Skocz do zawartości

Wydajne chłodzenie s. 775 - obudowa 17 cm HTPC


Recommended Posts

Zmiana obudowy na Silverstone HTPC LC-17S spowodowała, że zamiast kupować Mugena, szukam możlwiie wydajne chłodzenie (używanego) pod socket 775. Procesor Quad Q9400. Jeśli chodzenie będzie w miarę wydajnę to będzie lekki oc.

 

Dotychczas używałem Akasa Evo 120. Myślałem o kupnie Silverstone Nitrogon NT-06 albo Thermalright SI-128. Sądzę, że będą porównywalne z Akasa Evo 120 (podobna budowa). Nie mam jeszcze obudowy, więc nie jestem w stanie zmierzyć jaka może być maksymalna wysokośćradiatora (obudowa ma 17 cm wysokości, więc radiator pewnie nie większy jak 15 cm).

 

Co polecacie?

Link to post
Share on other sites

@regist

Według tego testu co podałem wyżej ten thermalright jest wydajniejszy od Scythe big shuriken o kilka stopni i do tego tańszy (99zł thermalright vs. 150zł scythe)

@Zwierzak

Nawet nie masz czego oczekiwać, że te konstrukcje będą porównywalne do Mugena 3. Jeśli chcesz dobre chłodzenie horyzontalne to np jest Scythe Grand Kam Cross, ale możesz nie zamknąć obudowy po jego instalacji:

http://www.saturion.pl/product/131268/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Scythe_Grand_Kama_Cross.html

Link to post
Share on other sites

Nawet nie masz czego oczekiwać, że te konstrukcje będą porównywalne do Mugena 3. Jeśli chcesz dobre chłodzenie horyzontalne to np jest Scythe Grand Kam Cross, ale możesz nie zamknąć obudowy po jego instalacji:

Porównuję wydajność względem Scythe Mugena, bo mam taki w drugim komputerze i wiem co potrafi. Równie dobrze mogę porównywać do np. fabrycznego coolera. Oczywiste jest, że w mniejszej obudowie nie zamontuję Mugena, ani nie uzyskam takiej wydajności jak przy Mugenie.

 

Scythe Shuriken 2 jest mało wydajny. Arctic Freezer Xtreme Rev. 2 jest dość wydajny i ma 13cm wysokości więc powinien się zmieścić. Będę miał obudowę to zamontuję płytę i sprawdzę ile miejsca jest na radiator i będę miał "widełki" odnośnie wymiarów.

 

Procesor to Q8400 (a nie jak błędnie napisałem Q9400)

Edytowane przez Zwierzak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...