Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem oraz wysoką temp. GPU


Recommended Posts

Witam %-)

Mam problem jak w temacie.

Napięcia zasilacza są dziwne, dokładniej główne napięcie, czyli +12V jest na poziomie 14V a podczas stresu automatycznie wzrastają temperatury a napięcie spada do 13,86V.

Temperatura GPU wzrasta wraz ze spadkiem napięcia 12V.

Tym bardziej dziwne jest, że wzrasta do 50C w YouTube a w spoczynku wynosi 37C.

Kiedyś temperatura GPU zawsze w systemie wynosiła nie więcej niż 40C przy pełnej pracy na YouTube czy filmach. Boję się, że zbliżam się do przepalenia któregoś z podzespołów. :/

Ogólnie komputer zaczął grzac się bardziej niż dotychczas, zaznaczam, że PC jest wyczyszczone z kurzu a kilka godzin temu postawiłem nowy system.

Domyślam się, że jest to jakaś wada zasilacza, ale czy na pewno?

Liczę na pomoc.

 

 

Dodatkowo oto konfiguracja komputera.

 

Zasilacz: Xilence 450W

Procesor: AMD X6 1100T

Karta Graficzna: GTS450

Płyta Główna: Gigabyte 970A-UD3

RAM: 4GB KINGSTON

Edytowane przez Rossonero1921
Link to post
Share on other sites

Zaskoczyłeś mnie z tym remondisem :P, aż musiałem wejśc w google :) Jak okaże się że napięcia ok (w co wątpie)to ja bym sprawdził paste (karta dość młoda) i chłodzenie karty. "Tym bardziej dziwne jest, że wzrasta do 50C w YouTube a w spoczynku wynosi 37C" - może temperatury nie są jakiś cudownie niskie, ale też dalekie do przepalenia karty. Przy poprawnych napięciach karta powinna wrócić do normy, nie musi lądować w Remondisie.Jak by co to mam do sprzedania roczny Corsair CX500 za 140zł. Twojej konfiguracji podoła na luzie. Pozdrawiam

Edytowane przez DJBOSS
Link to post
Share on other sites

Kiedyś karta się tak nie pociła, wszystko było tak jak należy, dlatego tak mnie nosi jak widzę te temperatury.

Teoretycznie nowy sprzęt a już jest coś nie tak jak powinno, z innej beczki nie ukrywając, że Xilence był złym rozwiązaniem, ale tak to jest jak człowiek nie czyta kupuje, wpadka jak pewnie nie jeden z tych którzy mi go sprzedawali 8)

 

*DJBOSS - kolego, to było tylko słuchanie VEVO na YT a co to by się działo, gdybym odpalił jakąś wymagającą gierkę?

Mógłbym pewnie swobodnie odpalić Jointa o kartę, ewentualnie biurko :D

Link to post
Share on other sites

Sprawdź najpierw zasilacz, jak będzie git (w co wątpie),to wtedy pomyśl o karcie graficznej. Wiesz nie koniecznie musiała by tak skoczyć temperatura. Pamiętaj o tym że wentylator przyśpiesza przy odpowiednich temperaturach/taktowaniu GPU (ustawienia w bios-ie), lub programie. A jak z napieciami na innych podzespołach, procek, RAM, i inne napięcia podawane przez programy 3,3 5v ?

Link to post
Share on other sites

Witam

Radze działac szybko.

Moim tesciom okozyjnie żona zakupiła komputer na którym pracowała - bo firma wymieniała wszystkie na nowe.

Komputer był na pentium D - ogólnie jakiś wynalazek HP.

Niestety po pewnym czasie jak relacjonowali zaczął się dziwnie zachowywać. Oni go tylko restartowali.

Skutek jet taki że z całego komputera tylko procesor + twardziel ocalał.

Pamięć kingston 800 1 gb - 3 bady

Płyta - spalona sekcja zasilania.

Spalony zasilacz.

Z oględzin wydaje mi się że zaczeło się od awarii zasilacza.

Radziłbym Tobie zacząć od pomierzenia napięć lub gdy się nie czujesz na siłach odrazu wymień zasilacz.

sprawdz sobie jeszcze czy kturyś z kondensatorów na sekcji zasilania nie napuchł (raczej mało prawdopodobne - ale warto sprawdzić).

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Dziś zbadam zasilacz miernikiem i postaram się wykonać SWAP zasilacza.

Koleżka może pożyczyć mi 500W Intela, który niegdyś kosztował 600zł - dobra to skrzynka?

 

*marko.s - znam te klimaty, rok czy dwie wiosny temu miałem niezły kabaret z komputerem mianowicie szwankowała płyta główna, choroby znane restarty, duże temp itp.

Dlatego tez jak tylko zobaczyłem, że jest coś nie tak z moim rycerzem w stalowej zbroi MSI to nie grzałem go, nie ponaglałem i nie fundowałem stresu.

 

Swoją drogą najdziwniejsze jest to, że napięcie wraz ze stresem SPADA z 14,02V na 13,76/86V

a przecież wszystko powinno działać odwrotnie wraz ze stresem napięcia powinny rosnąć.

Edytowane przez Rossonero1921
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstream-2-600w-80plus-sli-atx-i2322092081.html

 

W sumie cenowo jest bardzo podobnie tylko pytanie który jest wydajniejszy i czy na tym zasilaczu będę mógł wycisnąć wszystko z tej konfiguracji?

Bo obecnie miałem wrażenie, że zasilacz ograniczał kompa co do maksymalnej wydajności.

Co o tym myślisz?

Link to post
Share on other sites

lepszy jest xfx core 550W lub http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ppcmk3s500-eu-437919/ ten sam zasilacz co xfx, ale jeszcze modularnosc w tej cenie. moc spokojnie wystarczy nawet do rozbudowy

 

http://www.morele.net/zasilacz-ocz-ppcmk3s600-eu-437920/ 600W jak bys planowal kiedys bardzo mocna karte i OC wszystkiego

Link to post
Share on other sites

Pożyczyłem zasilacz 500W Chiefteca i nadal karta w stresie wyczynia nie możliwe rzeczy, wbija ok. 80C a wiatrak już od 70 przełącza się na wyższe obroty kiedyś grałem w równie wymagające gry i wszystko działało na niższych obrotach i niższej temperaturze, więc zasilacz wykluczam.

Ma ktoś pomysł co poradzić, co posprawdzać, żeby wrócić do poprzedniego stanu? :(

Link to post
Share on other sites

wystarczy pewnie wymienic paste termoprzewodzaca na gpu, no i oczywisice przeczyscic karte z kurzu. stara pasta juz pewnie zaschła na wiór.

swoja droga zasilacza to nie masz jakiegos dobrego... i jak bys mial troche zbednej gotowki to warto wymienic

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

No racja tylko wiesz pieniędzy nigdy w kieszeni nie za wiele i banknot jest szanowany, dlatego też oszczędzam i czekam do końca, bo nie chce, żeby było tak, że kupię coś a za chwile okaże się, że zepsuło się coś innego i trzeba szukać nowych środków.

 

Korci mnie na zakup zasilacza, ale dodatkowo zastanawia mnie ta karta, żeby nie było tak, że jest właśnie z nią coś nie tak skoro na Chieftecu także się bardzo grzała a kiedyś nie przekraczała 67C.

 

Karta Graficzna jak i wszystkie inny podzespoły są świeże, maja ok5/6 miesiecy, to w miarę nowy sprzęt, jest gwarancja więc nie mogę sam nic podłubać a jak wyśle im grzejąca sie kartę to przecież nic sobie z tego nie zrobią a z 2 stron boje się czekać, bo nie chce, żeby sie spaliła razem z płyta główna czy czymś podobnym bo troszkę na pc'ta wydałem i szkoda tym bardziej, że szanuje wydane pieniądze, bo wiem, że jako studenta na nowy komputer nie byłoby mnie stać dlatego tez stoję teraz pod ściana i bije głowa w mur - nie mam pomysłu.

 

Wszystko czyściłem nie dawno sprężonym powietrzem, jest czysto.

Edytowane przez Rossonero1921
Link to post
Share on other sites

pozycz gdzies miernik, aby sie upewnic czy masz wymieniac zasilacz i tak dla bezpieczenstwa sprzetu, czy moze jeszcze chodzic.

tu nawet nie chodzi o same temp. gpu, ale o to, ze niby te napiecia sa za wysokie. a tak nie moze byc

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...