zezwolił na to stosując odpowiednie pismo, by reklamacja była uznana mimo oderwanej plomby gdyby ew zasilacz np sie spalił

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...