Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem oraz wysoką temp. GPU


Recommended Posts

Napisano (edytowane)

Nie szanuje nadal gwarancje, karta dziewica.

Tylko, że dźwięk wiatraka zwiększającego obroty, żeby schłodzić kartę jest nie do wytrzymania, możliwe, żeby tak szybko pasta nie robiła roboty?

 

A jak to wina pasty to korci, bo na półce świeci się tubka CoolerMastera :x

No i pytanie odsyłać na gwarancję czy nie, kupować zasialcz?

 

Znając moja sytuacje wujashek jakbyś postąpił?

Edytowane przez Rossonero1921
Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/enermax-modu87-600w-stan-idealny-nieuzywany-i2323717309.html nice psu. A ode mnie co do temp Gpu. Miałem kiedyś Palita gts250,sam w sobie palit mega głośny i ciepły ,w idle 42-45 st...Ale to GF i Palit =pewna grzałka. Czy nic nie zmieniałeś w ustawieniach karty,bo gdy zaczęła pracować w trybie Full performance to w Bad Company 2 grzała się do 90 st :o ... Jakimś cudem jej nie skopciłem i od razu zmniejszyłem na mniej wymagający profil...A tak tylko na chłopski rozum jeśli skacze Ci napięcie na lini 12v to coś jest nie tak z sekcją zasilania karty,i jeszcze ten wiatrak który się kręci szybciej bo karta się grzeje,a grzeje się pewni bo dostaje więcej napięcia. Spróbuj grając w coś zminimalizowanym do rozmiaru okienka obserwować gadget od grafy,jeśli nie masz ściągnij,bo może tam zauważysz skoki Vcore na Gpu. Jeśli skończą Ci się pomysły to śmiało skorzystaj z gwarancji<<po to ona jest :) . Do twojego konfigu starczy markowy ,czyli sprawny zasilacz o mocy 400W. Ten psu z linku to tak na przyszłość,a i ten da radę http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=649&g=127907&n=Zasilacz-Forton-FSP-Aurum-500W-90-gold-FUN-120mm&w=c.
Link to post
Share on other sites

Zasilacze za 300/400zł spooczi, ale to mija się z celem.

Zasilacz które podsunął wujashek są okej a nawet ten OCZ którego podrzuciłem link byłby kozacki, ale nie w tym rzecz.

 

Nie wiem co dalej zrobić, jak odeślę kartę i nie uznają gwarancji? Sam pasty nie zmienię jeśli to w niej tkwi problem, bo będzie po gwarancji, a plomby są.

 

Odsyłać czy co działać?

Link to post
Share on other sites

Lobby Ocz i XfX nie przebiję na tym forum,twój wybór :) ,też się kiedyś zastanawiałem nad ocz ale są lepsze psu...&lt; Teamt psu 4 Y na inny dzień. Odsyłaj :!: ,bo jesteś ograniczony przez gwarancję,czyli sam ingerując w gpu nic nie zdziałasz...

 

Zasilacze za 300/400zł spooczi, ale to mija się z celem. Z jakim celem?! W peCetach tak już jest jakość i wydajność kosztuje.I to że im więcej wydasz tym masz większe możliwości...

Oczywiście jest też tak ,że mam to na co nas stać,po studiach będziesz pewnie miał dobrze płatną pracę to kupisz psu nawet za więcej niż 4 paczki Trust Me :-).

Hmm ciekawe czy możesz odesłać na początek z prośbą by nałożyli nową pastę termo na gpu?! Teoretycznie powinni Ci w ramach tego że Ci op#$%^& podzespoły plombami wylizać z kurzu całe wnętrze... Dziwne ,że budy Ci nie okleili ???!!!

Edytowane przez KepasOM
Link to post
Share on other sites

Nie, nie - sam składałem komputer, wszystkie części kupiłem w morele.net.

Swoją drogą ten XFX czy OCZ na pewno robiły by robotę :] i nie uważam ich za najlepsze ale na pewno stoją na wyższej płlce, nie tylko cenowej.

 

Jeszcze pewnie nie wycisnąłem maksymalnej wydajności z PC'ta za sprawa zasilacza, nawet nie mam podłączonego pełnego dodatkowego zasiania na CPU w mobo .

Link to post
Share on other sites
Jeszcze pewnie nie wycisnąłem maksymalnej wydajności z PC'ta za sprawa zasilacza, nawet nie mam podłączonego pełnego dodatkowego zasiania na CPU w mobo . What :o?! Omg to jak Ci śmiga pecet bez 24 pin?! Hmm ja miałem i5 760 bodajże 2.6mhz w każdym bądź razie i gts250,pc chodził na 400W modecom i śmiga tak od ponad roku ^_^.
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Powracam, karty nie odesłałem, zasilacza nie kupiłem po prostu nie grałem i nie męczyłem kompa all time - skupiłem się na szkole.

Rozmawiałem z "miłymi i ogarniętymi" Panami z Morele.net i z tego co zaobserwowałem to jak wyśle kartę na gwarancję to przytrzymają mi ją z 2 mieszki a są wakacje więc trzeba czasem po na*********ć w nowości.

Tu rodzi się pytanie, karta jest stabilna, tylko w wymagających grach w stresie poci się i wiatrak analogicznie chłodzi efektywniej przy czym jest głośno, doszedłem do wniosku, że sam wymienię pastę termo izolującą na GTS'ie, mam tubkę Coolermaster'a.

 

Głupota czy dobry zamiar? Chcąc zrobić to "po Bożemu" pytam forum czy pozwoli :D

Link to post
Share on other sites

Zrobione, zmieniłem jeszcze na mostku południowym, który też się grzał na mostku i karcie pasty już prawie nie było, teraz jest okej, nie wyje i spadły temp. w stresie.

 

Mam wiatraki niskoobrotowy Freezer i szajs, ale dobrze się kręcący Tracer - nadmuch z przodu obudowy z szybkiego wiatraka i wydmuch z tyłu wolnoobrotowym, czy jak najlepiej?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...