Skocz do zawartości

OC Athlon II x4 620 - Ile można wycisnąć przy stabilności


Recommended Posts

Witam. Stary się robie, i już nie wiem jak to kręcić :P

Udało mi się wycisnąć Tyle

http://img600.imageshack.us/img600/8420/przechwytywaniedq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć, co zmienić żeby miało to ręce i nogi? :)

Działa to stabilnie, ale chcę wiedzieć czy mogę więcej.

 

Doradźcie mi proszę, bo po co ma się marnować procek :)

 

A II x4 620

Asus M720-US3 Rev A2 z Bios F6

Geil Ultra 2x2gb 800 CL 4-4-4-12

Be Quiet 450w

XFX 679X

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Podbijaj dalej FSB stopniowo, jak radził xentiu, za każdym razem solidnie testując. Jak zaczną się kłopoty - restarty, sypanie artefaktami, BSODy, to podbij delikatnie napięcie i testuj dalej, obserwując też temperatury. Pamiętaj, że procesor procesorowi nierówny, zatem możliwości OC teoretycznie takich samuch modeli mogą być diametralnie różne - w końcu odbijesz się od ściany, nawet przy bardzo skutecznym chłodzeniu i ostrożnym podkręcaniu, a tą ścianą wcale nie musi być granica 3.7 GHz - może być mniej, może być więcej. Ważne, abyś nie próbował kręcić na siłę, o duże wartości na raz - tak się prawie nigdy nie uzyskuje dobrych wyników. Powoli i cierpliwie, sprawdzaj granice wytrzymałości CPU. Ja sam uważam się za farciarza, bo swojego Athlona II X3 435 nie tylko odblokowałem do pełnego Phenoma X4, to jeszcze udało się dojechać do 3,6 GHz na każdym rdzeniu bez żadnej utraty stabilności - mój znajomy zaś, pomimo nabycia takiego samego CPU w tym samym sklepie, nie miał tyle szczęścia i odblokował rdzeń, ale L3 już nie, zaś zegar odblokowanego rdzenia reagował bardzo nerwowo na OC. Nie zakładaj więc z góry, że osiągniesz jakiś upatrzony wynik, bo możesz się rozczarować. Potencjalnym czynnikiem blokującym dalszy overclocking mogą być również pamięci, a także sama płyta główna, tu też są bardziej i mniej podatne na OC konstrukcje.

Link to post
Share on other sites

A ja mam AII 620 i robi 3.3 GHz. Z tego co przychodzi mi do głowy: wyłącz w biosie "Spread Spectrum" i Cool&Quiet (jeśli tego nie zrobiłeś), możesz poluzować timingi pamięci i ustawić im maksymalne bezpieczne napięcie, żeby nie blokowały OC, ewentualnie obniż taktowanie ramów odpowiednim parametrem w biosie (nie pamiętam jak to się zowie). Niemniej wynik w okolicach 3,7 GHz osiągały tylko najlepsze sztuki tego cpu, inne stabilnie pracowały na 3,5 a mój nie wstaje powyżej 3,3 nawet przy napięciu 1,55 i nie jest to wina słabej płyty, ramów czy zasilacza. Po prostu taka sztuka. Jakiś tam przyrost wydajności uzyskałeś, a kolejne 100 czy 200 MHz nie zrobiłyby odczuwalnej różnicy, więc się nie przejmuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...